Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Sponsoring dla motocrossowców

Drukuj PDF

Sponsoring dla motocrossowcówHubert Podstawski i Kamil Czarnecki – dwaj młodzi motocrossowcy z Koszyc Małych dołączyli do grona młodych pasjonatów, których wsparł finansowo samorząd gminy Tarnów.

Przypomnijmy, w gminie Tarnów już od sześciu lat realizowany jest program sponsoringu młodych ludzi, którzy mają swoje pasje, realizują je i odnoszą w swych dyscyplinach pierwsze sukcesy. Zazwyczaj są to sportowcy, nierzadko reprezentanci dyscyplin w naszym kraju niszowych, jak na przykład rugby czy brazylijskie jiu-jitsu, ale w gronie tym znajdują się reprezentanci dyscyplin z pogranicza sportu, jak na przykład taniec, ale też i kompletnie ze sportem niezwiązanych, na przykład muzycy.

Więcej…

Wieczorne spotkanie z poezją w Nowodworzu

Drukuj PDF

Wieczorne spotkanie z poezją w NowodworzuW czwartkowy wieczór, w ramach Ośrodka Wsparcia Dziennego, w Domu Ludowym w Nowodworzu odbył się wieczór poezji. Swoją twórczość zaprezentowała  tarnowska poetka i pisarka Danuta Rybczyńska,  autorka m.in. tomiku poezji „Krajobrazy i miraże” czy książki „W cieniu historii”, która ukazuje przedwojenne losy rodziny mieszkającej na Kresach, jednocześnie ukazując tragiczne losy dwóch narodów: polskiego i ukraińskiego.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję posłuchać poezji z ust samej autorki, zadawać pytania jak również podyskutować.

Więcej…

Zaproszenie - Patronat medialny, jako narzędzie promocji NGO w mediach

Drukuj PDF

FZaproszenie - Patronat medialny, jako narzędzie promocji NGO w mediachundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza przedstawicieli małopolskich organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie „Patronat medialny, jako narzędzie promocji NGO w mediach. Jak przygotować skuteczną ofertę na sponsoring działań organizacji pozarządowych?”, które odbędzie się w dniu 22 marca 2013r. w godz.9:00-15:45 w siedzibie Fundacji Biuro Inicjatyw, przy ul. Krasickiego 18 Ip., w Krakowie.

Więcej…

Turniej wiedzy pożarniczej

Drukuj PDF

Turniej wiedzy pożarniczejW piątek, 8 marca w remizie OSP w Koszycach Wielkich odbył się ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej na szczeblu gminnym. W turnieju wzięło udział czterdziestu siedmiu młodych adeptów sztuki pożarniczej z wszystkich jednostek OSP na terenie gminy Tarnów. Turniej został przeprowadzony się w trzech grupach wiekowych. W grupie pierwszej, w której startowali uczestnicy do lat trzynastu, zwyciężył Dominik Baradziej, na drugim miejscu znalazł się Adrian Gniewek, zaś na trzecim – Weronika Małek. Cała trójka zwycięzców reprezentowała OSP Koszyce Małe.

W grupie drugiej rywalizowali zawodnicy do lat szesnastu. W tej grupie najlepsza okazała się Kinga Szostakiewicz przed Angeliką Tadel - obydwie z OSP Zgłobice, zaś na trzecim miejscu uplasował się Przemysław Sobol reprezentujący OSP Wola Rzędzińska.

W najstarszej kategorii uczestników do osiemnastego roku życia zwyciężyła Agnieszka Szostakiewicz, zaś tuż za nią uplasował się Paweł Strzesak. Obydwoje reprezentowali Ochotniczą Straż Pożarną ze Zgłobic. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Witold Kula reprezentujący jednostkę z Koszyc Małych.

Więcej…

Seniorzy świętowali Dzień Kobiet

Drukuj PDF

Seniorzy świętowali Dzień KobietZarówno w Zbylitowskiej Górze, Tarnowcu jak i Koszycach Małych, Seniorzy z terenu naszej gminy świętowali Dzień Kobiet. Nie zabrakło życzeń, kwiatów, tortów a co najważniejsze miłej atmosfery.

Klub Seniora w Koszycach Małych, z tej szczególnej okazji, zaprosił w czwartkowy wieczór Klub z Białej. W spotkaniu w Szkole Podstawowej uczestniczyło blisko siedemdziesiąt osób. Życzenia złożyli Paniom wójt Grzegorz Kozioł oraz księża z miejscowej parafii. Drogie Panie obdarowane zostały okolicznościowymi kartkami, tulipanami oraz tortem. – Cieszymy się, iż mamy możliwość spotkać się i porozmawiać nie tylko w swoim gronie, ale też ze znajomymi z Białej. Mam nadzieję, iż podobne spotkania będą organizowane również w przyszłości – podsumowała prezes koszyckiego Klubu Seniora Elżbieta Ślęzak. Seniorzy z Białej również nie kryją zadowolenia. - Dziękujemy Klubowi z Koszyc Małych za zaproszenie. Atmosfera była wspaniała, niezwykle miło nas przyjęto. Do dziś przy każdym spotkaniu z koleżankami z Klubu czy to w sklepie, czy to w autobusie jedynym tematem jest wspominanie spotkania – mówi Prezes Klubu Seniora z Białej Zofia Radzik – Teraz nasza kolej, aby się zrewanżować za tak ciepłe przyjęcie – zapowiada. W czasie spotkania Seniorzy mieli również możliwość obejrzenia obrazów koszyckiej malarki, Stanisławy Gałek.

Więcej…

Pięć medali wolańskich judoków na międzynarodowym turnieju w Jaśle

Drukuj PDF

Pięć medali wolańskich judoków na międzynarodowym turnieju w JaśleW sobotę, 9 marca w Jaśle odbył się Międzynarodowy Turniej Judo. Brało w nim udział ponad czterystu zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy i Rumunii. Wśród nich startowało piętnastu zawodników UKS Wolania Wola Rzędzińska, którzy wywalczyli pięć medali.

Najlepiej spisała się Iwona Dziurawiec, zdobywając złoty medal. Srebrny medal wywalczył Filip Walkowicz, natomiast brązowe medale zdobyli: Ewelina Dziurawiec, Magdalena Ciężadło i Mateusz Adamski. Tuż za podium stanęli: Nikola Kantor, Michał Kozłowski, Jakup Jop i Wojciech Jakliński. W turnieju brali również udział: Radosław Stach, Rafał Smagacz, Damian Czech, Łukasz Ciężadło, Maksymilian Hajduk i Antoni Zgajewski.

Więcej…

Wicemarszałek Roman Ciepiela w Gminie Tarnów

Drukuj PDF

Wicemarszałek Roman Ciepiela w Gminie Tarnów
W ramach konsultacji z samorządami, organizacjami pozarządowymi  i liderami lokalnymi subregionu tarnowskiego, wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela odwiedzi gminę Tarnów. Spotkanie będzie dotyczyło inicjatyw prorozwojowych, w tym inwestycji o charakterze strategicznym w naszej gminie. Celem jest wypracowanie wniosków, które pomogą optymalnie wykorzystać szanse unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

Więcej…

Teatr dla każdego… czyli rodzice – dzieciom

Drukuj PDF

Teatr dla każdego… czyli rodzice – dzieciomW sobotę, 2 marca w Szkole Podstawowej Błoniu miała miejsce premiera spektaklu teatralnego pt. „Królowa Śniegu” przygotowanego na podstawie baśni H. Ch. Andersena.

Przez kilka tygodni aktorzy – rodzice i dziadkowie dzieci z oddziału przedszkolnego spotykali się na próbach teatralnych, pieczołowicie ćwicząc swoje role, samodzielnie przygotowując kostiumy i dekoracje do występu. Poem przyszła kolei na ocenę najmłodszych, co w przypadku dzieci wiąże się zawsze ze sporym ryzykiem, ponieważ mają one zwyczaj żywo reagować na to, co widzą. Dlatego też wśród dorosłych panowało spore napięcie. Na szczęście podczas sobotniego spotkania otrzymali gromkie brawa od widzów zgromadzonych w sali gimnastycznej.

Więcej…

Nowy nabór wniosków w ramach LGD Zielony Pierścień Tarnowa

Drukuj PDF

Nowy nabór wniosków w ramach LGD Zielony Pierścień TarnowaStowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa informuje, iż na stronie internetowej Samorządu Województwa ukazało się ogłoszenie o rozpoczęciu naborów wniosków o przyznanie pomocy dla działań: "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw", "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" oraz "Odnowa i rozwój wsi" organizowanych przez Stowarzyszenie w dniach: 5-27 marca 2013 roku.

Więcej…

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Zgłobicach”

Drukuj PDF

Ku czci „Żołnierzy Wyklętych”Licznie przybyli mieszkańcy gminy wzięli udział w piątek, 1 marca w uroczystościach święta państwowego Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Gminne obchody w tym roku przygotowała, Gminna Biblioteka Publiczna, a zostały one zorganizowane na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Zgłobicach. Uroczystość została sfinansowana dzięki funduszom europejskim pochodzącym z PROW. Biblioteka otrzymała środki na organizację przedsięwzięcia dzięki złożeniu tak zwanego „małego projektu” do Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień Tarnowa”.
Uroczystości, które zgromadziły zarówno mieszkańców Zgłobic, jak innych miejscowości gminy rozpoczęto wykładem dr. Michała Wenklara z Instytutu Pamięci Narodowej zatytułowanym „Jan Jandziś i oddział osłony Rejonu Wschodniego Okręgu Krakowskiego WiN”, poświęconym żołnierzowi legendarnego batalionu „Barbara” AK, który kilkadziesiąt laty temu pomieszkiwał u swojego syna z Zgłobicach.

Więcej…

Obradowali młodzi radni

Drukuj PDF

Obradowali młodzi radniWe wtorek, 5 marca, na pierwszej w tym roku sesji, obradowała w Radlnej Młodzieżowa Rada Gminy. Posiedzenie zdominował temat inwestycji gminnych, nie zabrakło jednak zagadnień związanych z ochroną środowiska, a nawet historią. Na pytania młodych przedstawicieli naszej gminy odpowiadali: wójt Grzegorz Kozioł oraz kierownik gminnego referatu inwestycji i rozwoju Bogumiła Bardel.

Obrady prowadziła przewodnicząca Magdalena Tyrka. Po jednogłośnym przyjęciu porządku obrad przez radnych, kierownik Bardel przedstawiła inwestycje, które są obecnie realizowane na terenie  gminy Tarnów. Wyjaśniła również, jakie zadania z zakresu ochrony środowiska realizuje prowadzony przez nią referat oraz jakie są sposoby pozyskiwania funduszy unijnych. W kolejnym punkcie obrad, czyli pytaniach, radnych zainteresowała kwestia nowych zasad w gospodarce śmieciami, ponadto dopytywali się oni o o zasady wycinania drzew.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.