Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów informuje, że inkaso IV raty podatku w miejscowości Zgłobice pobierane będzie w dniach 14-15 listopada 2012 r. w godz. 13.00-17.00 w budynku komunalnym (sołtysówka).

 

Więcej…

Wójt apeluje: wywieśmy flagi w dniu Narodowego Święta Niepodległości

Drukuj PDF

 

W niedzielę, 11 listopada przypada najważniejsze z naszych państwowych świąt – Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji włodarz gminy zwraca się do mieszkańców z apelem o godne uczczenie tego Dnia.

Młodzieżowa Rada Gminy

Drukuj PDF

W środę, 24 października o godzinie 11:00 odbyła się IX sesja Młodzieżowej Rady Gminy  rozpoczynająca rok szkolny 2012/2013. Sesja odbyła się w obecności dwudziestu młodzieżowych radnych gminy oraz kandydatów. Na sesję przybyli  zaproszeni goście w osobach: wójta Grzegorza Kozioła, radnego powiatowego Józefa Lazarowicza,  dyrektorów gimnazjów oraz pracowników Centrum Animacji Kulturalnej.  Otwarcia obrad IX Sesji Młodzieżowej Rady Gminy dokonał najstarszy wiekiem młodzieżowy radny z Koszyc Wielkich Mateusz Zawadzki, który przywitał wszystkich obecnych i przedstawił  porządek obrad.

Więcej…

Ankieta - Urząd Komunikacji Elektronicznej

Drukuj PDF

 Urząd Komunikacji Elektronicznej, aby zapobiec cyfrowemu wykluczeniu mieszkańców i ułatwić im dostęp do telefonii stacjonarnej oraz internetu, opracował tzw. „mapy popytu”. Mapy te pokazują, jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie mieszkańców na usługi telefonii stacjonarnej, szerokopasmowego internetu oraz bezpłatne lub tanie  hotspoty i gdzie te usługi są niedostępne. Dane te są bardzo cenne zarówno dla większych  operatorów, jak i dla lokalnych przedsiębiorców. Mapy pozwolą dotrzeć im do miejsc, gdzie takich usług brakuje, dzięki czemu mieszkańcy zyskają długo oczekiwany dostęp do telefonu czy internetu.

Więcej…

Sesja z radnymi z Mielnika

Drukuj PDF

Wyjątkowy przebieg miała XXIII sesja Rady Gminy Tarnów, która odbyła się we wtorek, 30 października w budynku wielofunkcyjnym w Radlnej. Stało się tak za sprawą obecności na niej dwóch rad gminy. Oprócz radnych gminy Tarnów w sesji jako goście uczestniczyli bowiem radni z zaprzyjaźnionej gminy Mielnik.

Zanim radni z Mielnika wzięli udział w obradach radnych gminy Tarnów, mieli możliwość bliższego poznania gminy, z którą zaczynają ją łączyć coraz ściślejsze partnerskie więzi. Podczas krótkiej wycieczki po gminie mielniccy radni zobaczyli miejsca będące wizytówkami gminy Tarnów m. in. centrum miejscowości Koszyce Wielkie, basen sportowo-rehabilitacyjny w Woli Rzędzińskiej czy centrum wsi oraz kościół w Zawadzie. Nie obyło się też bez krótkiej wizyty w mieście Tarnowie.

Więcej…

Węgiel, odzież, leki… Zimowa pomoc GOPS-u

Drukuj PDF

Węgiel, odzież, leki… Zimowa pomoc GOPS-uZima zbliża się nieubłaganie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął więc, wzorem lat ubiegłych, akcję sprawdzania warunków bytowych u osób w szczególnie ciężkiej sytuacji – niepełnosprawnych, w podeszłym wieku, samotnych i chorych.  Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach, koordynowanej przez Małopolski Urząd Wojewódzki, akcji przygotowania województwa do funkcjonowania w trudnych warunkach zimowych.

Pracownicy społeczni, we współpracy ze Strażą Gminną i Policją, skontrolują warunki bytowe  ponad stu osób z terenu gminy. Szczególną uwagę zwrócą na zapasy opału, zaopatrzenie w stosowną odzież, możliwość zjedzenia ciepłego posiłku czy wykupu leków. Potrzebującym zostanie udzielona niezbędna pomoc.

Więcej…

"Odblaskowe szkoły" w gminie Tarnów

Drukuj PDF

W roku szkolnym 2012/13 Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Marusarz w Woli Rzędzińskiej, Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Jodłówce-Wałkach oraz Szkoła Podstawowa im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu kolejny raz biorą udział w odbywającej się cyklicznie akcji profilaktycznej „Odblaskowa szkoła”.

Pomysłodawcami i organizatorami akcji są Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Ma ona formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Daje to uczestnikom możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych – zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem konkursu jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15-stego roku życia z elementów odblaskowych oraz promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym – w nadziei zmniejszenia liczby ofiar wypadków komunikacyjnych, w których tak często poszkodowani są najmłodsi użytkownicy dróg.

Więcej…

Współpraca tarnowiecko-mielnicka

Drukuj PDF

W dniach 19-20 października delegacja Zespołu Szkół Publicznych uczestniczyła w uroczystych obchodach święta Patrona Zespołu Szkół im. Unii Mielnickiej w Mielniku. Wizyta odbyła się na zaproszenie dyrekcji szkoły i władz gminy Mielnik, a jej głównym celem było ustalenie współpracy pomiędzy szkołami w Tarnowcu i Mielniku. Delegację tworzyli: dyrektor Anna Chmura, jej zastępczyni Bernadetta Maguda, nauczyciele Małgorzata Pamuła i Łukasz Kwiek oraz uczniowie tworzący zespół „Remedium”.

Ważnym punktem programu były zajęcia integracyjne uczniów z Tarnowca i Mielnika, udział w ciekawej lekcji historii powiązanej z możliwością przymierzenia strojów wykonanych na potrzeby filmu „Bitwa Warszawska”. Społeczność mielnickiej szkoły oraz mieszkańcy gminy podczas gali święta szkoły wysłuchali koncertu zespołu „Remedium” pod kierunkiem Małgorzaty Pamuły. Ważnym punktem wizyty były rozmowy dyrekcji obu szkół dotyczące wymiany uczniów, zaś uczniowie uczestniczyli w szeregu warsztatów, m.in. plastycznych, tanecznych, rycerskich oraz zajęć w terenie, gdzie poznali historię ziemi mielnickiej.

Więcej…

Uczennice z Tarnowca w konkursie na Węgrzech

Drukuj PDF

Grupa uczennic z Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie na temat polsko-węgierskiej historii, który odbył się w miejscowości Zanka nad Balatonem na Węgrzech. Głównym organizatorem zmagań młodzieży był Samorząd Województwa Veszprem  pod patronatem Ministerstwa Zarządzania i Sprawiedliwości oraz Ambasadora Polski na Węgrzech. Głównym tematem były kontakty polsko-węgierskie w latach 1914-1945 oraz życie i działalność Józefa Bema. Celem natomiast było ukazanie splatających się na przestrzeni wieków losów obydwu narodów.

W finale konkursu węgiersko-polskiego tarnowiecką szkołę reprezentowały: Aleksandra Drelicharz, Julia Jamróg i Natalia Wajdowicz (szkoła podstawowa), Karolina Kuczera, Wiktoria Radlińska, Magdalena Tyrka oraz Aleksandra Imburska, Sylwia Słowik i Anna Zaczkiewicz (gimnazjum).

Więcej…

Młodzi piłkarze trenowali w Koszycach

Drukuj PDF

W dniach 19-20 października, w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich, dzieci ze Szkoły Podstawowej lokalnego Zespołu Szkół Publicznych wzięły udział w szczególnych zajęciach z piłki nożnej, zorganizowanych w ramach projektu CAMP 2012. Pomysłodawcą był mieszkaniec Koszyc, Marcin Zając. Całe wydarzenie zorganizowano przy wsparciu samorządu gminnego.

W pierwszym dniu projektu, w trakcie zajęć prowadzonych pod okiem trenera Unii Tarnów Tomasza Kijowskiego, dzieci poznawały techniki piłkarskie. Młodym piłkarskim talentom w treningu towarzyszyli profesjonaliści z tarnowskiego klubu Łukasz Popiela i Tomasz Libera. Wielkie emocje wzbudził, zorganizowany w drugim dniu projektu, turniej piłki nożnej. W grupie klas młodszych pierwsze miejsce wywalczyła drużyna trzecioklasistów „Arsenal”, natomiast w starszej triumfowali szóstoklasiści z ekipy „Biedronek”. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, ufundowane przez prezesa klubu piłkarskiego Victoria Koszyce Małe Marka Cichego, który wśród młodych piłkarzy szukał przyszłych zawodników do swojej drużyny. Łącznie w projekcie udział wzięło blisko sto dzieci, z których każde otrzymało pamiątkowy dyplom.

Więcej…

Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Drukuj PDF

W sobotę, 22 września na stadionie klubu sportowego w Białej odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Do zawodów przystąpiło 9 drużyn MDP, z tego 6 drużyn MDP męskich i 3 drużyny MDP żeńskie.

I miejsce wśród MDP męskich zajęła OSP Wola Rzędzińska, II miejsce – OSP Jodłówka-Wałki, III miejsce – OSP Biała, zaś poza podium z niewielką różnicą punktów znalazły się kolejno MDP z OSP Koszyce Małe, oraz z taka samą ilością punktów OSP Zgłobice i Poręba Radlna.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.