Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Nie masz już kosza – zabierz worek od sołtysa

Drukuj PDF

Nie masz już kosza – zabierz worek od sołtysaNowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi, które wchodzą w życie od 1 lipca 2013 roku są przyczyną, że z niektórych naszych gospodarstw już w czerwcu zniknęły kosze na śmieci. Ta prosta konsekwencja rozwiązania dotychczasowych umów na wywóz śmieci jest dodatkowym utrudnieniem dla mieszkańców.

Dlatego do czasu dostarczenia nowych koszy, wdrożone zostało rozwiązanie doraźne. Podczas spotkania przedstawicieli wyłonionych w przetargu odbiorców odpadów komunalnych z przedstawicielami gminnego samorządu, które odbyło się w poniedziałek, 24 czerwca sołtysom poszczególnych miejscowości zostały przekazane specjalne worki.

Więcej…

Szkolenie z LGD ZPT

Drukuj PDF

Zielony Pierścień Tarnowa zaprasza wszystkich mieszkańców sześciu Gmin:Skrzyszów, Żabno, Lisia Góra, Wierzchosławice, Wietrzychowice oraz wiejskiej Gminy Tarnów na dwudniowe szkolenie z zakresu turystyki pt.: „Noclegi na wsi - to za mało” w dniach 9-10 lipca 2013 r.

Miejsce: Western Riding Training Center FURIOSO, Stare Żukowice 1, 33-151 Nowa Jastrząbka

Więcej…

Uroczystości w lesie Buczyna

Drukuj PDF

Tegoroczne Dni Pamięci Żydów GalicUroczystości w lesie Buczynayjskich jak zwykle rozpoczęły się w lesie Buczyna na terenie Zbylitowskiej Góry. Dnia 20 czerwca, w czwartek, zainaugurowały je wspólne polsko-żydowskie modlitwy w intencji dziesięciu tysięcy Żydów i Polaków, zamordowanych tutaj przez hitlerowców w czasie drugiej wojny światowej.

Pierwsza egzekucja w Buczynie miały miejsce już w grudniu 1939 roku. Zostały wtedy zamordowane czterdzieści dwie osoby, a w tym trzydziestu czterech mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego oskarżonych o posiadanie broni. Rozstrzelania w Buczynie  przeprowadzano do 1944 roku, a największe z nich miało miejsce w dniach 11-19 czerwca 1942 roku, w związku z decyzją władz niemieckich o częściowej likwidacji dzielnicy żydowskiej w Tarnowie.

Więcej…

Wielki sukces szpadzistki z Koszyc Wielkich

Drukuj PDF

Pochodząca z Koszyc Wielkich Renata Knapik, zdobyła brązowy medal na szermierczych Mistrzostwach Europy w Zagrzebiu. To największy jak dotąd, osiągnięty na międzynarodowej arenie, sukces szpadzistki, z którą w 2008 roku Samorząd Gminy Tarnów zawarł umowę sponsoringu, 24 – letnia zawodniczka w drodze po brąz w Zagrzebiu wygrała cztery pojedynki pucharowe. W 1/32 finału pokonała najlepszą w rankingu Polkę Magdalenę Piekarską 15:9,  w kolejnej rundzie Małgorzatę Strokę 15:10, w 1/8 finału pokonała medalistkę ME sprzed pięciu lat Włoszkę Biankę Del Carretto 15:13, z kolei w ćwierćfinale wygrała z Ukrainką Anfisą Poczkałową 15:10. Za mocna dla naszej zawodniczki tym razem okazała się jedynie liderka światowego rankingu Branza, wielokrotna medalistka MŚ i ME i zdobywczyni olimpijskiego srebra w Pekinie, której Renata Knapik uległa w półfinale 15:9.

Więcej…

Bratanki do… sikawki

Drukuj PDF

wizyta na WęgrzechW dniach 6-9 czerwca 2013 delegacja OSP Zgłobice przebywała na Węgrzech u zaprzyjaźnionych druhów z Jászalsószentgyörgy. Podczas tego kolejnego już spotkania mającego na celu wymianę doświadczeń zgłobiccy strażacy mogli przekonać się, jak pracują strażacy węgierscy oraz wziąć udział w zawodach strażackich.

Wizyta zgłobickich strażaków w Jászalsószentgyörgy rozpoczęła się od spotkania z burmistrzem oraz zapoznaniem z druhami z zaprzyjaźnionej jednostki. Pierwszego dnia pobytu goście z Polski mieli okazję zwiedzić miejscowość wraz z kościołem i muzeum, zjeść z węgierskimi przyjaciółki kolację w miejscowej remizie, obejrzeć wyposażenie jednostki oraz samochody, którymi wspólnie odbyto małą przejażdżkę po Jászalsószentgyörgy.

Więcej…

90-lecie strażaków-ochotników w Porębie Radlnej

Drukuj PDF

W niedzielę, 16 czerwca, strażacy-ochotnicy z Poręby Radlnej, świętowali dziewięćdziesiątą rocznicę powstania jednostki. Uroczystości rozpoczęła msza św. w miejscowym kościele parafialnym, podczas której homilię wygłosił były duszpasterz z Poręby Radlnej, ks. Czesław Bachula. Po nabożeństwie, w uroczystym przemarszu udano się pod miejscową remizę OSP, gdzie miały miejsce okolicznościowe przemówienia, poświęcenie rzeźby św. Floriana oraz wręczenie odznaczeń.

Więcej…

Działka z remizą w Zgłobicach już gminna

Drukuj PDF

Działka z remizą w Zgłobicach już gminna

Nadzwyczajna sesja Rady Gminy, która odbyła się w piątek, 7 czerwca została zwołana z dwóch bardzo ważnych powodów. Pierwszym z nich było przyjęcie darowizny od powiatu tarnowskiego – działkę pod remizą OSP w Zgłobicach, drugim, niemniej ważnym – obniżenie stawek za wywóz śmieci. O ile ta ostatnia, trudniejsza z uchwał, nie budziła emocji i została podjęta jednogłośnie, o czym piszemy szerzej w innym miejscu, o tyle przyjęcie działki wzbudziło spore emocje.

Więcej…

I Festyn Rodzinny w Błoniu

Drukuj PDF

W sobotę, 15 czerwca, na terenie przy Szkole Podstawowej w Błoniu, odbył się I Festyn Rodzinny. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników wiele ciekawych atrakcji.

W dobry nastrój wprowadziły wszystkich występy dzieci z miejscowej szkoły. Z solowymi występami wokalnymi zaprezentowały się Wiktoria Ludwa, Martyna Abram oraz Eliza Gąsiorowska, która zadedykowała swój występ solenizantom obchodzącym tego dnia swoje imieniny. Przedstawienie czwartoklasistów „Jaś i Małgosia na wesoło” wywołało natomiast mnóstwo uśmiechów. Również dzieci przedszkolne nie zawiodły publiczności, prezentując m.in. adaptację baśni Andersena.

Więcej…

Gimnazjaliści odwiedzili Sejm

Drukuj PDF

W ubiegłą środę, 12 czerwca, radni Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów oraz przedstawiciele uczniów wszystkich gimnazjów z terenu gminy Tarnów, udali się na edukacyjną wycieczkę do stolicy. Głównym punktem wyprawy było zwiedzanie Senatu oraz Sejmu, gdzie młodzież przywitał tarnowski parlamentarzysta Andrzej Sztorc, który oprowadzając chętnie odpowiadał na wszystkie nurtujące młodych ludzi pytania. W programie wycieczki znalazło się również Stare Miasto, Pałac Prezydencki czy Kolumna Zygmunta. Nad młodzieżą czuwali opiekun Młodzieżowej Rady Gminy Marian Sojat oraz kierownik wycieczki, dyrektor Józef Lazarowicz. Wycieczka młodzieży do Warszawy odbyła się dzięki wsparciu finansowemu samorządu gminnego.

Więcej…

Rozstrzygnięto konkurs „Życie bez alkoholu”

Drukuj PDF

Wykonanie dowolną techniką malarską pracy plastycznej „Życie bez alkoholu”, było głównym zadaniem w konkursie, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, dla uczniów szkół z terenu gminy Tarnów. W dniu 17 czerwca, w trakcie uroczystego podsumowania konkursu, wykonawcy najlepszych prac odebrali z rąk przewodniczącej Rady Gminy Wiesławy Mitery oraz wójta Grzegorza Kozioła dyplomy i upominki.

Więcej…

Kolejne dotacje unijne dla gminy Tarnów!

Drukuj PDF

W trakcie przeprowadzonego w dniach 15 kwietnia do 9 maja, za pośrednictwem Stowarzyszenia „Zielony Pierścień Tarnowa”, kolejnego naboru wniosków o dofinansowanie unijne w ramach tzw „małych projektów”, podmiotom z terenu gminy Tarnów udało się pozyskać wsparcie dla dziewięciu projektów, na łączną kwotę blisko 130 tysięcy złotych. Dzięki pozyskanemu wsparciu, gminne Centrum Animacji Kulturalnej zorganizuje już w te wakacje w gminnych sołectwach „Letnie Kino Samochodowe” w plenerze, „Plener malarsko - rzeźbiarski” w Łękawce, czy „Wystawienniczo – edukacyjny Festiwal Miodu”, który odbędzie się we wrześniu w Woli Rzędzińskiej. Gminna Biblioteka Publiczna zorganizuje natomiast obchody Narodowego Święta Niepodległości w Koszycach Wielkich. Samorząd gminny, dzięki pozyskanym środkom zrealizuje również projekty promujące naszą gminę: „Znani – nieznani - o gminie Tarnów w eterze” oraz „Odkryj swoje - prasowe publikacje o miejscowych tradycjach, obrzędach i zwyczajach”. Warto dodać, iż w obecnym naborze konkurencja była wyjątkowo silna. Z terenu pięciu gmin, wchodzących w skład Stowarzyszenia Zielony Pierścień Tarnowa, złożono aż 59 wniosków na łączną kwotę 1 milion 570 tysięcy złotych. Kwota dostępnych środków wynosiła natomiast 545 tysięcy złotych.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.