Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Uwaga, gołoledź!

Drukuj PDF

Uwaga, gołoledź!Ze względu na szczególnie niebezpiecznie warunki panujące na wszystkich drogach gminnych, a co za tym idzie - brak możliwości natychmiastowego zapewnienia pełnej przejezdności tych dróg, samorząd gminy Tarnów zwraca się do Mieszkańców z prośbą o wyjątkowo ostrożną jazdę, a jeśli to możliwe - rezygnację z korzystania z samochodów prywatnych.

Noworoczne spotkanie dla seniorów w Radlnej

Drukuj PDF

Noworoczne spotkanie dla seniorów w RadlnejMszą świętą sprawowaną przez lokalnych duszpasterzy – proboszcza z Poręby Radnej ks. Kazimierza Dudka i proboszcza ze Świebodzina ks. Wojciecha Srokę rozpoczęło się w miniony czwartek, 17 stycznia spotkanie opłatkowe dla seniorów w domu komunalnym w Radlnej.

Bezpośrednio po mszy świętej najstarsi mieszkańcy Radlnej udali się do drugiego pomieszczenia domu wielofunkcyjnego, gdzie zasiedli przy specjalnie zastawionych na tę okazję stołach. W imieniu samorządu oraz własnym życzenia złożył seniorom wójt Grzegorz Kozioł. Słowa serdecznych życzeń skierował także do mieszkańców Radlnej poseł Józef Rojek, który tradycyjnie już od kilku lat gości na spotkaniu opłatkowym w tej miejscowości. Następnie nadszedł czas życzeń indywidualnych, podczas których podzielono się opłatkiem poświęconym przez ks. Kazimierza Dudka. Potem uczestnicy spotkania zasiedli do wspólnego obiadu.

Więcej…

Oglądałeś film? „Skrytykuj” go!

Drukuj PDF

Oglądałeś film? „Skrytykuj” go!Ruszyła kampania społeczna „Skrytykuj”, promująca świadomą dyskusję o kinie wśród młodzieży. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest Polski Instytut Sztuki Filmowej, który postanowił rzucić wyzwanie młodym widzom i zachęcić ich do krytycznej rozmowy o filmach. Ambasadorami kampanii są m.in. znani i lubiani aktorzy młodego pokolenia: Joanna Kulig, Kasia Zielińska czy Arkadiusz Jakubik, którzy będą służyć wsparciem początkującym młodym krytykom.

Na terenie naszej gminy akcję propaguje nauczyciel - inicjator szkolnego klubu filmowego w wolańskim gimnazjum i zarazem współpracownik Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - Mariusz Widawski - W naszej szkole już od dawna staramy się zainteresować młodzież, zresztą z pozytywnym skutkiem, tematyką filmoznawstwa. Akcja „Skrytykuj” to dla młodych ludzi dobry sposób na wyrażenie krytycznych opinii o filmach i podzielenie się nimi z innymi, a poprzez wymianę swoich filmowych refleksji i ocen, poszerzenie i pogłębienie perspektywy odbioru kina rozumianego jako dzieło sztuki, a zarazem tekst kultury, a nie tylko jako jedna z form rozrywki, Zachęcamy wszystkich młodych amatorów kina, z terenu całej Gminy Tarnów, do odwiedzenia strony www.skrytykuj.pl i włączenia się do akcji – zachęca.

Więcej…

Komunikat - zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego

Drukuj PDF

Komunikat - zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowegoWójt Gminy Tarnów przypomina o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolniczej.
W sprawie zwrotu podatku należy zgłaszać się do Urzędu Gminy Tarnów do pokoju 107 z fakturami VAT za okres od dnia 1 sierpnia 2012 r. do dnia 31 stycznia 2013 r.

Termin składania wniosków: od 1-28 lutego 2013r.

NIE DAJ SIĘ NABRAĆ. SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ

Drukuj PDF

NIE DAJ SIĘ NABRAĆ. SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZJerzy Miller, wojewoda małopolski wspiera kampanię społeczną „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ryzyka związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych krótkoterminowych pożyczek, tzw. „chwilówek”, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa.

Więcej…

RAK NIE BOLI, BADAJ SIĘ I ŻYJ

Drukuj PDF

RAK NIE BOLI, BADAJ SIĘ I ŻYJ Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie wraz z Krakowskim Centrum Psychologicznym Salvate w ramach programu „Rak nie boli, badaj się i żyj” organizuje bezpłatne warsztaty psychologiczne dla osób dotkniętych chorobą nowotworową.

Zajęcia poprowadzą psychologowie w oparciu o program „Simontona”, którego zasadniczym założeniem jest poprawa jakości życia ludzi chorych (lepsze funkcjonowanie emocjonalne, wzrost zaangażowania w leczenie, poprawa komunikacji z otoczeniem).

Więcej…

Po paszport bez meldunku

Drukuj PDF

Po paszport bez meldunku17 stycznia 2013 roku wchodzą w życie przepisy, które ułatwią wyrobienie paszportu. O dokument będzie można się starać we wszystkich punktach paszportowych, niezależnie od miejsca zameldowania czy zamieszkania. Będzie też można uzyskać paszport tymczasowy w pilnych sytuacjach związanych z działalnością zawodową – do tej pory taka możliwość zarezerwowana była wyłącznie dla nagłych przypadków związanych z chorobą lub śmiercią członka rodziny.

Więcej…

Zmiana konta bankowego

Drukuj PDF

Uprzejmie informujemy, że z dniem 15 stycznia 2013 r nastąpiła zmiana konta bankowego w związku ze zmianą banku obsługującego budżet Gminy. Wszelkie należności w zakresie podatków, opłat i czynszów należy wpłacać na konto:

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie Oddział w Tarnowie
Numer 08 8589 0006 0250 0926 0360 0001

Jubileuszowy przegląd w Łękawce

Drukuj PDF

Jubileuszowy przegląd w ŁękawceW sobotę, 12 stycznia odbył się XV Gminny Przegląd Grup Kolędniczych i Jasełkowych – Łękawka 2013. Uczestniczyło w nim piętnaście grup ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu całej gminy: Poręby Radlnej, Łękawki, Woli Rzędzińskiej, Koszyc Wielkich, Zgłobic, Zbylitowskiej Góry, Błonia, Zawady, Tarnowca, Jodłówki-Wałek i Koszyc Małych.

W kategorii najmłodszych – przedszkolaków i uczniów „zerówek” – w konkursie rywalizowały cztery grupy. Zwyciężył odział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej, na drugim miejscu znalazło się Przedszkole Publiczne z Woli Rzędzińskiej, zaś trzecie miejsce zajęły ex aequo przedszkolaki z Tarnowca oraz dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Łękawce.

Więcej…

Z opłatkiem w Porębie Radlnej

Drukuj PDF

Z opłatkiem w Porębie RadlnejMali artyści z oddziału przedszkolnego w Porębie Radlnej po raz drugi dali popis swych umiejętności występując z przedstawieniem jasełkowym na spotkaniu opłatkowym dla seniorów z tej miejscowości, które odbyło się w czwartek, 10 stycznia w sali gimnastycznej miejscowej szkoły.

Przychodzących na spotkanie seniorów witały dwie dziewczynki ubrane w krakowskie stroje i wręczające gościom słodki upominek w formie tabliczki czekolady. Punktualnie o 15:00 blisko pięćdziesięciu obecnych na spotkaniu najstarszych mieszkańców Poręby Radlnej zachwyciło się popisem przedszkolaków, którzy z wielkim zaangażowaniem recytowali swoje role i śpiewali przygotowane przezeń kolędy i pastorałki. Trud przedszkolaków seniorzy solidarnie nagrodzili gromkimi brawami.

Więcej…

W ferie bezpłatnie na basen

Drukuj PDF

W ferie bezpłatnie na basenInformujemy, że basen przy Zespole Szkół Publicznych na Woli Rzędzińskiej w okresie ferii zimowych będzie otwarty w godz. 8.00-21.00.

Wzorem lat ubiegłych w okresie ferii wstęp dla wszystkich uczniów z terenu Gminy Tarnów jest bezpłatny (w godz. 9.00-14.00).

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.