Witaj na oficjalnej stronie gminy Tarnów

Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Informacja

Drukuj PDF

Informacja

W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek Domy Ludowe w Błoniu i Nowodworzu czynne od godz. 10:00 do godz. 14:00. Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszycach Wielkich w Wielki Czwartek czynna do godz. 20:00, natomiast w Wielki Piątek hala jest nieczynna.

Oddano dwanaście litrów krwi

Drukuj PDF

Oddano dwanaście litrów krwiW niedzielę, 24 marca Ochotnicza Straż Pożarna w Koszycach Małych zorganizowała kolejną już akcję Honorowego Oddawania Krwi „Ognisty ratownik gorąca krew”.

Pomimo siarczystego mrozu do mobilnego stanowiska poboru krwi obsługiwanego przez Pielęgniarki z Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie w udostępnionych pomieszczeniach miejscowego ośrodka zdrowia zgłosiło się trzydzieści osiem osób. Po wstępnej weryfikacji do oddania krwi zostało zakwalifikowanych dwadzieścia siedem osób, które w sumie oddały ponad dwanaście litrów krwi. Akcję wsparli druhowie z OSP Zakrzów, Zgłobice, Łukanowice oraz OSP Koszyce Wielkie.

Więcej…

Konsultacje z Marszałkiem

Drukuj PDF

Konsultacje z MarszałkiemW środę, 13 marca w domu wielofunkcyjnym w Radlnej odbyły się konsultacje wicemarszałka województwa małopolskiego Romana Ciepieli z przedstawicielami samorządu gminy Tarnów, organizacji działających na jej terenie, lokalnymi liderami oraz przedsiębiorcami. Spotkanie było jednym z całego cyklu konsultacji, jakie odbywają się we wszystkich gminach subregionu Tarnowskiego, a dotyczyło wypracowania wniosków, które pomogą optymalnie wykorzystać szanse unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej Marszałek Roman Ciepiela zaprezentował uczestnikom spotkania pakiet programów strategicznych realizujących Strategię dla Małopolski w perspektywie 2020 roku. Następnie omówił kwestie: naboru przedsięwzięć do Banku Projektów Strategicznych oraz Subregionalnych, finansowanie przygotowania dokumentacji technicznej oraz rolę forów i konferencji subregionalnych. - Dyskusja wewnątrz forum ma wyłonić grupę projektów do dofinansowania. Za kilka tygodni będzie znana już wstępna lista – konkludował Roman Ciepiela.

Więcej…

W marcu i kwietniu ARiMR przeprowadzi trzy nabory wniosków na inwestycje w ramach PROW 2007 - 2013

Drukuj PDF

Od 27 marca do 23 kwietnia 2013 r. można będzie składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych". ARiMR przeprowadzi nabór takich wniosków w ośmiu województwach: lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Termin i zasady przyjmowania wniosków podał do publicznej wiadomości Prezes ARiMR Andrzej Gross za pośrednictwem ogólnopolskiego dziennika ("Dziennik Gazeta Prawna") oraz portalu internetowego Agencji (otwórz). W kwietniu ARiMR zorganizuje jeszcze dwa inne nabory wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.

Więcej…

Sponsoring dla motocrossowców

Drukuj PDF

Sponsoring dla motocrossowcówHubert Podstawski i Kamil Czarnecki – dwaj młodzi motocrossowcy z Koszyc Małych dołączyli do grona młodych pasjonatów, których wsparł finansowo samorząd gminy Tarnów.

Przypomnijmy, w gminie Tarnów już od sześciu lat realizowany jest program sponsoringu młodych ludzi, którzy mają swoje pasje, realizują je i odnoszą w swych dyscyplinach pierwsze sukcesy. Zazwyczaj są to sportowcy, nierzadko reprezentanci dyscyplin w naszym kraju niszowych, jak na przykład rugby czy brazylijskie jiu-jitsu, ale w gronie tym znajdują się reprezentanci dyscyplin z pogranicza sportu, jak na przykład taniec, ale też i kompletnie ze sportem niezwiązanych, na przykład muzycy.

Więcej…

Wieczorne spotkanie z poezją w Nowodworzu

Drukuj PDF

Wieczorne spotkanie z poezją w NowodworzuW czwartkowy wieczór, w ramach Ośrodka Wsparcia Dziennego, w Domu Ludowym w Nowodworzu odbył się wieczór poezji. Swoją twórczość zaprezentowała  tarnowska poetka i pisarka Danuta Rybczyńska,  autorka m.in. tomiku poezji „Krajobrazy i miraże” czy książki „W cieniu historii”, która ukazuje przedwojenne losy rodziny mieszkającej na Kresach, jednocześnie ukazując tragiczne losy dwóch narodów: polskiego i ukraińskiego.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję posłuchać poezji z ust samej autorki, zadawać pytania jak również podyskutować.

Więcej…

Zaproszenie - Patronat medialny, jako narzędzie promocji NGO w mediach

Drukuj PDF

FZaproszenie - Patronat medialny, jako narzędzie promocji NGO w mediachundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza przedstawicieli małopolskich organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie „Patronat medialny, jako narzędzie promocji NGO w mediach. Jak przygotować skuteczną ofertę na sponsoring działań organizacji pozarządowych?”, które odbędzie się w dniu 22 marca 2013r. w godz.9:00-15:45 w siedzibie Fundacji Biuro Inicjatyw, przy ul. Krasickiego 18 Ip., w Krakowie.

Więcej…

Turniej wiedzy pożarniczej

Drukuj PDF

Turniej wiedzy pożarniczejW piątek, 8 marca w remizie OSP w Koszycach Wielkich odbył się ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej na szczeblu gminnym. W turnieju wzięło udział czterdziestu siedmiu młodych adeptów sztuki pożarniczej z wszystkich jednostek OSP na terenie gminy Tarnów. Turniej został przeprowadzony się w trzech grupach wiekowych. W grupie pierwszej, w której startowali uczestnicy do lat trzynastu, zwyciężył Dominik Baradziej, na drugim miejscu znalazł się Adrian Gniewek, zaś na trzecim – Weronika Małek. Cała trójka zwycięzców reprezentowała OSP Koszyce Małe.

W grupie drugiej rywalizowali zawodnicy do lat szesnastu. W tej grupie najlepsza okazała się Kinga Szostakiewicz przed Angeliką Tadel - obydwie z OSP Zgłobice, zaś na trzecim miejscu uplasował się Przemysław Sobol reprezentujący OSP Wola Rzędzińska.

W najstarszej kategorii uczestników do osiemnastego roku życia zwyciężyła Agnieszka Szostakiewicz, zaś tuż za nią uplasował się Paweł Strzesak. Obydwoje reprezentowali Ochotniczą Straż Pożarną ze Zgłobic. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Witold Kula reprezentujący jednostkę z Koszyc Małych.

Więcej…

Seniorzy świętowali Dzień Kobiet

Drukuj PDF

Seniorzy świętowali Dzień KobietZarówno w Zbylitowskiej Górze, Tarnowcu jak i Koszycach Małych, Seniorzy z terenu naszej gminy świętowali Dzień Kobiet. Nie zabrakło życzeń, kwiatów, tortów a co najważniejsze miłej atmosfery.

Klub Seniora w Koszycach Małych, z tej szczególnej okazji, zaprosił w czwartkowy wieczór Klub z Białej. W spotkaniu w Szkole Podstawowej uczestniczyło blisko siedemdziesiąt osób. Życzenia złożyli Paniom wójt Grzegorz Kozioł oraz księża z miejscowej parafii. Drogie Panie obdarowane zostały okolicznościowymi kartkami, tulipanami oraz tortem. – Cieszymy się, iż mamy możliwość spotkać się i porozmawiać nie tylko w swoim gronie, ale też ze znajomymi z Białej. Mam nadzieję, iż podobne spotkania będą organizowane również w przyszłości – podsumowała prezes koszyckiego Klubu Seniora Elżbieta Ślęzak. Seniorzy z Białej również nie kryją zadowolenia. - Dziękujemy Klubowi z Koszyc Małych za zaproszenie. Atmosfera była wspaniała, niezwykle miło nas przyjęto. Do dziś przy każdym spotkaniu z koleżankami z Klubu czy to w sklepie, czy to w autobusie jedynym tematem jest wspominanie spotkania – mówi Prezes Klubu Seniora z Białej Zofia Radzik – Teraz nasza kolej, aby się zrewanżować za tak ciepłe przyjęcie – zapowiada. W czasie spotkania Seniorzy mieli również możliwość obejrzenia obrazów koszyckiej malarki, Stanisławy Gałek.

Więcej…

Pięć medali wolańskich judoków na międzynarodowym turnieju w Jaśle

Drukuj PDF

Pięć medali wolańskich judoków na międzynarodowym turnieju w JaśleW sobotę, 9 marca w Jaśle odbył się Międzynarodowy Turniej Judo. Brało w nim udział ponad czterystu zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy i Rumunii. Wśród nich startowało piętnastu zawodników UKS Wolania Wola Rzędzińska, którzy wywalczyli pięć medali.

Najlepiej spisała się Iwona Dziurawiec, zdobywając złoty medal. Srebrny medal wywalczył Filip Walkowicz, natomiast brązowe medale zdobyli: Ewelina Dziurawiec, Magdalena Ciężadło i Mateusz Adamski. Tuż za podium stanęli: Nikola Kantor, Michał Kozłowski, Jakup Jop i Wojciech Jakliński. W turnieju brali również udział: Radosław Stach, Rafał Smagacz, Damian Czech, Łukasz Ciężadło, Maksymilian Hajduk i Antoni Zgajewski.

Więcej…

Wicemarszałek Roman Ciepiela w Gminie Tarnów

Drukuj PDF

Wicemarszałek Roman Ciepiela w Gminie Tarnów
W ramach konsultacji z samorządami, organizacjami pozarządowymi  i liderami lokalnymi subregionu tarnowskiego, wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela odwiedzi gminę Tarnów. Spotkanie będzie dotyczyło inicjatyw prorozwojowych, w tym inwestycji o charakterze strategicznym w naszej gminie. Celem jest wypracowanie wniosków, które pomogą optymalnie wykorzystać szanse unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.