Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Nowy numer Nowin - zapraszamy do lektury

Drukuj PDF

Ukazał się nowy, 120 numer gminnego czasopisma samorządowego „Nowiny Tarnowskiej Gminy”, a w nim - jak zwykle - wiele tematów dotyczących naszej małej ojczyzny – gminy Tarnów.

Czytelnik znajdzie w nim informacje na temat aktualnego stanu przygotowań do wprowadzenia w życie nowych zasad wywozu śmieci, dowie się, jak szybko i łatwo poinformować gminę o różnego rodzaju zdarzeniach, a także o informacjach, które może z gminy otrzymywać. Poza tym w numerze można przeczytać o sposobach wpłacania różnego rodzaju należności takich, jak podatki czy opłaty za śmieci, których dokonywać będziemy już od lipca, nowych zasadach dotyczących meldunków oraz uzyskiwania paszportów. Nie brak też aktualnych informacji z terenu gminy - zarówno ujętych w "Kronikę wydarzeń", jak i zawartych w innych artykułach.

Więcej…

Baśniowo w „Słoneczku”

Drukuj PDF

Baśniowo w „Słoneczku”Przedszkolaki z terenu gminy Tarnów miały okazję wykazać się wiedzą o swoich ulubionych postaciach z baśni. A to wszystko za sprawą II Gminnego Konkursu Wiedzy o Baśniach „W Baśniowej Krainie”, zorganizowanego we wtorek, 26 marca, w Niepublicznym Przedszkolu „Słoneczko” w Radlnej.

Dwuosobowe drużyny, reprezentujące wszystkie przedszkola i oddziały przedszkolne z terenu gminy, przyjechały na konkurs ze wsparciem rodziców i opiekunów. W trakcie współzawodnictwa, przedszkolaki zmierzyły się zarówno z trudnymi pytaniami jak i  ciekawymi zadaniami. Jury w składzie: z-ca wójta Elżbieta Chrząszcz, nauczycielka Lucyna Onak oraz kierownik Gminnej Biblioteki Adam Ryba srogo oceniało zawodników. Po podliczeniu punktów okazało się jednak, iż baśnie nie mają przed przedszkolakami tajemnic, gdyż wszystkie drużyny zdobyły taką samą liczbę punktów. Dzieci zostały nagrodzone dyplomami, upominkami oraz wielkanocnymi niespodziankami, przygotowanymi przez współorganizatora konkursu gminne Centrum Animacji Kulturalnej.

Więcej…

Dziewięć medali wolańskich judoków w Bochni

Drukuj PDF

Dziewięć medali wolańskich judoków w BochniW niedzielę, 17 marca w Bochni odbył się Międzynarodowy Turniej Judo, w którym brało udział dwustu zawodników z Polski i Ukrainy. W turnieju tym wystartowało piętnastu zawodników z UKS „Wolania” Wola Rzędzińska, którzy zdobyli dziewięć medali.

Złoty medal wywalczyła Magdalena Ciężadło, srebrne: Ewelina Dziurawiec, Amelia Kawa i Dominik Kozioł, natomiast brąz: Wiktoria Żołądź, Oliwia Czarnik, Nikola Kantor, Michał Hebda i Filip Kołton. Tuż za podium stanęła najmłodsza zawodniczka – Oliwia Nalepa oraz Mikołaj Frysztak. Startowali również: Gabriela Kara, Barbara Derus, Michał Drwal i Kamil Giebał.

Więcej…

Nagrody w Gminnym Konkursie o Janie Pawle II rozdane

Drukuj PDF

Nagrody w Gminnym Konkursie o Janie Pawle II rozdaneW poniedziałek, 25 marca, w sali audytoryjnej Urzędu Gminy Tarnów, odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom VIII Gminnego Konkursu poświęconego Janowi Pawłowi II. Tradycyjnie już, odbył się on w Szkole Podstawowej w Błoniu. Konkurs, współorganizowany przez gminne Centrum Animacji Kulturalnej, cieszył się dużą popularnością wśród dzieci. Honorowy patronat objęli Biskup Tarnowski Andrzej Jeż oraz Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Informacja

Drukuj PDF

Informacja

W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek Domy Ludowe w Błoniu i Nowodworzu czynne od godz. 10:00 do godz. 14:00. Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszycach Wielkich w Wielki Czwartek czynna do godz. 20:00, natomiast w Wielki Piątek hala jest nieczynna.

Oddano dwanaście litrów krwi

Drukuj PDF

Oddano dwanaście litrów krwiW niedzielę, 24 marca Ochotnicza Straż Pożarna w Koszycach Małych zorganizowała kolejną już akcję Honorowego Oddawania Krwi „Ognisty ratownik gorąca krew”.

Pomimo siarczystego mrozu do mobilnego stanowiska poboru krwi obsługiwanego przez Pielęgniarki z Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie w udostępnionych pomieszczeniach miejscowego ośrodka zdrowia zgłosiło się trzydzieści osiem osób. Po wstępnej weryfikacji do oddania krwi zostało zakwalifikowanych dwadzieścia siedem osób, które w sumie oddały ponad dwanaście litrów krwi. Akcję wsparli druhowie z OSP Zakrzów, Zgłobice, Łukanowice oraz OSP Koszyce Wielkie.

Więcej…

Konsultacje z Marszałkiem

Drukuj PDF

Konsultacje z MarszałkiemW środę, 13 marca w domu wielofunkcyjnym w Radlnej odbyły się konsultacje wicemarszałka województwa małopolskiego Romana Ciepieli z przedstawicielami samorządu gminy Tarnów, organizacji działających na jej terenie, lokalnymi liderami oraz przedsiębiorcami. Spotkanie było jednym z całego cyklu konsultacji, jakie odbywają się we wszystkich gminach subregionu Tarnowskiego, a dotyczyło wypracowania wniosków, które pomogą optymalnie wykorzystać szanse unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej Marszałek Roman Ciepiela zaprezentował uczestnikom spotkania pakiet programów strategicznych realizujących Strategię dla Małopolski w perspektywie 2020 roku. Następnie omówił kwestie: naboru przedsięwzięć do Banku Projektów Strategicznych oraz Subregionalnych, finansowanie przygotowania dokumentacji technicznej oraz rolę forów i konferencji subregionalnych. - Dyskusja wewnątrz forum ma wyłonić grupę projektów do dofinansowania. Za kilka tygodni będzie znana już wstępna lista – konkludował Roman Ciepiela.

Więcej…

W marcu i kwietniu ARiMR przeprowadzi trzy nabory wniosków na inwestycje w ramach PROW 2007 - 2013

Drukuj PDF

Od 27 marca do 23 kwietnia 2013 r. można będzie składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych". ARiMR przeprowadzi nabór takich wniosków w ośmiu województwach: lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Termin i zasady przyjmowania wniosków podał do publicznej wiadomości Prezes ARiMR Andrzej Gross za pośrednictwem ogólnopolskiego dziennika ("Dziennik Gazeta Prawna") oraz portalu internetowego Agencji (otwórz). W kwietniu ARiMR zorganizuje jeszcze dwa inne nabory wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.

Więcej…

Sponsoring dla motocrossowców

Drukuj PDF

Sponsoring dla motocrossowcówHubert Podstawski i Kamil Czarnecki – dwaj młodzi motocrossowcy z Koszyc Małych dołączyli do grona młodych pasjonatów, których wsparł finansowo samorząd gminy Tarnów.

Przypomnijmy, w gminie Tarnów już od sześciu lat realizowany jest program sponsoringu młodych ludzi, którzy mają swoje pasje, realizują je i odnoszą w swych dyscyplinach pierwsze sukcesy. Zazwyczaj są to sportowcy, nierzadko reprezentanci dyscyplin w naszym kraju niszowych, jak na przykład rugby czy brazylijskie jiu-jitsu, ale w gronie tym znajdują się reprezentanci dyscyplin z pogranicza sportu, jak na przykład taniec, ale też i kompletnie ze sportem niezwiązanych, na przykład muzycy.

Więcej…

Wieczorne spotkanie z poezją w Nowodworzu

Drukuj PDF

Wieczorne spotkanie z poezją w NowodworzuW czwartkowy wieczór, w ramach Ośrodka Wsparcia Dziennego, w Domu Ludowym w Nowodworzu odbył się wieczór poezji. Swoją twórczość zaprezentowała  tarnowska poetka i pisarka Danuta Rybczyńska,  autorka m.in. tomiku poezji „Krajobrazy i miraże” czy książki „W cieniu historii”, która ukazuje przedwojenne losy rodziny mieszkającej na Kresach, jednocześnie ukazując tragiczne losy dwóch narodów: polskiego i ukraińskiego.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję posłuchać poezji z ust samej autorki, zadawać pytania jak również podyskutować.

Więcej…

Zaproszenie - Patronat medialny, jako narzędzie promocji NGO w mediach

Drukuj PDF

FZaproszenie - Patronat medialny, jako narzędzie promocji NGO w mediachundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza przedstawicieli małopolskich organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie „Patronat medialny, jako narzędzie promocji NGO w mediach. Jak przygotować skuteczną ofertę na sponsoring działań organizacji pozarządowych?”, które odbędzie się w dniu 22 marca 2013r. w godz.9:00-15:45 w siedzibie Fundacji Biuro Inicjatyw, przy ul. Krasickiego 18 Ip., w Krakowie.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.