Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Nowiny nr 121

Drukuj PDF

Ukazały się nowe „Nowiny Tarnowskiej Gminy”, a w nich jak zwykle sporo interesujących informacji oraz publicystyki związanej z tematyką gminno-samorządową. W tym wydaniu, które zbiega się w czasie z wejściem w życie nowych zasad usuwania odpadów komunalnych, zagadnienia z tym związane przybrały formę specjalnego czterostronicowego dodatku, który czytelnik znajdzie wewnątrz numeru. A w tym dodatku sporo cennych informacji na temat zasad segregacji odpadów, harmonogramy wywozu śmieci, a także prezentacja firm, które w gminie Tarnów będą odpowiedzialne za czystość w poszczególnych sektorach.

Więcej…

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych/zielonych

Drukuj PDF

W związku z nowymi zasadami gospodarowania odpadami komunalnymi, które wchodzą w życie od 1 lipca 2013 Urząd Gminy Tarnów w załączeniu przekazuje harmonogram odbioru odpadów w poszczególnych miejscowościach w II półroczu 2013 r.

Więcej…

85-lecie OSP w Zgłobicach

Drukuj PDF

Remiza wróciła w ręce strażaków. W miniony weekend, 6 i 7 lipca w Zgłobicach miejscowa jednostka OSP świętowała osiemdziesięciopięciolecie powstania. Dwudniowe obchody połączono z akcją honorowego krwiodawstwa oraz turniejem siatkówki plażowej. W trakcie niedzielnych uroczystości, nastąpiło również przekazanie remizy wraz z gruntem zgłobickiej OSP przez samorząd gminy Tarnów.

Główne niedzielne uroczystości rozpoczęła msza św. w miejscowym kościele parafialnym, po której na placu przykościelnym zgromadzili się mieszkańcy, delegacje gminnych jednostek OSP wraz z pocztami sztandarowymi oraz przybyli goście w tym m.in. parlamentarzyści Józef Rojek i Jan Ziobro, członek zarządu powiatu Józef Lazarowicz, radny powiatowy Tomasz Stelmach, rezprezentujący Prezydenta Miasta Tarnowa Grzegorz Gotfryd, Członek Zarządu Głównego Związku OSP RP Ksawery Stefańczyk, prezes Zarządu Gminnego OSP Henryk Solak, Komendant Gminny ZOSP RP Jan Michalik oraz sołtysi gminnych miejscowości.

Więcej…

Atrakcje na IV Festynie w Nowodworzu

Drukuj PDF

Wiele różnorakich atrakcji czekało na wszystkich, którzy pojawili się w sobotę 6 czerwca przy Domu Ludowym w Nowodworzu na IV Festynie Rodzinnym. Samorząd gminny przygotował ciekawe propozycje zarówno dla młodszych jak i dla starszych. Pogoda straszyła deszczem, jednak nie dała rady przestraszyć mieszkańców Nowodworza, którzy licznie przybyli na teren imprezy. Już przy słońcu od godziny 16 dzieci ze szkoły w Porębie Radlnej, pod czujnym okien nauczycielki Jadwigi Czerwony bawiły wszystkich swoimi śpiewami i tańcami. Następnie wywiadów w cyklu "Znani – lubiani" udzielili mieszkańcy - przedsiębiorca Wiesław Frys oraz prowadzący stronę internetową o Nowodworzu Grzegorz Szczerba

Więcej…

Emocje na plaży w Zgłobicach

Drukuj PDF

Myli się ten, kto uważa, iż w siatkówkę plażową gra się nad wodą i na plaży. Udowodnili to właśnie organizatorzy II Turnieju siatkówki plażowej, który rozegrano w ubiegłu weekend w centrum Zgłobic. Zawody współorganizowane przez zgłobicką jednostkę OSP oraz gminne Centrum Animacji Kulturalnej były jednym z elementów obchodów osiemdziesięciopięciolecia powstania miejscowej jednostki OSP.

Boisko, a raczej plażę ze słonecznym piaskiem, usypano na parkingu przy miejscowym kościele parafialnym. W sobotę, 6 lipca, drużyny wystartowały w rozgrywkach eliminacyjnych. Emocje towarzyszyły każdej rozgrywce, a sędzia nierzadko miał ciężkie zadanie w rozstrzyganiu sporów na boisku. Udało się wkońcu wyłonić cztery zwycięzkie drużyny, które przeszły do finałowej rozgrywki. A ta miała miejsce w niedzielę. Liczna publiczność ochoczo dopingowała zawodników.

Więcej…

Opłaty za odpady

Drukuj PDF

Opłaty za odbiór odpadów należy wnosić bez wezwania do końca każdego miesiąca począwszy od lipca 2013 r. na konto bankowe Urzędu Gminy Tarnów, w Banku Spółdzielczym Rzemiosła w Krakowie o/Tarnów

nr 08 8589 0006 0250 0926 0360 0001

za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub w kasie Urzędu Gminy Tarnów,

ul. Krakowska 19 w Tarnowie.

Sto lat strażaków z Koszyc Wielkich

Drukuj PDF

Jubileusz stulecia powstania świętowała w sobotę, 30 czerwca, Ochotnicza Straż Pożarna w Koszycach Wielkich. Jednostka ta od 1912 roku służy mieszkańcom nie tylko przy gaszeniu pożarów, lecz i pomocą przy wszelkich innych zdarzeniach losowych.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym na koszyckim wzgórzu. "Wymiar ochotniczych straży jest piękny, potrzebny i godny naśladowania" – mówił podczas homilii ks. Prałat Stefan Cabaj - kapelan strażaków Diecezji Tarnowskiej. Po Eucharystii uczestnicy uroczystości przemaszerowali na teren centrum wsi, gdzie licznie zgromadzili się mieszkańcy Koszyc Wielkich i okolic. Dzięki strażakom ochotnikom z Koszyc, którzy przekazali teren na którym się znajdujemy, mamu tu piękne centrum, które jest dominującym miejscem  wsi. Zresztą niewiele jest dziedzin życia społecznego w których by koszyccy strażacy w ciągu mijających lat nie uczestniczyli. Budowali drogi, szkoły, kościoły, organizowali zespoły muzyczne, orkiestry, grupy teatralne czy inicjowali wiele innych przedsięwzięć, udostępniali swe remizy na szkoły, kaplice, miejsca zebrań i zabaw – podsumowywał w trakcie przemówienia działalność koszyckiej OSP wójt Grzegorz Kozioł. Następnie podziękowania i jubileuszowe gratulacje złożyli na ręce prezesa OSP Mariusza Kurosia przybyli goście, w tym m.in. parlamentarzyści Józef Rojek, Andrzej Sztorc i Jan Ziobro, przedstawiciele samorządów w tym członek zarządu województwa Stanisław Sorys, wicestarosta Mirosław Banach, członkowie zarządu powiatu Jacek Hudyma oraz Józef Lazarowicz, rezprezentujący Prezydenta Miasta Tarnowa Grzegorz Gotfryd, prezes Zarządu Gminnego OSP Henryk Solak, Członek Zarządu Głównego Związku OSP RP Ksawery Stefańczyk, Komendant Gminny ZOSP RP Jan Michalik, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej st. brygadier Tadeusz Sitko, mł. brygadier Krzysztof Gładyszreprezentujący Komendanta Wojewódzkiego Państowej Straży Pożarnej.

Więcej…

Seniorzy zwiedzili Pragę

Drukuj PDF

W ostatnim tygodniu czerwca członkowie Klubów Seniora z terenu gminy Tarnów udali się na wycieczkę do Pragi. W trakcie trzydniowego pobytu w Mieście o Stu Wieżach zwiedzili urokliwe Stare Miasto ze wspaniałymi renesansowymi kamienicami, Most Karola, czy w drodze powrotnej Górę św. Anny.  – Atmosfera była cudowna. Bardzo dużo zwiedziliśmy. Było i pobożnie – dzięki odwiedzanym sanktuariom, i historycznie- podczas zwiedzania zabytków, i przede wszystkim wesoło. Szczególnie podczas śpiewów w autokarze – relacjonuje wyjazd przewodnicząca Klubu Seniora z Koszyc Małych Elżbieta Ślęzak.
Wycieczka do Pragi była kolejnym wyjazdem seniorów dofinansowanym przez samorząd gminny. Poprzednio zwiedzono Kresy Wschodnie, Lwów, Wieliczkę, Kalwarię Zebrzydowską czy Łagiewniki.

Więcej…

Wolańskie przedszkole Sióstr Służebniczek zyskało nowe pomieszczenia

Drukuj PDF

W środę, 26 czerwca, odbyła się uroczystość poświęcenia nowych pomieszczeń Przedszkola Niepublicznego Sióstr Służebniczek NMP NP w Woli Rzędzińskiej. Przedszkole od tej pory będzie w stanie przyjąć pod swoją opiekę dwukrotnie więcej dzieci. Placówka zyskała nowo dobudowany oddział, nową kuchnię i zaplecze kuchenne, powiększono sale dzienne oraz jadalnię. Poświęcenia dokonał proboszcz miejscowej parafii p.w. Miłosierdzia Bożego ks. Stanisław Szufnara. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu gminnego z wójtem Grzegorzem Koziołem na czele, dyrektorzy sąsiadujących z przedszkolem placówek oświatowych oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Poświęcono również figurę patrona wolańskiego przedszkola, św. Józefa. Po wspólnej modlitwie, w sali widowiskowej przy kościele parafialnym dzieci przedszkolne przygotowały część artystyczną uroczystości, prezentując występy wokalno – taneczne.

Więcej…

Festyn Parafialny z emocjami w Woli Rzędzińskiej II

Drukuj PDF

Wiele atrakcji towarzyszyło uczestnikom XII Festynu Parafialnego, który odbył się w niedzielę 23 czerwca, w Woli Rzędzińskiej II. Współorganizatorami wydarzenia byli: Rada Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej, Caritas diecezji tarnowskiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Samorząd Gminy Tarnów.

Mimo, iż w godzinach porannych pogoda była niepewna, to na czas rozpoczęcia festynu rozpogodziło się. Wielu mieszkańców Woli Rzędzińskiej i okolic pojawiło się więc tuż po godzinie 15 na terenie przy miejscowym kościele parafialnym. Na dobry początek przed widownią zaprezentowały się dzieci i młodzież z występami. Były śpiewy, tańce, kolorowe stroje, wesołe przedstawienia, a nawet... smerfy. Następnie dawkę pozytywnych emocji zapewniły zarówno rozgrywki sportowe, pokazy sztuk walki, pokazy jazdy konnej jak i konkursy przygotowane przez prowadzących. Uczestnicy festynu, których nerwy są wyjątkowo mocne, mieli okazję spróbować własnych sił na motorze żużlowym jeżdżąc wspólnie z wychowankiem tarnowskich jaskółek - Szymonem Kiełbasą. Nie zabrakło też propozycji zabawy dla najmłodszych mieszkańców, w tym dmuchanych zamków, zjeżdżalni czy przejażdżek konnych. Atrakcje kulinarne zapewniły natomiast liczne punkty gastonomiczne. Podczas festynu odbyła się również loteria fantowa, której zwycięzców nagrodzono wartościowymi fantami jak sprzęt elektroniczny czy rower.

Więcej…

Startuje VII edycja konkursu „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej”

Drukuj PDF

Powiat Tarnowski ogłasza VII edycję konkursu „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej”. W bieżącym roku jego współorganizatorami są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Tarnowska Organizacja Turystyczna. Głównym celem konkursu jest promocja produktów regionalnych oraz rozwój turystyki na terenie Powiatu Tarnowskiego.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.