Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Gminni mistrzowie ortografii nagrodzeni

Drukuj PDF

Gminni mistrzowie ortografii nagrodzeniWe wtorek, 23 kwietnia, w Urzędzie Gminy Tarnów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów szkół podstawowych, który rozegrał się w Szkole Podstawowej w Woli Rzędzińskiej I.
W konkursie udział wzięło trzydzieścioro dwoje młodych miłośników ortografii, a poziom nie dość, że wysoki, to był niezwykle wyrównany. Świadczy o tym fakt, iż zwyciężczyni rywalizacji, Aleksandra Kucharska ze Zbylitowskiej Góry, nie popełniła nawet najmniejszego błędu. – Lubię język polski, i przygotowywałam się do tego konkursu. Cieszę się, że wygrałam i że mogę jechać na kolejny konkurs – mówi Ola. A kolejny etap to finał powiatowy w Porąbce Uszewskiej, do którego oprócz Oli zakwalifikowała się czwórka uczniów: Stanisław Milówka, który w gminnej rywalizacji był drugi, oraz Julia Sus i Natalia Bajda, które zajęły trzecie miejsce.
Zwycięzcy z rąk zastępcy wójta Elżbiety Chrząszcz odebrali nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatora konkursu, gminnego Centrum Animacji Kulturalnej, pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Więcej…

„I Tarnowska Wiosna w Edukacji” w Tarnowcu

Drukuj PDF

I Tarnowska Wiosna w Edukacji w TarnowcuW ubiegłą sobotę, 20 kwietnia, w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu, odbyła się „I Tarnowska Wiosna w Edukacji”. W jej ramach, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej oraz nauczyciele edukacji specjalnej, mieli okazję uczestniczyć w cyklu bezpłatnych warsztatów. Szkolenia, prowadzone przez zaproszonych specjalistów z całej Polski, pozwoliły poznać nowoczesne aktywne metody nauczania, czy metody pobudzania motywacji dzieci rozpoczynających naukę w szkole.  Ponadto, uczestnicy spotkali się z przedstawicielami wiodących na rynku wydawnictw pedagogicznych, którzy zaprezentowali rozmaite podręczniki i pomoce dydaktyczne.

Więcej…

Wystawa „Ukryte skarby przyrody...” w Błoniu

Drukuj PDF

Wystawa „Ukryte skarby przyrody...” w BłoniuW sobotę, 21 kwietnia, w Domu Ludowym w Błoniu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej „Ukryte skarby przyrody, kultury, tradycji i techniki w obiektywie mieszkańców”, przygotowanej przez Zielony Pierścień Tarnowa. Wystawa ta jest prezentacją prac laureatów konkursu o tym samym tytule, przeprowadzonego na początku bieżącego roku. Prace pokazują piękno bliskich nam okolic, w tym terenu gminy Tarnów jak fotografia „Kościół św. Marcina”, którą wykonał w Zawadzie Radosław Paw.
W uroczystym otwarciu udział wzięli członkowie lokalnego Klubu Seniora, dla których była to okazja do spotkania połączonego z tańcami i śpiewem.

Więcej…

Zakończone prace renowacyjne przy zabytkowym ogrodzeniu kościoła parafialnego w Zbylitowskiej Górze

Drukuj PDF

Końcem marca zostały zakończone prace renowacyjne przy zabytkowym ogrodzeniu kościoła parafialnego w Zbylitowskiej Górze. Zakres prac obejmował uzupełnienie ubytków, czyszczenie i impregnacja ogrodzenia z kamienia stanowiącego jego dolną część oraz czyszczenie i dwukrotne pomalowanie górnych, metalowych części ogrodzenia.
Realizacja tej inwestycji pozwoli zachować cenne dziedzictwo kulturowe, pozytywnie wpłynie na poprawę walorów krajobrazowych i estetycznych oraz zwiększy  atrakcyjność turystyczną tego obszaru.
Na uwagę zasługuje również fakt, że w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego kompleksu, w skład którego oprócz ogrodzenia zaliczony jest kościół parafialny, drzewostan oraz  wyremontowana  w ubiegłym roku dzwonnica, przebiega szlak turystyczny Św. Jakuba.
Inwestycja została zrealizowana przy znacznym (prawie 68%) wsparciu Samorządu Województwa Małopolskiego, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013, osi 4 „Leader”, działania 413, „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu małych projektów, które wyniesie 25.000 zł.

Więcej…

Przed monitorem o Puchar Wójta

Drukuj PDF

Przed monitorem o Puchar WójtaNiezwykłe emocje towarzyszyły Turniejowi o Puchar Wójta w „Counter Strike”, który odbył się w ubiegły piątek, 19 kwietnia, w Domu Ludowym w Błoniu. Dla niewtajemniczonych, „Counter Strike” (często nazywany skrótowo CS), to popularna wśród młodzieży gra komputerowa, która opiera się na walce terrorystów z antyterrorystami, w której jedna ze stron musi bronić miejsca gdzie podkłada się bombę, lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę albo pilnować zakładników. Do rywalizacji przystąpiły cztery czteroosobowe drużyny. Po dużej dawce emocji towarzyszących rozgrywce, pierwsze miejsce wywalczył zespół „Agora” w składzie: Albert Wolnik, Aleksander Pleciak, Michał  Duda i Mateusz Zięba. Kolejne miejsca zajęły drużyny „F.E.A.R”, „Czikens” i „United Fragers”. Uczestnikom turnieju pamiątkowe medale, dyplomy oraz słodycze wręczyli Anna Pieczarka - kierownik współorganizatora imprezy, gminnego Centrum Animacji Kulturalnej oraz w-ce przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Wojtarowicz.

Więcej…

Gimnazjalne lekcje historii o „żołnierzach wyklętych”

Drukuj PDF

Gimnazjalne lekcje historii

Coroczne tak zwane „lekcje patriotyzmu”, czyli prelekcje o historii, które wygłasza w szkołach gminy wójt Grzegorz Kozioł, tym razem zostały poświęcone „Żołnierzom Wyklętym”. W dniach 17 i 18 kwietnia włodarz gminy gościł we wszystkich gminnych gimnazjach, gdzie przedstawił uczniom sylwetki najbardziej charakterystycznych postaci polskiej powojennej konspiracji.

W ramach tych nietypowych lekcji historii gimnazjaliści wysłuchali połączonego z prezentacją multimedialną wykładu pokazującego okoliczności powstania powojennej konspiracji antykomunistycznej oraz sylwetki kilku bohaterów tamtych czasów: rotmistrza Witolda Pileckiego ps. „Witold”, generała Augusta Fieldorfa ps. „Nil”, sanitariuszki Danuty Siedzikówny ps. „Inka” oraz wykonawców zamachu na kapitana NKWD Lwa Sobolewa.

Więcej…

Przegląd Teatrzyków w Zbylitowskiej Górze

Drukuj PDF

Przegląd Teatrzyków w Zbylitowskiej Górze.Kolorowe stroje, piękne dekoracje, dobra gra aktorska i dużo humoru. To wszystko towarzyszyło uczestnikom i publiczności w trakcie XI Przeglądu Teatrzyków Szkolnych Gminy Tarnów "Spotkanie z Melpomeną", który odbył się we wtorek, 17 kwietnia, w Zespole Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze. Współorganizatorem imprezy było gminne Centrum Animacji Kulturalnej.

Przed publicznością wystąpiło sześć grup teatralnych, złożonych z uczniów klas IV – VI Szkół Podstawowych z terenu Gminy Tarnów. Treść i forma przedstawień była dowolna, dzieci przedstawiły więc zarówno motywy z bajek i baśni, mitów jak i występy nawiązujące do współczesności. Występujących oceniało jury w składzie: Anita Ruszel, Mirosław Poświatowski, Adam Ryba. W kategorii „walory wychowawcze i edukacyjne sztuki” nagrodzono występ „Dziwny jest ten świat” dzieci ze Szkoły Podstawowej z Poręby Radlnej. W kategorii „oprawa sceniczna i kostiumy” wygrało przedstawienie „Demeter i Kora” grupy ze Zbylitowskiej Góry, natomiast w kategorii „gra aktorska zespołu” pierwsze miejsce, za humorystyczną sztukę zaprezentowaną „Czerwony kapturek szuka szczęścia”, przypadło grupie z Woli Rzędzińskiej I. Dodatkowo przyznano nagrodę indywidualną za „talent aktorski” dla Patrycji Franczyk z Koszyc Wielkich, za rolę w przedstawieniu „Kopciuszek”.

Więcej…

Stypendystka Mistrzynią Polski

Drukuj PDF

Stypendystka Mistrzynią PolskiAleksandra Bodzioch, młoda pasjonatka fryzjerstwa ze Zgłobic, odniosła w minioną sobotę życiowy sukces wygrywając zorganizowane w Poznaniu Mistrzostwa Polski we fryzjerstwie damskim - w kategorii juniorów. Złoto wywalczyła fryzurą ślubną z włosów długich.

Aleksandra jest uczennicą Technikum nr VI w Tarnowie i już wcześniej odnosiła sukcesy takie jak dwa złote medale podczas XII Festiwalu Fryzjerskiego w Sosnowcu czy złoto za fryzurę ślubną w Sieradzu. Jednak, jak przyznaje sama zainteresowana, to właśnie sobotni sukces jest tym największym. – Jestem szczęśliwa, iż udało mi się zdobyć złoto. Tym bardziej, iż moja fryzura zdobyła aż cztery punkty przewagi nad kolejną. Długie przygotowania się opłaciły. A te nie były ciężkie, gdyż jak mówi Aleksandra fryzjerstwo to dla niej nie zawód, lecz przyjemność, a wręcz rozrywka.

Więcej…

Kolejne sukcesy filmowców z wolańskiego gimnazjum

Drukuj PDF

Kolejne sukcesy filmowców z wolańskiego gimnazjum Tomasz Kałucki i Magda Piątek, uczniowie Gimnazjum w Woli Rzędzińskiej odnieśli duży sukces, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w piątej edycji konkursu: "Dwa srebrne ekrany", w kategorii„ Głos w dyskusji internetowej”.

Konkurs ten, w którym uczestniczyli gimnazjaliści z terenu całego kraju, zorganizowany został przez Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, przy współpracy Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej, Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi, Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego "Venae Artis", składał się z dwóch kategorii: plastycznej oraz dyskusji na forum internetowym. W tej drugiej kategorii uczestnicy musieli zarejestrować się na stronie internetowej www.edukacjafilmowa.pl, a następnie zgłosić  się do grupy dyskusyjnej Edukacja Filmowa na portalu społecznościowym Facebook.

Więcej…

Przełącz się na odbiór cyfrowy

Drukuj PDF

Przełącz się na odbiór cyfrowykwietnia na terenie gminy Tarnów zaniknie analogowy sygnał telewizyjny, na ten dzień bowiem planowane jest wyłączenie nadajnika na Górze św. Marcina, który „dostarcza” nam sygnał naziemnej telewizji analogowej. Aby więc nie zostać pozbawionym możliwości oglądania w telewizji, na przykład niezmiernie interesującego programu o gminie Tarnów „W ciepłym mieście i w pobliżu…", warto już dziś zaopatrzyć się w stosowne urządzenia.

Wprawdzie mówi się już o tym wszędzie, ale może warto jeszcze raz przypomnieć, że do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebny jest albo nowoczesny telewizor obsługujący kodowane MPEG-4, albo zewnętrzny dekoder DVB-T MPEG-4 podłączony w formie przystawki do „starego” telewizora. Zakupu tego ostatniego najlepiej dokonać w wiarygodnym punkcie sprzedaży, gdyż można paść ofiarą oszustów. Nie trzeba natomiast kupować nowej anteny. Jeśli „stara” była dotychczas wystarczająca, powinna się sprawdzić również przy odbiorze cyfrowym.

Więcej…

Absolwent wolańskiego gimnazjum wicemistrzem Polski

Drukuj PDF

Absolwent wolańskiego gimnazjum wicemistrzem PolskiUbiegłoroczni sportowi laureaci stypendium Wójta Gminy Tarnów, uczniowie wolańskiego gimnazjum z mocnym akcentem wkroczyli w nowy sezon.

Absolwent, Bartek Mordyl, obecnie uczeń drugiej klasy Liceum Sportowego w Rzeszowie, jest zawodnikiem drużyny młodzieżowej ASSECCO Resovii Rzeszów. Z tą drużyną od jesieni startuje w rozgrywkach Ogólnopolskiej Młodej Ekstraligi Siatkarskiej i w fazie play-off liczą się w walce o najwyższe trofeum. Równolegle w drużynie szkolnej AKS V LO Rzeszów po cyklu eliminacji jego drużyna awansowała do Finału Mistrzostw Polski Juniorów. Turniej ten rozgrywany był w Leżajsku w dniach 20-24. marca. W meczu o tytuł Mistrza Polski drużyna z Rzeszowa zmierzyła się z obrońcą tego tytułu drużyną z Częstochowy. Drużyna spod Jasnej Góry prowadzona przez trenera Stanisława Gościniaka (zawodnik Złotej Drużyny IO z Montrealu z 1976 roku ) wygrała 3:1, a srebrne medale i tytuł wicemistrza Polski dla drużyny z Rzeszowa. Bartek Mordyl (198 cm.) jest zawodnikiem pierwszej szóstki i gra na pozycji środkowego ataku. Przypomnijmy, że jest to kolejny sukces Bartka po wywalczonym z tą samą drużyną szkolną w Paryżu tytułu Mistrza Świata Drużyn Szkolnych.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.