Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Opłatek w Koszycach Wielkich

Drukuj PDF

Opłatek w Koszycach WielkichSpotkaniem w Koszycach Wielkich w sobotę, 5 stycznia rozpoczął się w gminie Tarnów w gminie Tarnów cykl noworocznych spotkań opłatkowych dla seniorów. W samo południe przybyłych do sali gimnastycznej miejscowej szkoły blisko stu najstarszych mieszkańców Koszyc Wielkich powitał członek rady sołeckiej Andrzej Sępek. Następnie szkolne koło „Caritas” zaprezentowało przedstawienie jasełkowe. Zgodnie z zapowiedzią dokonaną przez małych artystów na początku spektaklu wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat zostały przedstawione w uwspółcześnionych realiach. Seniorów szczególnie wzruszyła przedstawiona historia jednego z diabłów Jaśka Rokity, który za okazywaną ludziom życzliwość został wyrzucony z piekła, następnie przygarnęli go pasterze, a kiedy wraz z nimi trafił do betlejemskiej stajenki został rozpoznany przez anioła, któremu kiedyś udzielił pomocy i spotkała go zasłużona nagroda – został zaliczony w poczet aniołów.

Więcej…

Koncert Noworoczny w Zawadzie

Drukuj PDF

Koncert Noworoczny w ZawadzieW Święto Trzech Króli, w kościele parafialnym pw. św. Marcina Biskupa w Zawadzie, odbył się koncert noworoczny. Przebiegł on w dwóch odsłonach i pozwolił zgromadzonej publiczności posłuchać muzyki poważnej zarówno w wykonaniu organowym, jak i w brzmieniu saksofonowym. Zagrali artyści z terenu gminy Tarnów: Krystian Rąpała - organy oraz Michał Król - saksofon.

W repertuarze koncertu znalazły się utwory zarówno barokowych, romantycznych, jak i współczesnych kompozytorów muzyki klasycznej. Z twórców okresu baroku były to dzieła jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki Johanna Sebastiana Bacha, następnie utwory niemieckiego kompozytora Johanna Pachelbela oraz polskiego kompozytora, pianisty i organisty - Władysława Żeleńskiego. W czasy romantyzmu przeniosły nuty Roberta Alexandra Schumanna – niemieckiego kompozytora, odkrywcy talentu Fryderyka Chopina oraz dźwięki muzyki francuskiego kompozytora, paryskiego organisty kościelnego Louisa Jamesa Alfreda Lefébure-Wélly'ego. W wiek XX artyści wkroczyli z muzyką rosyjskiego artysty i dyrygenta Siergieja Wasiljewicza Rachmaninowa, a z kompozytorów współczesnych zaprezentowali Ennio Morricona, włoskiego kompozytora muzyki filmowej, który w 2012 odebrał z rąk arcybiskupa Gianfranco Ravasiego medal Per Artem ad Deum, czyli Przez sztukę do Boga.

Więcej…

Przedsylwestrowe zabawy seniorów

Drukuj PDF

Przedsylwestrowe zabawy seniorówW ramach Ośrodka Wsparcia Dziennego, działającego przy Domach Ludowych w Błoniu i Nowodworzu, zorganizowano 27 grudnia przedsylwestrową zabawę. Bawiło się  na niej liczne grono miejscowych seniorów.

W trakcie imprezy nie zabrakło śpiewów i tańców, a w przerwach pomiędzy nimi suto zastawionych smakołykami stołów. Ducha rywalizacji obudziła w seniorach jedna z atrakcji, jaką był, zorganizowany w trakcie zabawy w Błoniu, teleturniej „Jeden z dziesięciu”. W rolę prowadzącego wcielił się Roman Kucharski, który bezlitośnie przepytywał uczestników.

- Zorganizowane spotkania dają mieszkańcom możliwość wspólnego spędzenia wolnego czasu, rozmowy i zwalczania nudy poprzez świetną zabawę – mówi opiekun Domu Ludowego w Błoniu Marian SojatWspólnie z mieszkańcami staramy się udowadniać, iż życie na emeryturze jest pełne radości – dodaje.

Więcej…

Zgłobice zapraszają na Pochód Trzech Króli

Drukuj PDF

Zgłobice zapraszają na Pochód Trzech KróliPubliczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach, wspólnie z parafią św. Brata Alberta w Zgłobicach, Ochotniczą Strażą Pożarną, Stadniną Koni „Jutrzenka”, której właścicielem jest Agnieszka Smagacz, oraz Ośrodkiem Wsparcia Dziennego zapraszają  mieszkańców Zgłobic  i okolicznych miejscowości na Pochód Trzech Króli, który odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia.

Chętnych do udziału w uroczystym przemarszu Trzech Mędrców, organizatorzy zapraszają na zbiórkę o godz. 10.20  przy budynku Straży Pożarnej w Zgłobicach oraz zachęcają do przebrania się w stroje kolędników. Po  uroczystym przemarszu w kierunku zgłobickiej świątyni, gdzie mędrcy oddadzą hołd Bożej Dziecinie, uczestnicy pochodu wezmą udział w Eucharystii.

Więcej…

W Nowy Rok z nowym budżetem

Drukuj PDF

W Nowy Rok z nowym budżetemSolidarną jednomyślnością wykazali się gminni radni, podejmując jednogłośnie niemal wszystkie uchwały na XXV Sesji Rady Gminy Tarnów, która odbyła się w ostatnim dniu roku, w poniedziałek, 31 grudnia w Radlnej. Wśród podjętych uchwał znalazła się także uchwała budżetowa gminy Tarnów na 2013 rok.

Zanim jednak radni przystąpili do głosowania nad budżetem, przyjęli czternaście innych projektów uchwał, w tym podjęli niezmiernie ważne decyzje dotyczące nowych zasad wywozu śmieci. Jedną z najważniejszych z punktu widzenia mieszkańców była uchwała „w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi”. Ostatecznie radni zadecydowali, że opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny będą zróżnicowane w zależności od ilości osób zamieszkujących dane gospodarstwo. Będzie ona wynosić odpowiednio: dla gospodarstw jednoosobowych – 16 zł, dla dwuosobowych – 18 zł, dla trzyosobowych – 24 zł, dla czteroosobowych – 29 zł, dla pięcioosobowych – 36 zł, dla sześcioosobowych – 38 zł, dla gospodarstw siedmioosobowych – 40 zł, zaś dla ośmioosobowych i większych – będzie to kwota 45 zł.

Więcej…

Ostrzeżenie - alkohol

Drukuj PDF

Ostrzeżenie - alkohol

Główny Inspektor Sanitarny OSTRZEGA przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz nieprzeznaczonego do spożycia dla ludzi i zwraca się z prośbą o informowanie pijących alkohol o konsekwencjach picia alkoholu pochodzącego z nieznanego źródła.

Więcej…

Film o konspiratorach z gminy Tarnów w innym terminie

Drukuj PDF

Film o konspiratorach z gminy Tarnów w innym terminieJak informowaliśmy, na początku grudnia ekipa Telewizji Polskiej we współpracy z samorządem Gminy Tarnów zrealizowała film dokumentalny poświęcony jednej z najbardziej brawurowych akcji przeprowadzonej po wojnie w Tarnowie przez żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

Program miał zostać wyemitowany w pierwszą sobotę stycznia, lecz TVP - nie powiadamiając nas o tym - zdecydowała o wcześniejszej emisji programu. W rezultacie, film można było obejrzeć dnia 22 grudnia o godzinie 15:00 na kanale TVP INFO.

Przepraszamy za tę zaskakującą zmianę i równocześnie informujemy, że film można także oglądać na stronie internetowej Telewizji Polskiej pod adresem http://www.tvp.pl/vod/audycje/historia/bylo-nie-minelo/wideo/22122012/9293196. Serdecznie zapraszamy.

Wolańscy gimnazjaliści – filmowcy z wizytą w Łodzi

Drukuj PDF

Uczniowie z Gimnazjum w Woli Rzędzińskiej wizytą w Łodzi podsumowali swój udział w projekcie z zakresu edukacji filmowej „Między nami autorami”. Jak już pisaliśmy, jest to duży sukces wolańskiej młodzieży, gdyż do udziału w tym ministerialnym projekcie zaproszono jedynie pięć szkół z całej Polski.

Więcej…

Informacja

Drukuj PDF

W dniu 24 grudnia 2012 roku Dom Ludowy w Błoniu czynny od godz. 10:00 do godz. 14:00, natomiast Dom Ludowy w Nowodworzu czynny od godz. 9:00 do godz. 13:00. Ponadto dnia 31 grudnia 2012 roku Domy Ludowe w Błoniu i Nowodworzu są nieczynne.

Młodzi radni o pomocy społecznej

Drukuj PDF

We wtorek, 19 grudnia, odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Gminy. Obradowało na niej dwudziestu jeden młodych radnych, których swoją obecnością wsparli zaproszeni goście, na czele z zastępcą wójta Elżbietą Chrząszcz. Tym razem radni pochylili się nad problemem pomocy społecznej.

W tematykę obrad wprowadziła obecnych kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Srebro. Radni dowiedzieli się jak wyglądają najważniejsze cele i zadania pomocy społecznej oraz sposoby ich realizacji. W ramach wolnych wniosków kierownik Srebro odpowiadała na pytania młodych radnych. - Próba zainteresowania przedstawicieli młodzieży problematyką pomocy społecznej, służy uwrażliwianiu młodego pokolenia na potrzeby innych – mówi kierownik Maria Srebro. -  Należy uświadamiać im, iż nasza praca nie sprowadza się tylko do wypłacania zasiłków, lecz przede wszystkim do pomocy osobom i rodzinom w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach życiowych, których sami nie mogą pokonać – dodaje.

Więcej…

Wolańcy judocy na turnieju „Mikołajkowym”

Drukuj PDF

W niedzielę, 16 grudnia w Bochni odbył się Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci. W zawodach wzięło udział dwustu osiemdziesięciu zawodników z osiemnastu klubów z województw: Małopolskiego, Świętokrzyskiego i Opolskiego.

W turnieju brało udział dwunastu zawodników UKS Wolania Wola Rzędzińska. Dla dziesięciorga młodych zawodników był to ich pierwszy start. Zawodnicy wywalczyli cztery medale i osiem miejsc tuż za podium. Najlepiej spisali się: Jakub Jop – II miejsce, Magdalena Ciężadło – II miejsce, Wiktor Walaszek – III miejsce, Marcin Kowalski – III miejsce, Damian Czech – IV miejsce, Radosław Stach – IV miejsce, Ewelina Dziurawiec – V miejsce, Weronika Jaklińska - V miejsce, Daria Wiatr – V miejsce, Łukasz Ciężadło – V miejsce, Dominik Kozioł – V miejsce, Michał Hebda – V miejsce.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.