Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Nowe komputery za unijne pieniądze

Drukuj PDF

W Gminnej Bibliotece w Zgłobicach oddano w ręce internautów zmodernizowaną czytelnie internetową. Nowy sprzęt z najnowszym oprogramowaniem na wyposażenie  trzech stanowisk komputerowych udało się zakupić dzięki środkom uzyskanym w ramach Małych Projektów, realizowanych jako działanie „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Korzystanie z komputerów będzie od tej pory bezpłatne, a czytelnia internetowa będzie czynna tak jak dotychczas, czyli od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 18. Biblioteka zaprasza w szczególności wszystkie osoby, które do tej pory były z komputerem „na bakier”. Pracownicy biblioteki oferują przeszkolenie w zakresie podstawowej obsługi komputera oraz  użytkowania sieci Internet.

Więcej…

Mieszkańcom Błonia nuda nie grozi

Drukuj PDF

Siłownia, kafejka internetowa, kursy języka angielskiego i niemieckiego, aerobic - to tylko część zajęć jakie oferuje mieszkańcom Dom Ludowy w Błoniu, zarówno w ramach Galicyjskiej Akademii Żak jak i Ośrodka Wsparcia Dziennego. Zainteresowanie udziałem w poszczególnych propozycjach stale rośnie. Wszystkie oferowane zajęcia są bezpłatne.

Dom Ludowy funkcjonuje codziennie w godzinach 16-20. Sporym zainteresowaniem, w szczególności młodzieży,cieszy się kafejka internetowa oraz siłownia, działające zawsze w godzinach otwarcia placówki. Zajęcia językowe organizowane w dwóch grupach zaawansowania, są ciekawą propozycją dla osób w każdym wieku. Najmłodsi w Domu Ludowym najchętniej zjawiają się w środowe popołudnia, kiedy to mogą rozwijać swoje talenty artystyczne w trakcie zajęć z rękodzieła artystycznego. Panie, które w trakcie zimowych długich wieczorów boją się kolejnych kilogramów na koncie, dbają o kondycję we wtorkowych i czwartkowych zajęciach aerobicu. Każda trzecia sobota miesiąca, to z kolei spotkania lokalnego Klubu Seniora. Mają one charakter nie tylko rozrywkowy, ale przybierają też formę wieczorków poezji czy filmowych. Staramy się stale poszerzać ofertę Domu Ludowego, gdyż widzimy, że jest taka potrzeba wśród mieszkańców, szczególnie w te długie, zimowe wieczory – mówi pracownik CAK-u Marian Sojat -  Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych w każdym wieku, bo im więcej uczestników, tym więcej kolejnych propozycji możemy przedstawiać mieszkańcom – dodaje.

Więcej…

Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku rozstrzygnięty

Drukuj PDF

W Zespole Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze, w czwartek 29 listopada, odbył się konkurs poświęcony życiu Janusza Korczaka "Jest taka historia...". Wzięły w nim udział reprezentacje jedenastu szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów.

Trzyosobowe zespoły, złożone z uczniów klas 4-6, zmierzyły się w kilku konkurencjach -  m.in. teście znajomości praw dziecka, krzyżówkach i rebusach o życiu i twórczości Janusza Korczaka, czy konkursie gazetek szkolnych. Jury: bibliotekarz Jolanta Markowicz, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Adam Ryba oraz pracownicy gminnego Centrum Animacji Kulturalnej Filip Malig i Henryk Kukliński, przyznało zwycięstwo drużynie z Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu w składzie: Michał Dzierwa, Aleksandra Ciurej, Katarzyna Gałka, opiekunowie: Iwona Orczyk, Anna Tyńska – Gryz. Drugie miejsce przypadło Niepublicznej Szkole Podstawowej w Koszycach Małych, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Szkoła Podstawowa Nr 1 z Woli Rzędzińskiej.

Nagrodę główną,oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu w postaci książek, ufundowanych przez współorganizatora imprezy - gminne Centrum Animacji Kulturalnej, wręczyła z-ca wójta gminy Tarnów Elżbieta Chrząszcz.

Więcej…

Siuśpaj na liście produktów tradycyjnych

Drukuj PDF

Siuśpaj na liście produktów tradycyjnychTo ogromny sukces wolańskich gospodyń – przyrządzany przez nie siuśpaj został wpisany w poniedziałek, 26 listopada na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Produkt tradycyjny jest to produkt spożywczy chroniony prawem polskim lub prawem Unii Europejskiej, wytwarzany z tradycyjnych surowców, posiadający tradycyjny skład lub sposób produkcji. Lista Produktów Tradycyjnych tworzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi liczy obecnie nieco ponad tysiąc pozycji.

Więcej…

Młodzi sportowcy z Woli Rzędzińskiej w gronie najlepszych w powiecie

Drukuj PDF

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Ks. Władysława Kowalczyka zajęło czwarte, zaś Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej – szóste miejsce w Powiecie Tarnowskim w ramach rywalizacji międzyszkolnej dzieci i młodzieży w ramach współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2011/2012.

W szkolnych Igrzyskach Młodzieży w roku szkolnym 2011/12, w których wzięły udział 73 szkoły podstawowe z terenu powiatu, młodzi sportowcy z wolańskiej Szkoły Podstawowej nr 1 dali się wyprzedzić jedynie szkołom z Tuchowa, Gromnika, Zakliczyna, Wojnicza i Niedomic.

Więcej…

Eduscience w Jodłówce-Wałkach

Drukuj PDF

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Jodłówce-Wałkach od 1 września 2012 do 30 czerwca 2014 biorą udział w projekcie ,,Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – Eduscience’’.

Szkoła znalazła się w gronie 250 szkół z całej Polski realizujących projekt, który objął klasę pierwszą. Jego realizacja odbywa się na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej i zajęciach komputerowych.

Więcej…

Starty wolańskich judoków

Drukuj PDF

Młodzi zawodnicy z UKS Wolania regularnie rywalizują na matach ze swoimi rówieśnikami z kraju i zagranicy. W ostatnim czasie wolańscy judocy brali udział w Mistrzostwach Małopolski Młodzików, które odbyły się w Myślenicach oraz Międzynarodowym Turnieju z okazji Dnia Niepodległości w Krośnie.

W sobotę, 17 listopada na Międzynarodowym Turnieju z Okazji Dnia Niepodległości rywalizowało około 250 zawodników z 20 klubów polskich oraz z klubów z Rumunii, Ukrainy i Słowacji.

Więcej…

Remont „mogiły dziecięcej” w lesie Buczyna zakończony

Drukuj PDF

Zakończyły się prace przy renowacji mogiły dzieci żydowskich w Zbylitowskiej Górze. Wojewoda Małopolski i Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przyznały gminie Tarnów na ten cel trzydzieści osiem tysięcy złotych.

W lesie Buczyna, w czasie II wojny światowej hitlerowcy wymordowali około dziesięciu tysięcy ludzi. Pierwsza egzekucja miała miejsce już w grudniu 1939 roku, a zostało wtedy zamordowanych prawie czterdziestu mieszkańców ziemi dąbrowskiej. Ponadto przez cały okres okupacji do „Buczyny” przywożono grupy polskich patriotów na rozstrzelania. Natomiast w dniach 11-19 czerwca 1942 roku, w związku z decyzją o częściowej likwidacji tarnowskiego getta, buczyński las stal się miejscem kaźni około ośmiu tysięcy Żydów – zarówno mieszkańców przedwojennego Tarnowa jak i przywożonych do getta z innych rejonów Generalnej Guberni.

Więcej…

Bł. Edmund Bojanowski opiekuje się dziećmi w Nowodworzu

Drukuj PDF

Na placu zabaw obok Przedszkola Niepublicznego w Nowodworzu, prowadzonego przez  Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej stanęła rzeźba bł. Edmunda Bojanowskiego. Uroczystego poświęcenia dokonał w sobotę, 10 listopada, proboszcz parafii Poręba Radlna ks. Kazimierz Dudek.

Figurę, która powstała podczas zorganizowanego przez gminne Centrum Animacji Kulturalnej Pleneru Rzeźbiarskiego, przekazał ochronce samorząd gminny. Poświęcenie rzeźby poprzedziła uroczysta Msza św. odprawiona w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz o wszelkie potrzebne łaski dla dzieci uczęszczających do ochronki i ich rodziców. Oprawę liturgiczną Eucharystii przygotowały dzieci z miejscowej ochronki. Przedszkolaki zaprezentowały liczne pieśni o bł. Edmundzie, przy organowym akompaniamencie nauczycielki Anny Pancerz. Po zakończonej Mszy św. zgromadzeni udali się pod figurę, gdzie nastąpił obrzęd poświęcenia.

Więcej…

Andrzejkowo i integracyjnie w wolańskim gimnazjum

Drukuj PDF

Andrzejkowo i integracyjnie w wolańskim gimnazjumPonad sto dzieci bawiło się na integracyjnej zabawie andrzejkowej zorganizowanej 22 listopada w budynku organizatora imprezy, Zespołu Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej II. Były konkursy, zabawa przy muzyce, pokaz tańca, pyszny poczęstunek – jednym słowem super zabawa.

Tradycja organizacji integracyjnych zabaw andrzejkowych w wolańskim gimnazjum ma już trzynaście lat.  W tym roku, we wspólnej zabawie udział wzięły dzieci z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze, Stowarzyszenia Pomocna Dłoń oraz wolańskiego gimnazjum.

Dzieci bardzo szybko przełamały pierwsze lody i bawiły się wspólnie w radosnej atmosferze. Jedną z największych atrakcji były konkursy z nagrodami, w których każde z dzieci brało udział otrzymując piękne nagrody. Radości z nich nie było końca. W trakcie całej imprezy, do tańca przygrywał zespół „Twist”, złożony z absolwentów wolańskiego gimnazjum, który tradycyjnie zagrał dla dzieci charytatywnie. W przerwach między dobrą zabawą można było smakować  bigosu, placków i innych pyszności serwowanych przez gimnazjalistów. Dobrą zabawę swoją obecnością wsparli: honorowy obywatel Gminy Tarnów ks. Tadeusz Wolak, ks. Wiesław Książko, ks. Stanisław Szufnara, Krzysztof Jurczak z Warsztatów Terapii Zajęciowej – Wola Rzędzińska, oraz wójt Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Dzieci w Zgłobicach „Koncertowały dla Niepodległej…”

Drukuj PDF

Dużym zainteresowaniem cieszyła się III edycja Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Koncertujemy dla Niepodległej”, zorganizowanego w czwartek, 22 listopada w Szkole Podstawowej w Zgłobicach. Do rywalizacji stanęło grubo ponad stu wykonawców z niemalże wszystkich szkół na terenie gminy Tarnów. Współorganizatorem wydarzenia było gminne Centrum Animacji Kulturalnej.

W większości na scenie prezentowały się zespoły wokalne i wokalno-taneczne, ale były też występy duetów, tercetów czy solistów. Nie zabrakło kolorowych strojów i gry na instrumentach muzycznych. Wykonawców oceniała komisja w składzie: Adam Ryba, Bartłomiej Szułakiewicz oraz Andrzej Stanisławski, która - mając niełatwe zadanie - po burzliwych naradach, dokonała wyboru najlepszych.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.