Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Z opłatkiem w Zawadzie

Drukuj PDF

Z opłatkiem w ZawadzieNiemal połowa uczniów zawadzkiej szkoły wystąpiła w przedstawieniu jasełkowym podczas spotkania opłatkowego dla najstarszych mieszkańców Zawady, które odbyło się w sobotę, 19 stycznia.

Zanim jednak kilkudziesięciu seniorów miało okazję podziwiać popisy swoich wnucząt, wszystkich przybyłych na tradycyjny opłatek powitał dyrektor Krzysztof Nowak, natomiast miejscowy duszpasterz-senior ks. Antoni Mleczko – w asyście radnego z Zawady Grzegorza Drwala – dokonał poświęcenia opłatków. Następnie miało miejsce wspomniane już przedstawienie. Najmłodsi bardzo sugestywnie przypomnieli wydarzenia betlejemskiej nocy. Nie zabrakło żadnego z tradycyjnych elementów przedstawienia jasełkowego: byli i pasterze, którzy w polu spali, i król Herod, który wydaje rozkaz wymordowania wszystkich dzieci i spotyka go za to zasłużona kara, i trzej królowie, i hołd oddany Dzieciątku. Na zakończenie przedstawienia wszyscy mali aktorzy zebrali gromkie oklaski i zaśpiewali wspólnie z seniorami kolędę.

Więcej…

PISF zaprasza na konferencję „Filmoteka Szkolna w praktyce szkolnej”

Drukuj PDF

PISF zaprasza na konferencję „Filmoteka Szkolna w praktyce szkolnej”

Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Centrum Sztuki Mościce zapraszają nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konferencji Filmoteki Szkolnej "Filmoteka Szkolna w praktyce szkolnej", która odbędzie się 5 lutego 2013 r. o godzinie 13.00  w Centrum Sztuki Mościce,  Tarnów, ul. Traugutta 1. Konferencję poprowadzi Mariusz Widawski –  lokalny lider Filmoteki Szkolnej. W programie m.in.: Co nowego w Filmotece Szkolnej?” informacja o programie - Mariusz Widawski; wykład dr Agnieszki Morstin-Popławskiej  „Adaptacje filmowe w utworach romantycznych. Lawa, czyli opowieść o  Dziadach Adama Mickiewicza (1989 r.) w reż. Tadeusza  Konwickiego”; warsztaty prowadzone przez Mariusza WidawskiegoFilm jako narzędzie edukacyjne, czyli jak pracować z filmem w szkole (na przykładzie wybranych filmów Filmoteki Szkolnej)”.

Więcej…

XIV Bal Charytatywny

Drukuj PDF

XIV Bal CharytatywnyW sobotę, 19 stycznia w Restauracji Hotelu Tarnovia odbył się XIV Bal Charytatywny zorganizowany przez działające na terenie gminy Stowarzyszenie „Dajmy Dzieciom Miłość”. Dochód z balu zostanie przeznaczony na wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia.

Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Proboszcz Parafii św. Brata Alberta w Zgłobicach Andrzej Mikulski, Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała, Starosta Tarnowski Mieczysław Kras oraz Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Uwaga, gołoledź!

Drukuj PDF

Uwaga, gołoledź!Ze względu na szczególnie niebezpiecznie warunki panujące na wszystkich drogach gminnych, a co za tym idzie - brak możliwości natychmiastowego zapewnienia pełnej przejezdności tych dróg, samorząd gminy Tarnów zwraca się do Mieszkańców z prośbą o wyjątkowo ostrożną jazdę, a jeśli to możliwe - rezygnację z korzystania z samochodów prywatnych.

Noworoczne spotkanie dla seniorów w Radlnej

Drukuj PDF

Noworoczne spotkanie dla seniorów w RadlnejMszą świętą sprawowaną przez lokalnych duszpasterzy – proboszcza z Poręby Radnej ks. Kazimierza Dudka i proboszcza ze Świebodzina ks. Wojciecha Srokę rozpoczęło się w miniony czwartek, 17 stycznia spotkanie opłatkowe dla seniorów w domu komunalnym w Radlnej.

Bezpośrednio po mszy świętej najstarsi mieszkańcy Radlnej udali się do drugiego pomieszczenia domu wielofunkcyjnego, gdzie zasiedli przy specjalnie zastawionych na tę okazję stołach. W imieniu samorządu oraz własnym życzenia złożył seniorom wójt Grzegorz Kozioł. Słowa serdecznych życzeń skierował także do mieszkańców Radlnej poseł Józef Rojek, który tradycyjnie już od kilku lat gości na spotkaniu opłatkowym w tej miejscowości. Następnie nadszedł czas życzeń indywidualnych, podczas których podzielono się opłatkiem poświęconym przez ks. Kazimierza Dudka. Potem uczestnicy spotkania zasiedli do wspólnego obiadu.

Więcej…

Oglądałeś film? „Skrytykuj” go!

Drukuj PDF

Oglądałeś film? „Skrytykuj” go!Ruszyła kampania społeczna „Skrytykuj”, promująca świadomą dyskusję o kinie wśród młodzieży. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest Polski Instytut Sztuki Filmowej, który postanowił rzucić wyzwanie młodym widzom i zachęcić ich do krytycznej rozmowy o filmach. Ambasadorami kampanii są m.in. znani i lubiani aktorzy młodego pokolenia: Joanna Kulig, Kasia Zielińska czy Arkadiusz Jakubik, którzy będą służyć wsparciem początkującym młodym krytykom.

Na terenie naszej gminy akcję propaguje nauczyciel - inicjator szkolnego klubu filmowego w wolańskim gimnazjum i zarazem współpracownik Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - Mariusz Widawski - W naszej szkole już od dawna staramy się zainteresować młodzież, zresztą z pozytywnym skutkiem, tematyką filmoznawstwa. Akcja „Skrytykuj” to dla młodych ludzi dobry sposób na wyrażenie krytycznych opinii o filmach i podzielenie się nimi z innymi, a poprzez wymianę swoich filmowych refleksji i ocen, poszerzenie i pogłębienie perspektywy odbioru kina rozumianego jako dzieło sztuki, a zarazem tekst kultury, a nie tylko jako jedna z form rozrywki, Zachęcamy wszystkich młodych amatorów kina, z terenu całej Gminy Tarnów, do odwiedzenia strony www.skrytykuj.pl i włączenia się do akcji – zachęca.

Więcej…

Komunikat - zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego

Drukuj PDF

Komunikat - zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowegoWójt Gminy Tarnów przypomina o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolniczej.
W sprawie zwrotu podatku należy zgłaszać się do Urzędu Gminy Tarnów do pokoju 107 z fakturami VAT za okres od dnia 1 sierpnia 2012 r. do dnia 31 stycznia 2013 r.

Termin składania wniosków: od 1-28 lutego 2013r.

NIE DAJ SIĘ NABRAĆ. SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ

Drukuj PDF

NIE DAJ SIĘ NABRAĆ. SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZJerzy Miller, wojewoda małopolski wspiera kampanię społeczną „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ryzyka związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych krótkoterminowych pożyczek, tzw. „chwilówek”, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa.

Więcej…

RAK NIE BOLI, BADAJ SIĘ I ŻYJ

Drukuj PDF

RAK NIE BOLI, BADAJ SIĘ I ŻYJ Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie wraz z Krakowskim Centrum Psychologicznym Salvate w ramach programu „Rak nie boli, badaj się i żyj” organizuje bezpłatne warsztaty psychologiczne dla osób dotkniętych chorobą nowotworową.

Zajęcia poprowadzą psychologowie w oparciu o program „Simontona”, którego zasadniczym założeniem jest poprawa jakości życia ludzi chorych (lepsze funkcjonowanie emocjonalne, wzrost zaangażowania w leczenie, poprawa komunikacji z otoczeniem).

Więcej…

Po paszport bez meldunku

Drukuj PDF

Po paszport bez meldunku17 stycznia 2013 roku wchodzą w życie przepisy, które ułatwią wyrobienie paszportu. O dokument będzie można się starać we wszystkich punktach paszportowych, niezależnie od miejsca zameldowania czy zamieszkania. Będzie też można uzyskać paszport tymczasowy w pilnych sytuacjach związanych z działalnością zawodową – do tej pory taka możliwość zarezerwowana była wyłącznie dla nagłych przypadków związanych z chorobą lub śmiercią członka rodziny.

Więcej…

Zmiana konta bankowego

Drukuj PDF

Uprzejmie informujemy, że z dniem 15 stycznia 2013 r nastąpiła zmiana konta bankowego w związku ze zmianą banku obsługującego budżet Gminy. Wszelkie należności w zakresie podatków, opłat i czynszów należy wpłacać na konto:

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie Oddział w Tarnowie
Numer 08 8589 0006 0250 0926 0360 0001

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.