Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Wolańcy judocy na turnieju „Mikołajkowym”

Drukuj PDF

W niedzielę, 16 grudnia w Bochni odbył się Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci. W zawodach wzięło udział dwustu osiemdziesięciu zawodników z osiemnastu klubów z województw: Małopolskiego, Świętokrzyskiego i Opolskiego.

W turnieju brało udział dwunastu zawodników UKS Wolania Wola Rzędzińska. Dla dziesięciorga młodych zawodników był to ich pierwszy start. Zawodnicy wywalczyli cztery medale i osiem miejsc tuż za podium. Najlepiej spisali się: Jakub Jop – II miejsce, Magdalena Ciężadło – II miejsce, Wiktor Walaszek – III miejsce, Marcin Kowalski – III miejsce, Damian Czech – IV miejsce, Radosław Stach – IV miejsce, Ewelina Dziurawiec – V miejsce, Weronika Jaklińska - V miejsce, Daria Wiatr – V miejsce, Łukasz Ciężadło – V miejsce, Dominik Kozioł – V miejsce, Michał Hebda – V miejsce.

Więcej…

Szkolny chór z Jodłówki-Wałek nagrał płytę z kolędami

Drukuj PDF

Chór „Kantata” działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jodłówce-Wałkach pod kierunkiem Katarzyny Cyzy może poszczycić się kolejnym sukcesem, jakim jest nagranie i wydanie pierwszej w swym dorobku płyty CD.

Płyta nosi tytuł „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” i zawiera siedemnaście bardziej lub mniej popularnych polskich kolęd w opracowaniu dwu- i trzygłosowym, w wykonaniu wokalnym i wokalno-instrumentalnym. Nagrania dokonano 6 października 2012 roku w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej.

Więcej…

Gimnazjaliści nakręcili filmy

Drukuj PDF

Gimnazjaliści nakręcili filmyCiekawe doświadczenie, rozwijanie aktywności, a może początek kariery? Gimnazjaliści z terenu gminy Tarnów wzięli udział w warsztatach filmowo – dziennikarskich. Młodzież, pod okiem instruktora, odkrywała jak wygląda praca dziennikarza, montażysty, realizatora czy grafika komputerowego. Efektem ich pracy są samodzielne wyreżyserowane, nakręcone a nawet zmontowane przez gimnazjalistów filmy i reportaże. To ciekawe dla młodzieży doświadczenie zorganizowało za środki unijne gminne Centrum Animacji Kulturalnej, w ramach projektu „Warsztaty z kulturą i sztuką w obiektywie młodych artystów”.

Więcej…

Nowiny Tarnowskiej Gminy nr 119 – zapraszamy do lektury

Drukuj PDF

Nowiny Tarnowskiej Gminy nr 119 – zapraszamy do lekturyUkazał się nowy numer gminnego kwartalnika „Nowiny Tarnowskiej Gminy”, a w nim – jak zwykle – sporo informacji o tym, co ostatnio działo się lub aktualnie się dzieje w gminie Tarnów. Oprócz gminnych wieści, Czytelnik znajdzie w numerze informacje o zrealizowanych w minionym roku inwestycjach w poszczególnych miejscowościach, a także o tym, jakie projekty – współfinansowane ze środków unijnych w ramach Lokalnej Grupy Działania – będą w najbliższym czasie realizowane na terenie gminy.

Artykuł wstępny natomiast przynosi zapowiedź jubileuszu, bowiem z dniem 1 stycznia 2013 roku gmina Tarnów wkracza w czterdziesty rok swego istnienia. Na ten temat pisze też w swoim cyklicznym felietonie kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Adam Ryba. Natomiast honorowy obywatel gminy, ks. dr Tadeusz Wolak przypomina tym razem, że w tajemnicy Swej Opatrzności Bóg w czwartym przykazaniu nakazuje czcić swoich rodziców.

Więcej…

Gminni gimnazjaliści gwiazdami telewizji

Drukuj PDF

 Ciekawe doświadczenie, rozwijanie aktywności, a może początek kariery? W internetowej stacji telewizyjnej tarnowska.tv oglądać możemy wyreżyserowane, nakręcone a nawet zmontowane przez gimnazjalistów filmy i reportaże. To ciekawe dla młodzieży doświadczenie zorganizowało za środki unijne gminne Centrum Animacji Kulturalnej, w ramach projektu „Warsztaty z kulturą i sztuką w obiektywie młodych artystów”.

Więcej…

Wolańska podstawówka w gronie laureatów konkursu „Odblaskowa szkoła”

Drukuj PDF

W tegorocznej, trzeciej edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Woli Rzędzińskiej powtórzyła sukces z roku ubiegłego – już po raz trzeci zajęła I miejsce w powiecie tarnowskim, natomiast po raz drugi uplasowała się na V miejscu w województwie małopolskim, zdobywając ponownie tytuł laureata.

Uroczystość podsumowania konkursu, wręczenia certyfikatów i nagród odbyła się w czwartek, 6 grudnia w hali „Wisły” w Krakowie. Wzięła w niej udział Krystyna Rosół – dyrektor szkoły, Joanna Rogowska-Kuta – koordynator konkursu oraz czterech uczniów. Szkoła otrzymała w nagrodę laptop, urządzenie wielofunkcyjne oraz dwa certyfikaty „Odblaskowa szkoła”.

Więcej…

„Zachowaj trzeźwy umysł”

Drukuj PDF

Uczniowie z tereny gminy Tarnów znaleźli się w gronie laureatów konkursów zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Krystian Biel ze Zgłobic, uczeń tarnowskiego Gimnazjum nr 7, został laureatem konkursu plastycznego „Żabka czy motylek”. Nagroda została wręczona mu na forum klasy przez Koordynatora Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Halinę Pinas. Hubert Banaś, Kacper Kozioł i Wioletta Jasińska – uczniowie szkoły podstawowej w Zgłobicach – wzięli natomiast udział w konkursie plastycznym „To ja”. Nagrody w postaci gier oraz dyplomy wręczyli laureatom: radny gminy Tarnów Bartosz Łaśko, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Jan Nowak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zgłobicach Ewa Sojat oraz Halina Pinas. Laureatką konkursu została również Iga Chodak ze Zgłobic, uczennica Szkoły Podstawowej nr 17 w Tarnowie. Wręczenia nagrody w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie dokonały pracownice ośrodka: Celina Zaranek oraz Halina Pinas.

Więcej…

I do przedszkoli, i na Ukrainę… Święty Mikołaj dotarł wszędzie!

Drukuj PDF

Ani mróz, ani śnieg, ani dzikie pola Ukrainy – nic nie było w stanie zatrzymać pomocników Świętego Mikołaja. W jego imieniu, przedstawiciele samorządu dotarli z prezentami zarówno do gminnych przedszkoli, jak i dzieci polskich na Ukrainie.

W dniach 4-6 grudnia, we wszystkich gminnych przedszkolach i oddziałach zerowych panowała niezwykle radosna atmosfera z powodu wizyty Świętego Mikołaja. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, śpiewały oraz sumiennie przyznawały, iż cały ubiegły rok były niezwykle grzeczne. Wszystkie przedszkolaki otrzymały więc prezenty, przygotowane przez pracowników gminnego Centrum Animacji Kulturalnej.

Więcej…

Będzie nowa droga przez gminę Tarnów?

Drukuj PDF

W poniedziałek, 3 grudnia w gorlickim Ratuszu odbyły się konsultacje z samorządowcami o docelowym układzie komunikacyjnym w województwie małopolskim. W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Romana Ciepieli gminę Tarnów reprezentował Sławomir Wojtasik. Obecność zastępcy wójta podyktowana była przede wszystkim tym, iż jedno z planowanych rozwiązań komunikacyjnych – droga Kielce - Nowy Korczyn - Tarnów - Gorlice – Barwinek będzie przebiegać przez naszą gminę.

Do opracowywania koncepcji przestrzennych nowych dróg Województwo Małopolskie przystąpiło w ubiegłym roku. Spotkanie w Gorlicach – co podkreślił Marszałek Roman Ciepiela – jest konsekwencją rozpoczęcia procesu konsultacji społecznych w tej sprawie z jednostkami samorządu terytorialnego.

Więcej…

Sukcesy adeptki fryzjerstwa ze Zgłobic

Drukuj PDF

Aleksandra Bodzioch ze Zgłobic, uczennica tarnowskiego technikum fryzjerskiego zdobyła dwa złote medale i jeden srebrny na XII Śląskim Festiwalu Fryzjerskim „HAIR FAIR&BEAUTY FESTIWAL”, który odbył się w dniach 24-25 listopada w Sosnowcu.

„HAIR FAIR&BEAUTY FESTIWAL” to targi fryzjerskie połączone z pokazami największych stylistów w kraju oraz zawodami fryzjerskimi i kosmetycznymi na najwyższym poziomie. Jest to konkurs kierowany do uczniów szkół z całej Polski.

Więcej…

Film o konspiratorach z gminy Tarnów

Drukuj PDF

Telewizja Polska zrealizowała dokument przedstawiający dzieje powojennej konspiracji na terenie ziemi tarnowskiej. W druga sobotę grudnia ekipa Telewizji Polskiej z redaktorem Adamem Sikorskim na czele – która przybyła na zaproszenie wójta Grzegorza Kozioła – nagrała w Tarnowie, a także na terenie Woli Rzędzińskiej, kolejny odcinek programu z cyklu „Było… nie minęło – kronika zwiadowców historii”, emitowanego między innymi w TVP Kraków.

Żeby opowiedzieć historię jednej z najbardziej brawurowych akcji polskiego podziemia powojennego, przeprowadzonej przez mieszkańców naszej gminy, redaktor Sikorski przemierzył Tarnów wzdłuż ulicy Krakowskiej na Burek, a potem odwiedził cmentarz w Tarnowie – Krzyżu i Wolę Rzędzińską.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.