Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Staropolskie wesele w Woli Rzędzińskiej

Drukuj PDF

Prawdziwe staropolskie wesele miała okazję podziwiać publiczność zgromadzona we wtorek, 28 maja, w Zespole Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej. Projekt, wspólnie z młodzieżą gimnazjalną, przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
W trakcie pokazu publiczność mogła posłuchać śpiewu, oglądnąć staropolskie tańce a także spróbować tradycyjnych dań. – Zależało nam na pokazaniu tradycyjnego obrzędu weselno – oczepinowego, bo niestety te zwyczaje już w naszym społeczeństwie zanikają, a jest to przecież część naszej kultury i tradycji i warto te zwyczaje kultywować  – mówi Wanda Łachut, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Rzędzińskiej – Cieszymy się również, iż do aktywnego uczestnictwa w projekcie włączyła się młodzież, gdyż to w szczególności młodemu pokoleniu chcemy przekazywać nasze staropolskie zwyczaje – dodaje.
Widzowie zobaczyli więc zaręczyny, błogosławiny młodych, starostę weselnego, oczepiny, stroje regionalne oraz tańce ludowe i zwyczaje, które coraz rzadziej są obecne w naszych obecnych zabawach weselnych. Projekt był również doskonałą okazją do integracji międzypokoleniowej.

http://tarnowska.tv/1516-polskie-wesele-w-woli-rzedzinskiej.html

Gmina rozkwitła!

Drukuj PDF

Od kilku dni można zauważyć, iż gmina Tarnów nam rozkwitła! I to nie w przenośni, lecz dosłownie. A to za sprawą blisko trzech tysięcy aksamitek, które pracownicy gminnego Centrum Animacji Kulturalnej, przy pomocy pracowników interwencyjnych oraz pracujących na terenie gminy więźniów Zakładu Karnego, zasadzili wzdłuż drogi wojewódzkiej w miejscowościach Poręba Radlna i Nowodworze. Oprócz wspomnianych kwiatków, skwer przy pętli autobusowej w Porębie Radlnej zyskał nowe krzewy i drzewka. W nową zieleń ubrano też skarpę w Koszycach Wielkich oraz uporządkowano teren wzdłuż drogi powiatowej w Koszycach Małych, gdzie już wkrótce, dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego, pojawią się drzewka.

Więcej…

Inwestycje ruszyły pełną parą

Drukuj PDF

Inwestycje ruszyły pełną parąPogoda sprzyja,  inwestycje na terenie gminy trwają więc w najlepsze. W Zawadzie, obok Szkoły Podstawowej, dobiega końca budowa boisk wielofunkcyjnych, wraz z bieżnią lekkoatletyczną z nawierzchnią poliuretanową. Obok obiektu powstaje również plac zabaw dla dzieci. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków unijnych pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Więcej…

Dobre wyniki uczniów z gminy Tarnów

Drukuj PDF

Dobre wyniki uczniów z gminy TarnówSukcesem zakończyła się tegoroczna edukacja w szkołach podstawowych na terenie gminy Tarnów. Uczniowie klas szóstych w sprawdzianie przeprowadzonym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną osiągnęli średni wynik na poziomie 25,5 punktu.

- Taka średnia lokuje naszych szóstoklasistów na poziomie wyższym niż w powiecie, gdzie średnia wynosiła 24,1 punktu oraz w województwie ze średnią 25,1 punktu – konkluduje dr Kazimierz Koprowski, kierownik gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli.

Więcej…

Goście ze Słowacji

Drukuj PDF

Goście ze SłowacjiW dniach 21-24 maja w ramach wymiany międzynarodowej do Koszyc Wielkich i Zbylitowskiej Góry przyjechali wraz z nauczycielami uczniowie z miasta Tornal’a na Słowacji. W Koszycach Wielkich gościli uczniowie słowackojęzycznej szkoły Pavla Jozefa Šafárika, zaś w Zbylitowskiej Górze przebywali uczniowie ze szkoły węgierskojęzycznej Ferenca Kazinczego.

W programie pobytu dyrektorzy Zespołów Szkół Publicznych – Agnieszka Papuga oraz Mariusz Parcianko – zapewnili gościom ze Słowacji wiele atrakcji. Zwiedzili oni Tarnów, Ciężkowice oraz miejscowości, do których zostali zaproszeni – Koszyce Wielkie i Zbylitowską Górę. W programie znalazły się również wspólne zabawy, ognisko, jazda konna, pieczenie kiełbasek oraz wiele innych ciekawych zajęć. W szkołach pod okiem nauczycieli przeprowadzono m. in. konkursy, zabawy, gry zręcznościowe oraz warsztaty plastyczne oraz taneczne. Młodzież polska i słowacka bawiła się znakomicie, zawiązując nowe znajomości i przyjaźnie.

Więcej…

Wyróżnienie dla Carpe Diem

Drukuj PDF

Wyróżnienie dla Carpe Diem

Zespół teatralny Carpe Diem działający przy Zespole Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej otrzymał wyróżnienie w II Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży w kategorii Teatry Młodzieżowe, które odbywały się w Brzesku w dniach 14-15 maja 2013 roku.

W przeglądzie zaprezentowało się dwadzieścia trzy zespoły teatralne z powiatu bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego, które wykazały się pomysłowością i wysokim kunsztem aktorskim. W jury zasiedli aktorzy i reżyserzy krakowscy.

Więcej…

Informacja - PGNiG

Drukuj PDF

PGNIG SA Karpacki Oddział Handlowy w Tarnowie informuje, że od listopada 2011 r. Klienci Oddziału mogą korzystać z Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (e-BOK), które dostępne jest przez 24 godz./dobę pod adresem www.ebok.pgnig.pl

 

Więcej…

Festiwal Piosenki Dziecięcej

Drukuj PDF

Festiwal Piosenki DziecięcejDzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów, wzięły udział  w środę, 15 maja,  w III Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej. Tegoroczny repertuar prezentowany przez uczniów odnosił się do "Czterech pór roku".

Występy uczestników zachwyciły widownię, gdyż soliści oprócz doskonałego śpiewu zaprezentowali stroje stosowne do przedstawianej piosenki, oraz liczne rekwizyty - kapelusze, kwiaty, kolorowe liście, plecaki, sprzęt sportowy. Mali piosenkarze prezentowali się więc na scenie niczym profesjonaliści.Jury, w którym zasiedli: Janina Bałuszyńska - nauczycielka muzyki,  Mariola Nosek - dyrektor Przedszkola w Woli Rzędzińskiej oraz Stanisław Śledź – organista, miało poważny problem z wyłonieniem najlepszych wykonawców.

Więcej…

Pielgrzymka seniorów do Kalwarii

Drukuj PDF

Pielgrzymka seniorów do KalwariiW ubiegłą sobotę, 18 maja, blisko stuosobowa ekipa złożona z członków Klubów Seniora z terenu gminy, uczestniczyła w Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej  i  Łagiewnik. Wyjazd odbył się dzięki wsparciu finansowemu samorządu gminnego.

Pielgrzymkę rozpoczęto od zwiedzenia Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, oraz modlitwy przed obliczem Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Następnie uczestnicy wyjazdu podążyli śladem Dróżek Kalwaryjskich. Po czasie wolnym i posiłku, wyruszono w drogę do Krakowa, gdzie grupa pielgrzymów skierowała swe kroki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tam uczestnicy zwiedzili zarówno starą bazylikę, modląc się przy grobie św. Siostry Faustyny, jak i nową. Seniorzy nieco zmęczeni, ale pełni przeżyć, którymi chętnie się dzielą, wrócili do swoich domów.  - Pielgrzymka upłynęła w naprawdę miłej atmosferze, wspomnienia zostaną w naszej pamięci na długo. Jestem zachwycona Kalwarią. W szczególności dróżki, pomimo, iż przejście nimi wymaga siły, są piękne. Samemu to wiadomo, człowiekowi ciężko się wybrać – mówi Zofia Radzik z Klubu Seniora w Białej.

Więcej…

Brązowy medal Justyny Dziurawiec

Drukuj PDF

Brązowy medal Justyny DziurawiecZawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wolania” Wola Rzędzińska – Justyna Dziurawiec wywalczyła brązowy medal w Pucharze Polski Seniorów w Judo, który odbył się w niedzielę, 28 kwietnia w Luboniu.

Justyna w drodze do medalu stoczyła cztery walki, wygrywając przed czasem z Natalią Brzykcy (Judo Poznań) oraz Oleną Usenko (Wisła Kraków). W walce o wejście do finału uległa natomiast aktualnej mistrzyni Polski Joannie Jaworskiej z AWFiS Gdańsk.

Tydzień wcześniej, w Białymstoku Justyna reprezentowała tarnowską PWSZ na Akademickich Mistrzostwach Polski w judo, na których zajęła wysokie, piąte miejsce, wygrywając dwie walki z Karoliną Dziką (UJ Łódź) oraz Agatą Szewczyk (UJ Łódź). W walce o brązowy medal uległa natomiast mistrzyni Polski Marcie Rózdze.

Więcej…

Turniej szermierki w Koszycach Wielkich

Drukuj PDF

Turniej szermierki w Koszycach WielkichW niedzielę, 19 maja, w Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszycach Wielkich odbył się Turniej Szermierczy "Pierwszy krok", połączony z pasowaniem młodych zawodników na szermierzy.

Turniej zgromadził ponad stu trzydziestu zawodników z województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, a także sporą grupę szermierzy ze Słowacji. Młodzi praktykanci władania białą bronią walczyli w kategoriach juniorów młodszych, młodzików, skrzatów i zuchów.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. Każdy z uczestników dostał dyplom, a zwycięzcy puchary, medale i drobne upominki. Ponadto, zwyciezców w kategorii junior młodszy: Paulinę Wilaszek z Radomyśla Wielkiego oraz Karola Urbana z Mielca, nagrodzono pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Tarnów.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.