Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Festiwal Piosenki Dziecięcej

Drukuj PDF

Festiwal Piosenki DziecięcejDzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów, wzięły udział  w środę, 15 maja,  w III Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej. Tegoroczny repertuar prezentowany przez uczniów odnosił się do "Czterech pór roku".

Występy uczestników zachwyciły widownię, gdyż soliści oprócz doskonałego śpiewu zaprezentowali stroje stosowne do przedstawianej piosenki, oraz liczne rekwizyty - kapelusze, kwiaty, kolorowe liście, plecaki, sprzęt sportowy. Mali piosenkarze prezentowali się więc na scenie niczym profesjonaliści.Jury, w którym zasiedli: Janina Bałuszyńska - nauczycielka muzyki,  Mariola Nosek - dyrektor Przedszkola w Woli Rzędzińskiej oraz Stanisław Śledź – organista, miało poważny problem z wyłonieniem najlepszych wykonawców.

Więcej…

Pielgrzymka seniorów do Kalwarii

Drukuj PDF

Pielgrzymka seniorów do KalwariiW ubiegłą sobotę, 18 maja, blisko stuosobowa ekipa złożona z członków Klubów Seniora z terenu gminy, uczestniczyła w Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej  i  Łagiewnik. Wyjazd odbył się dzięki wsparciu finansowemu samorządu gminnego.

Pielgrzymkę rozpoczęto od zwiedzenia Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, oraz modlitwy przed obliczem Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Następnie uczestnicy wyjazdu podążyli śladem Dróżek Kalwaryjskich. Po czasie wolnym i posiłku, wyruszono w drogę do Krakowa, gdzie grupa pielgrzymów skierowała swe kroki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tam uczestnicy zwiedzili zarówno starą bazylikę, modląc się przy grobie św. Siostry Faustyny, jak i nową. Seniorzy nieco zmęczeni, ale pełni przeżyć, którymi chętnie się dzielą, wrócili do swoich domów.  - Pielgrzymka upłynęła w naprawdę miłej atmosferze, wspomnienia zostaną w naszej pamięci na długo. Jestem zachwycona Kalwarią. W szczególności dróżki, pomimo, iż przejście nimi wymaga siły, są piękne. Samemu to wiadomo, człowiekowi ciężko się wybrać – mówi Zofia Radzik z Klubu Seniora w Białej.

Więcej…

Brązowy medal Justyny Dziurawiec

Drukuj PDF

Brązowy medal Justyny DziurawiecZawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wolania” Wola Rzędzińska – Justyna Dziurawiec wywalczyła brązowy medal w Pucharze Polski Seniorów w Judo, który odbył się w niedzielę, 28 kwietnia w Luboniu.

Justyna w drodze do medalu stoczyła cztery walki, wygrywając przed czasem z Natalią Brzykcy (Judo Poznań) oraz Oleną Usenko (Wisła Kraków). W walce o wejście do finału uległa natomiast aktualnej mistrzyni Polski Joannie Jaworskiej z AWFiS Gdańsk.

Tydzień wcześniej, w Białymstoku Justyna reprezentowała tarnowską PWSZ na Akademickich Mistrzostwach Polski w judo, na których zajęła wysokie, piąte miejsce, wygrywając dwie walki z Karoliną Dziką (UJ Łódź) oraz Agatą Szewczyk (UJ Łódź). W walce o brązowy medal uległa natomiast mistrzyni Polski Marcie Rózdze.

Więcej…

Turniej szermierki w Koszycach Wielkich

Drukuj PDF

Turniej szermierki w Koszycach WielkichW niedzielę, 19 maja, w Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszycach Wielkich odbył się Turniej Szermierczy "Pierwszy krok", połączony z pasowaniem młodych zawodników na szermierzy.

Turniej zgromadził ponad stu trzydziestu zawodników z województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, a także sporą grupę szermierzy ze Słowacji. Młodzi praktykanci władania białą bronią walczyli w kategoriach juniorów młodszych, młodzików, skrzatów i zuchów.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. Każdy z uczestników dostał dyplom, a zwycięzcy puchary, medale i drobne upominki. Ponadto, zwyciezców w kategorii junior młodszy: Paulinę Wilaszek z Radomyśla Wielkiego oraz Karola Urbana z Mielca, nagrodzono pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Tarnów.

Więcej…

Zwycięzcy konkursów: "Czytelniczego" i na "Eko-prezentację" nagrodzeni

Drukuj PDF

Zwycięzcy konkursów: "Czytelniczego" i na "Eko-prezentację" nagrodzeniPodczas uroczystego wręczenia nagród, zwycięzcy Gminnych Konkursów : Czytelniczego oraz na Multimedialną "Eko-Prezentację", odebrali z rąk wójta Grzegorza Kozioła dyplomy i upominki,  przygotowane przez współorganizatora konkursów - gminne Centrum Animacji Kulturalnej.

W Gminnym Konkursie Czytelniczym, który rozegrano 8 maja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Woli Rzędzińskiej, uczestnicy musieli wykazać się niemałą wiedzą, gdyż tematyka obejmowała aż dziewięć książek. W konkursie udział wzięło dwudziestu ośmiu uczniów, z klas IV-VI, jedenastu gminnych szkół. Konkurs przeprowadzono w formie testu sprawdzającego znajomość wyszczególnionych w regulaminie książek. Zwycięzcą okazał się Jakub Kania ze Zgłobic. - Zawsze biorę udział w konkursach czytelniczych i ortograficznych, bo lubię język polski i lubię czytać. Do tego konkursu przygotowywałem się już od listopada, a każdą książkę przeczytałem dwa razy. Pytania były więc dla mnie łatwe – cieszy się ze zwycięstwa Kuba. Na drugim miejscu znalazła się Weronika Szperka z Zawady, która przegrała z Kubą tylko jednym punktem, natomiast trzecie miejsce przypadło Michałowi Sroce z Koszyc Wielkich.

Więcej…

W Tarnowcu świętowali bibliotekarze

Drukuj PDF

W maju w całej PW Tarnowcu świętowali bibliotekarzeolsce jest obchodzony Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek. Z tej okazji we wtorek, 15 maja, w tarnowieckiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej zostało zorganizowane uroczyste spotkanie władz samorządowych Gminy Tarnów z bibliotekarzami.

Gminny samorząd reprezentowali: wójt Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Elżbieta Chrząszcz, radny i sołtys Tarnowca Jan Nowak oraz radny Eugeniusz Wojtarowicz. Bibliotekarze gościli także między innymi dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu Bernadettę Magudę, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Ewę Stańczyk i kierownika Działu Terenowego MBP w Tarnowie Tadeusza Trytka.

Więcej…

Brawo mieszkańcy Rzemieślniczej w Zgłobicach!

Drukuj PDF

Brawo mieszkańcy Rzemieślniczej w Zgłobicach!Wspaniały przykład aktywności obywatelskiej oraz troski o wspólne dobro dali mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej w Zgłobicach.

Ulica ta została wybudowana w ubiegłym roku. Oprócz nowej nawierzchni wykonała chodnik, krawężniki, odwodnienie. Do dopełnienia całości obrazu zabrakło wypełnienia, wyrównania i uporządkowania terenu pomiędzy ogrodzeniami a krawężnikiem. – Po zakończeniu modernizacji ulicy obiecaliśmy mieszkańcom, że ten teren uporządkujemy na wiosnę, a także w uzgodnieniu z mieszkańcami dokonamy nasadzeń drzew – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik. Okazało się, że mieszkańcy Rzemieślniczej nie mają zamiaru biernie czekać. – Własnym kosztem i własną pracą nawieźli ziemię i w niezwykle estetyczny sposób uporządkowali cały teren – relacjonuje zastępca włodarza gminy Tarnów.

Więcej…

Sukces młodej poetki z Koszyc Małych

Drukuj PDF

Sukces młodej poetki z Koszyc MałychOliwia Błoniarczyk z V klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych została laureatką Małopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży TRIADA 2013 w kategorii twórczość  poetycka. Wręczenie nagród miało miejsce w sobotę, 11 maja w Filii Młodzieżowego Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie.

Utwory liryczne napisane przez koszycką uczennicę nagrodziło jury złożone z animatorów kultury i profesjonalnych artystów. Jest to już kolejny konkurs w tym roku szkolnym, w którym Oliwia wzięła udział. Nauczyciel języka polskiego Alicja Hońdo nie kryje dumy z sukcesu swojej uczennicy. Docenia nie tylko jej talent, ale także pracowitość i zaangażowanie. Jak podkreśla, nagroda uczennicy to wielka radość dla rodziców i całej szkolnej społeczności.

Więcej…

Ruszył gminny system powiadamiania SMS

Drukuj PDF

Gminny system powiadamiania SMS już działa! Aby bezpłatnie otrzymywać ważne komunikaty i informacje z terenu gminy Tarnów bezpośrednio na swój telefon, wystarczy wejść w zakładkę „Usługa SMS”, umieszczoną na naszej stronie internetowej i wypełnić odpowiednie pola podając swój numer telefonu. – Cała procedura jest niezwykle prosta. Po podaniu swojego numeru, każdy będzie regularnie otrzymywał informacje o planowanych wydarzeniach kulturalnych, sportowych a także ważne komunikaty przekazywane tą drogą mieszkańcom przez Urząd Gminy Tarnów. Najważniejsze, że otrzymywane SMS-y będą zupełnie darmowe. Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców do korzystania z tego udogodnienia.

Gminne obchody Święta 3 Maja

Drukuj PDF

Gminne obchody Święta 3 MajaTradycyjnie już gospodarzem gminnych obchodów majowego święta była Wola Rzędzińska. Najpierw w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy została odprawiona msza święta za ojczyznę, a następnie pod pomnikiem poległych w centrum wsi zostały wygłoszone oficjalne wystąpienia oraz złożone kwiaty, a młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 zaprezentowała montaż słowno-muzyczny.
Mszę świętą, która rozpoczęła się w samo południe, sprawowali kapłani z terenu gminy: ks. Adam Wyrwa – proboszcz z Zawady, ks. Czesław Bachula – proboszcz z Łękawki, ks. dr Tadeusz Wolak – emerytowany proboszcz z Jodłówki-Wałek i Honorowy Obywatel Gminy Tarnów oraz gospodarz – proboszcz wolańskiej parafii ks. Wiesław Książko, który był nie tylko głównym celebransem, ale i kaznodzieją. W wygłoszonej homilii przypomniał, że narodowe święto łączy się z kościelną Uroczystością głównej patronki naszego kraju. Jako dowód szczególnej więzi narodu polskiego z Maryją ks. Wiesław Książko przywołał obronę Jasnej Góry, śluby Jana Kazimierza czy Jasnogórskie Śluby Narodu z 1966 roku. - Weźmy Maryję do siebie, niech nas wspiera i uczy, jak przyjmować Boga w codziennym życiu – dodawał. Dalej kaznodzieja przypomniał rolę dzwonów, które zwołują żywych, opłakują umarłych i odpędzają burze, a wiele z nich nosi imię Maryi. – Dzwon daje nadzieję, że Maryja nas nie zostawi – mówił. – Dziś dziękujemy Bogu za jej opiekę nad naszą ojczyzną. Bijący dzwon to wezwanie, aby nasze modlitwy zanosić przez jej wstawiennictwo – dodawał.

Więcej…

Rajd sokoli z flagą

Drukuj PDF

Rajd sokoli z flagąPrawie osiemdziesiąt kilometrów pokonali w sześć i półgodziny członkowie „Sokoła”, którzy postanowili uczcić Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej specjalnym biało-czerwonym rajdem rowerowym przez wszystkie miejscowości gminy Tarnów.

Rajd rozpoczął się przed sołtysówką w Zgłobicach. Stamtąd jego uczestnicy udali się do Błonia, a następnie Koszyc Wielkich i Koszyc Małych. Następnie „zahaczając” o gminę Pleśna przez Świebodzin przejechali do Raldnej, a stamtąd do Poręby Radlnej, Nowodworza, Tarnowca, Zawady i Łękawki. Z tej ostatniej miejscowości, przez gminę Skrzyszów przejechali do Woli Rzędzińskiej, a następnie do Jodłówki-Wałek. Do Białej zawitali, przejeżdżając częściowo przez miasto Tarnów i również przez część miasta pokonali ostatni etap rajdu – do Zbylitowskiej Góry. W każdej z miejscowości urządzali krótki postój.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.