Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Zmiana terminów darmowych porad prawnych

Drukuj PDF

 Od września nastąpiła zmiana godzin darmowych porad prawnych w Woli Rzędzińskiej i Nowodworzu.

Prawnik Łukasz Karaś będzie przyjmował mieszkańców Gminy Tarnów w Nowodworzu w każdy I i III piątek miesiąca w godz. 15:00-16:00, natomiast w Woli Rzędzińskiej – w każdy II i IV piątek miesiąca w godzinach 15:00-16:00.

Wybite zęby Aborygena, czyli jesień literacka w Zbylitowskiej Górze

Drukuj PDF

 W środę, 19 września do Zbylitowskiej Góry – jak co roku – zawitali poeci. Zespół Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze we współpracy z Gminna Biblioteką Publiczną w ramach XXII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej zorganizował spotkanie literackie.

Tradycyjnie z gimnazjalistami spotkał się Andrzej Grabowski, autor licznych książek dla dzieci i młodzieży, fraszek, humoresek oraz kawaler Orderu Uśmiechu, a wraz z nim na spotkanie przybyli: Aldona Borowicz, Andrzej Gnarowski, Elżbieta Musiał oraz specjalnie na te okazję przyjechał z Sidney Jan Dydusiak. Spotkanie uczniów z poetami i tym razem wyłamało się konwencji literackiej lekcji, ponieważ opowieściom o literaturze i czytaniu wierszy towarzyszyły barwne opowieści podróżnicze Jana Dydusiaka, który w czasie trzydziestoletniego pobytu w Australii wielokrotnie przemierzał australijski busz i poszukiwał śladów kultury Aborygenów, czyli pierwotnych mieszkańców kontynentu. To właśnie od niego młodzież usłyszała o tym, że Aborygeni swoim wojownikom na znak pełnoletniości wybijali dwa przednie zęby, a ostatni z nich walczący o swoją wolność woleli się rzucić w przepaść głębokiego kanionu niż podać angielskim kolonizatorom.

Więcej…

Tylickie uroczystości ku czci patrona wolańskiego gimnazjum

Drukuj PDF

 Delegacja Publicznego Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej wraz ze sztandarem przebywała na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego 650-lecia Tylicza oraz Burmistrza Krynicy Zdroju w Tyliczu, gdzie wzięła udział w uroczystościach jubileuszowych, których część poświęcona była pamięci ks. Władysława Kowalczyka – patrona gimnazjum.

Delegacja, w której skład weszli proboszcz wolańskiej parafii Miłosierdzia Bożego ks. Stanisław Szufnara, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Józef Lazarowicz oraz opiekun samorządu uczniowskiego Łukasz Prendota wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyła we mszy świętej, której przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Po mszy świętej nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie epitafium poświęconego ks. Władysławowi Kowalczykowi, pomnika Kazimierza Wielkiego i Biskupa Piotra Tylickiego oraz stacji drogi krzyżowej i golgoty.

Więcej…

Wola filmem stoi

Drukuj PDF

Mariusz Widawski – nauczyciel Zespołu Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej – zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim Wielkim Konkursie na Scenariusz Zajęć Filmowych związanych z kręgiem tematycznym: Po transformacji – rzeczywistość przedstawiona w filmach krajów postkomunistycznych.

Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis”, Centralny Gabinet Edukacji Filmowej, Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi , Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego i Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych Filmoteki Narodowej, a współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Adresatem konkursu byli nauczyciele wszystkich typów szkół, placówek oświatowych i kulturalnych w całej Polsce oraz inne osoby zajmujące się edukacją filmową.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.