Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

W hołdzie poległym harcerzom

Drukuj PDF

Licznie przybyli goście i mieszkańcy uczestniczyli w niedzielę, 21 lipca, w rocznicowych uroczystościach pod pomnikiem w Białej, upamiętniających potyczkę drużyny Szarych Szeregów z Mościc i bohaterską śmierć trzech jego żołnierzy w walce z Niemcami. Wydarzenia te rozegrały się 29 lipca 1944 roku i miały bezpośredni związek z jedną z ważniejszych operacji Armii Krajowej, noszącej kryptonim Most. III.

Kilka dni wcześniej, na naprędce przygotowanym polowym lotnisku niedaleko miejscowości Wał – Ruda wylądował angielski samolot typu Douglas, który przywiózł miedzy innymi radiostację, broń oraz dokumenty. Jednak o wiele ważniejsza była przesyłka, która została zabrana w drogę powrotną do bazy we Włoszech. Był to zdobyty przez wywiad Armii Krajowej w rejonie Sarnak i zbadany przez polskich inżynierów niewybuch najtajniejszej niemieckiej broni –rakiety balistycznej V2, za pomocą których ostrzeliwano miedzy innymi Londyn, Antwerpię i Paryż. Natomiast do zabezpieczenia i obrony przywiezionego przez samolot ładunku została wyznaczona drużyna z Mościc pod dowództwem plutonowego podchorążego Stefana Kasprzyka ps. "Dzik".

Więcej…

Festyn Rodzinny w Radlnej

Drukuj PDF

Mieszkańcy nie tylko Radlnej lecz wszystkich okolicznych miejscowości zjawili się tłumnie na pierwszym w tej miejscowości festynie, zorganizowanym przez gminne Centrum Animacji Kulturalnej w sobotę, 20 lipca. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Już od godziny 16 Radlna rozbrzmiała muzyką i śpiewem, a to za sprawą dzieci ze Szkoły Podstawowej z Poręby Radlnej. Były muchomorki, księżniczki i diamenciki – jak śpiewająca Nikola Kądziołka. Dzieci do występu przygotowała nauczycielka Jadwiga Czerwony. Następnie w rokowe klimaty wprowadził publiczność zespół GALHAN, po występie którego mieszkańcy udali się w taneczną podróż po Europie. Z Radlnej wprost do Grecji, Hiszpanii czy Warszawy zabrał wszystkich prowadzący festyn dziennikarz radia RDN Paweł Mleczko. Wiele atrakcji czekało na dzieci. Pośród szaleństw na dmuchanych zamkach i ściance wspinaczkowej była szansa skosztować waty cukrowej czy lodów. Samorząd gminny przygotował niespodziankę kulinarną i częstował wszystkich przybyłych frytkami, których ponad 500 porcji usmażyli pracownicy gminnego Centrum Animacji Kulturalnej.

Więcej…

Kapliczkowy konkurs wakacyjny

Drukuj PDF

Radio RDN Małopolska oraz Klub Dobrze Nastawionych organizuje wakacyjny konkurs: Ocalmy od zapomnienia… „ Piękno ludowych kapliczek i ich historia”.

W Twoim najbliższym otoczeniu jest przynajmniej kilka kapliczek. Z pewnością nie powstały przypadkowo. Mają one szczególne znaczenie i są ważne w życiu lokalnej społeczności. Celem konkursu jest zachowanie  ich historii od zapomnienia.

Więcej…

Pieniądze z "Manii Pomagania" trafiły w ręce chorych dzieci

Drukuj PDF

Blisko 60 tysięcy złotych, które udało się zebrać 13 lipca w Koszycach Małych w trakcie koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Gminę Tarnów oraz Radio RDN Małopolska zostały  przekazane dzieciom – 4-letniej Madzi, 7-letniej Wiktorii i 15-letniej Basi, dla których organizowana była akcja "Mania Pomagania". Podczas podsumowania akcji oraz przekazania funduszy w siedzibie radia RDN obecni byli rodzice dzieci oraz przedstawiciele organizatorów wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł i dyrektor radia RDN Małopolska ksiądz Jacek Miszczak.

Więcej…

MANIA POMAGANIA - honorarium ENEJ dla Madzi, Basi i Wiktorii

Drukuj PDF

Tłumy widzów pojawiły się w sobotę, 13 lipca na koncercie charytatywnym "Mania Pomagania" zorganizowanym przez samorząd gminy Tarnów oraz radio RDN Małopolska w Koszycach Małych. Gwiazdą wieczoru był zespół ENEJ, którego koncert poprzedziły występy zespołów "Small Cafe", "Genezarteth" oraz  wokalne popisy młodych talentów z gminy Tarnów. Wydarzeniu, którego głównym celem była pomoc finansowa Madzi, Basi i Wiktorii – dzieci z terenu gminy Tarnów, które zmagają się z ciężkimi chorobami, towarzyszyło wiele atrakcji dodatkowych.

Więcej…

Polskie dzieci z Ukrainy na kolonii w Łękawce

Drukuj PDF

Blisko czterdzieścioro polskich dzieci z Ukrainy wypoczywało na zakończonej właśnie kolonii leniej w Łękawce. Przez dwa tygodnie zapewniono im wiele atrakcji organizując zajęcia sportowe, rekreacyjne czy wycieczki. Kolonia była kolejną formą wspierania przez samorząd gminy Tarnów Polaków zamieszkujących dawne kresy wschodnie w okolicach Kamieńca Podolskiego na Ukrainie.

Więcej…

Będzie więcej pieniędzy na drogi

Drukuj PDF

promesaDodatkowe siedemset tysięcy złotych pozyskał Samorząd Gminy Tarnów na modernizację dróg w gminie. Sześćset tysięcy z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zostało przyznanych w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, zaś sto tysięcy pochodzić będzie z budżetu Samorządu Województwa Małopolskiego, ze środków przeznaczonych na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Zgodnie z promesą Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, jaka do Urzędu Gminy Tarnów trafiła pod koniec czerwca, w ramach usuwania skutków powodzi zostaną wyremontowane ulice Spacerowa w Koszycach Małych i Księżycowa w Koszycach Wielkich o łącznej długości przekraczającej 1,2 kilometra. Przyznane przez Ministra pieniądze stanowić mogą maksymalnie 80% wartości zadania, co oznacza, resztę pieniędzy wyłoży ze swego budżetu gmina.

Więcej…

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tarnowie

Drukuj PDF

Afrykański pomór świń (ASF) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF w związku, z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Najczęstszym sposobem zakażenia zwierząt jest bezpośredni lub pośredni kontakt ze zwierzętami zakażonymi. W przypadku terenów o wysokim zagęszczeniu gospodarstw utrzymujących świnie, rozprzestrzenianie się wirusa między gospodarstwami jest stosunkowo łatwe za pośrednictwem osób odwiedzających gospodarstwo, jak również przez zakażoną paszę, wodę, wyposażenie oraz skarmianie zwierząt odpadami kuchennymi (zlewkami).

Więcej…

Harmonogram odbioru odpadów zielonych

Drukuj PDF

Harmonogram odbioru odpadów zielonych (trawa, liście). Kontener na odpady zielone ustawiony będzie w wyznaczonym miejscu i w wyznaczonych dniach od godz. 9:00 do godz. 20:00.

Więcej…

Nowiny nr 121

Drukuj PDF

Ukazały się nowe „Nowiny Tarnowskiej Gminy”, a w nich jak zwykle sporo interesujących informacji oraz publicystyki związanej z tematyką gminno-samorządową. W tym wydaniu, które zbiega się w czasie z wejściem w życie nowych zasad usuwania odpadów komunalnych, zagadnienia z tym związane przybrały formę specjalnego czterostronicowego dodatku, który czytelnik znajdzie wewnątrz numeru. A w tym dodatku sporo cennych informacji na temat zasad segregacji odpadów, harmonogramy wywozu śmieci, a także prezentacja firm, które w gminie Tarnów będą odpowiedzialne za czystość w poszczególnych sektorach.

Więcej…

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych/zielonych

Drukuj PDF

W związku z nowymi zasadami gospodarowania odpadami komunalnymi, które wchodzą w życie od 1 lipca 2013 Urząd Gminy Tarnów w załączeniu przekazuje harmonogram odbioru odpadów w poszczególnych miejscowościach w II półroczu 2013 r.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.