Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Kolejny udany Festyn w Białej

Drukuj PDF

W ubiegłą sobotę, 30 lipca mieszkańcy Białej i okolic bawili się na Festynie Rodzinnym zorganizowanym w tej miejscowości przez gminne Centrum Animacji Kulturalnej. Atmosfera była równie gorąca jak panujące w tym dniu tropikalne upały. Każdy, kto pojawił się na terenie przy miejscowej OSP znalazł w trakcie festynu atrakcje dla siebie. I tak najmłodsi bawili się na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach oraz brali udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez prowadzącego imprezę dziennikarza radia RDN Pawła Mleczko.

Więcej…

Tłumy w kinie pod chmurką

Drukuj PDF

W ubiegły wtorek w Zbylitowskiej Górze, w środę Tarnowcu i w czwartek w Woli Rzędzińskiej  zaobserwowano nietypowe zjawisko. W godzinach wieczornych mieszkańcy tychże miejscowości, zaopatrzeni w nietypowy bagaż składający się z krzeseł, leżaków, kocy, ławek, kołder i tym podobnych przedmiotów tłumnie podążali w tym samym kierunku. Dodatkowo z kierunku, w którym się udawali, unosił się dym z aromatem grillowanej kiełbasy. Jak się okazało, nie była to ewakuacja czy masowa wyprowadzka mieszkańców, a letnie kino plenerowe "pod chmurką". To właśnie animowane hity kinowe przyciągnęły przed duży ekran tłumy widzów. – W tym roku kino plenerowe cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem jak w ubiegłym, co niewątpliwie bardzo cieszy. Widzimy, iż wiele osób uczestniczy w kilku projekcjach, dlatego w każdej miejscowości wyświetlany jest inny film. Postawiliśmy na pełnometrażowe filmy animowane, bo wiemy że trafiają one do każdego, przyciągając przed ekran zarówno dzieci, młodzież jak i ich rodziców i dziadków – mówi organizator cyklu kierownik gminnego Centrum Animacji Kulturalnej Anna Pieczarka. Dodatkowo wyjaśniła się również kwestia dymu. Podczas każdego z seansów organizator przygotował bowiem niespodziankę dla widzów w postaci kiełbasek z grilla.

Więcej…

Wakacje z angielskim w Zgłobicach

Drukuj PDF

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zgłobicach nie próżnują nawet w wakacje. A to za sprawą udziału tejże placówki w programie "Learning Enterprises", w ramach którego studenci – wolontariusze z krajów angielskojęzycznych uczą swojego języka na całym świecie. I właśnie jeden z nich, Adam - student z New Jersey w USA, przez cztery tygodnie prowadził w zgłobickiej szkole zajęcia językowe.

Więcej…

Dodatkowy harmonogram wywozu odpadów

Drukuj PDF

Urząd Gminy Tarnów informuje że odpady segregowane w sektorze nr 2 (miejscowości: Tarnowiec, Zawada, Koszyce Małe, Radlna, Poręba Radlna, Łękawka, Nowodworze) odbierane będą przez firmę EKOTAR Sp. z o.o., ul. Chemiczna 113, 33-101 Tarnów, tel: 14 633 33 20. W załączeniu obwiązujący harmonogram wywozu odpadów segregowanych w sek nr 2.

Więcej…

W hołdzie poległym harcerzom

Drukuj PDF

Licznie przybyli goście i mieszkańcy uczestniczyli w niedzielę, 21 lipca, w rocznicowych uroczystościach pod pomnikiem w Białej, upamiętniających potyczkę drużyny Szarych Szeregów z Mościc i bohaterską śmierć trzech jego żołnierzy w walce z Niemcami. Wydarzenia te rozegrały się 29 lipca 1944 roku i miały bezpośredni związek z jedną z ważniejszych operacji Armii Krajowej, noszącej kryptonim Most. III.

Kilka dni wcześniej, na naprędce przygotowanym polowym lotnisku niedaleko miejscowości Wał – Ruda wylądował angielski samolot typu Douglas, który przywiózł miedzy innymi radiostację, broń oraz dokumenty. Jednak o wiele ważniejsza była przesyłka, która została zabrana w drogę powrotną do bazy we Włoszech. Był to zdobyty przez wywiad Armii Krajowej w rejonie Sarnak i zbadany przez polskich inżynierów niewybuch najtajniejszej niemieckiej broni –rakiety balistycznej V2, za pomocą których ostrzeliwano miedzy innymi Londyn, Antwerpię i Paryż. Natomiast do zabezpieczenia i obrony przywiezionego przez samolot ładunku została wyznaczona drużyna z Mościc pod dowództwem plutonowego podchorążego Stefana Kasprzyka ps. "Dzik".

Więcej…

Festyn Rodzinny w Radlnej

Drukuj PDF

Mieszkańcy nie tylko Radlnej lecz wszystkich okolicznych miejscowości zjawili się tłumnie na pierwszym w tej miejscowości festynie, zorganizowanym przez gminne Centrum Animacji Kulturalnej w sobotę, 20 lipca. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Już od godziny 16 Radlna rozbrzmiała muzyką i śpiewem, a to za sprawą dzieci ze Szkoły Podstawowej z Poręby Radlnej. Były muchomorki, księżniczki i diamenciki – jak śpiewająca Nikola Kądziołka. Dzieci do występu przygotowała nauczycielka Jadwiga Czerwony. Następnie w rokowe klimaty wprowadził publiczność zespół GALHAN, po występie którego mieszkańcy udali się w taneczną podróż po Europie. Z Radlnej wprost do Grecji, Hiszpanii czy Warszawy zabrał wszystkich prowadzący festyn dziennikarz radia RDN Paweł Mleczko. Wiele atrakcji czekało na dzieci. Pośród szaleństw na dmuchanych zamkach i ściance wspinaczkowej była szansa skosztować waty cukrowej czy lodów. Samorząd gminny przygotował niespodziankę kulinarną i częstował wszystkich przybyłych frytkami, których ponad 500 porcji usmażyli pracownicy gminnego Centrum Animacji Kulturalnej.

Więcej…

Kapliczkowy konkurs wakacyjny

Drukuj PDF

Radio RDN Małopolska oraz Klub Dobrze Nastawionych organizuje wakacyjny konkurs: Ocalmy od zapomnienia… „ Piękno ludowych kapliczek i ich historia”.

W Twoim najbliższym otoczeniu jest przynajmniej kilka kapliczek. Z pewnością nie powstały przypadkowo. Mają one szczególne znaczenie i są ważne w życiu lokalnej społeczności. Celem konkursu jest zachowanie  ich historii od zapomnienia.

Więcej…

Pieniądze z "Manii Pomagania" trafiły w ręce chorych dzieci

Drukuj PDF

Blisko 60 tysięcy złotych, które udało się zebrać 13 lipca w Koszycach Małych w trakcie koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Gminę Tarnów oraz Radio RDN Małopolska zostały  przekazane dzieciom – 4-letniej Madzi, 7-letniej Wiktorii i 15-letniej Basi, dla których organizowana była akcja "Mania Pomagania". Podczas podsumowania akcji oraz przekazania funduszy w siedzibie radia RDN obecni byli rodzice dzieci oraz przedstawiciele organizatorów wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł i dyrektor radia RDN Małopolska ksiądz Jacek Miszczak.

Więcej…

MANIA POMAGANIA - honorarium ENEJ dla Madzi, Basi i Wiktorii

Drukuj PDF

Tłumy widzów pojawiły się w sobotę, 13 lipca na koncercie charytatywnym "Mania Pomagania" zorganizowanym przez samorząd gminy Tarnów oraz radio RDN Małopolska w Koszycach Małych. Gwiazdą wieczoru był zespół ENEJ, którego koncert poprzedziły występy zespołów "Small Cafe", "Genezarteth" oraz  wokalne popisy młodych talentów z gminy Tarnów. Wydarzeniu, którego głównym celem była pomoc finansowa Madzi, Basi i Wiktorii – dzieci z terenu gminy Tarnów, które zmagają się z ciężkimi chorobami, towarzyszyło wiele atrakcji dodatkowych.

Więcej…

Polskie dzieci z Ukrainy na kolonii w Łękawce

Drukuj PDF

Blisko czterdzieścioro polskich dzieci z Ukrainy wypoczywało na zakończonej właśnie kolonii leniej w Łękawce. Przez dwa tygodnie zapewniono im wiele atrakcji organizując zajęcia sportowe, rekreacyjne czy wycieczki. Kolonia była kolejną formą wspierania przez samorząd gminy Tarnów Polaków zamieszkujących dawne kresy wschodnie w okolicach Kamieńca Podolskiego na Ukrainie.

Więcej…

Będzie więcej pieniędzy na drogi

Drukuj PDF

promesaDodatkowe siedemset tysięcy złotych pozyskał Samorząd Gminy Tarnów na modernizację dróg w gminie. Sześćset tysięcy z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zostało przyznanych w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, zaś sto tysięcy pochodzić będzie z budżetu Samorządu Województwa Małopolskiego, ze środków przeznaczonych na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Zgodnie z promesą Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, jaka do Urzędu Gminy Tarnów trafiła pod koniec czerwca, w ramach usuwania skutków powodzi zostaną wyremontowane ulice Spacerowa w Koszycach Małych i Księżycowa w Koszycach Wielkich o łącznej długości przekraczającej 1,2 kilometra. Przyznane przez Ministra pieniądze stanowić mogą maksymalnie 80% wartości zadania, co oznacza, resztę pieniędzy wyłoży ze swego budżetu gmina.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.