Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Sukcesy adeptki fryzjerstwa ze Zgłobic

Drukuj PDF

Aleksandra Bodzioch ze Zgłobic, uczennica tarnowskiego technikum fryzjerskiego zdobyła dwa złote medale i jeden srebrny na XII Śląskim Festiwalu Fryzjerskim „HAIR FAIR&BEAUTY FESTIWAL”, który odbył się w dniach 24-25 listopada w Sosnowcu.

„HAIR FAIR&BEAUTY FESTIWAL” to targi fryzjerskie połączone z pokazami największych stylistów w kraju oraz zawodami fryzjerskimi i kosmetycznymi na najwyższym poziomie. Jest to konkurs kierowany do uczniów szkół z całej Polski.

Więcej…

Film o konspiratorach z gminy Tarnów

Drukuj PDF

Telewizja Polska zrealizowała dokument przedstawiający dzieje powojennej konspiracji na terenie ziemi tarnowskiej. W druga sobotę grudnia ekipa Telewizji Polskiej z redaktorem Adamem Sikorskim na czele – która przybyła na zaproszenie wójta Grzegorza Kozioła – nagrała w Tarnowie, a także na terenie Woli Rzędzińskiej, kolejny odcinek programu z cyklu „Było… nie minęło – kronika zwiadowców historii”, emitowanego między innymi w TVP Kraków.

Żeby opowiedzieć historię jednej z najbardziej brawurowych akcji polskiego podziemia powojennego, przeprowadzonej przez mieszkańców naszej gminy, redaktor Sikorski przemierzył Tarnów wzdłuż ulicy Krakowskiej na Burek, a potem odwiedził cmentarz w Tarnowie – Krzyżu i Wolę Rzędzińską.

Więcej…

Mikołaj u wolańskich judoków

Drukuj PDF

W sobotę, 8 grudnia w Jaśle odbył się Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Judo, w którym brało udział dwóch zawodników UKS Wolania. Piotr Esmund wywalczył brązowy medal, natomiast Ewelina Dziurawiec, startując w najmłodszej kategorii wiekowej, zajęła IV miejsce. Młodych judoków odwiedził również Święty Mikołaj i - doceniając ich pracę oraz zaangażowanie - obdarował ich prezentami.

Obecnie sekcja judo liczy już ponad siedemdziesięciu zawodników. Dla udogodnienia, treningi odbywają się w trzech placówkach. W Szkole Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej treningi prowadzi Mariusz Wydro, zaś w Zespole Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej i Szkole Podstawowej w Jodłówce-Wałkach - Justyna Dziurawiec – wychowanka i długoletnia zawodniczka klubu, kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski, studentka wychowania fizycznego.

Więcej…

Zawody tenisa stołowego w Błoniu

Drukuj PDF

W piątek, 23 listopada w Szkole Podstawowej w Błoniu odbył się turniej tenisa stołowego gimnazjalistów. Były to zawody na szczeblu gminnym, w których wzięli udział chłopcy i dziewczęta z Gimnazjum w Tarnowcu, Zbylitowskiej Górze oraz Woli Rzędzińskiej. Turniej rozgrywany był w grach indywidualnych, jak i w drużynowych. Każdą szkołę na niniejszych zawodach reprezentowało ośmiu uczestników. Walka wszystkich zawodników była bardzo zacięta i dostarczyła wielu pozytywnych emocji.

Więcej…

Strażacy z Koszyc Małych mówią „Nie Dla Czadu”

Drukuj PDF

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszycach Małych, tradycyjnie już, włączyli się w ogólnopolską akcję  „Nie Dla Czadu”. W ramach przedsięwzięcia, rozprowadzili wśród mieszkańców ulotki przestrzegające przed czadem, czyli tlenkiem węgla – potocznie nazywanym „cichym zabójcą”.

Strażacy poprzez rozprowadzone materiały informują o sposobach powstawania czadu, o pierwszych objawach i tragicznych skutkach zatrucia. - Bardzo ważne w przypadku zatrucia jest rozpoznanie jego pierwszych objawów oraz wiedza w zakresie udzielenia pierwszej pomocy. Jednak najważniejsze jest zapobieganie możliwości zatrucia czadem, poprzez właściwe zabezpieczenie instalacji grzewczych, podgrzewaczy gazowych oraz udrożnienie przewodów kominowych i wentylacyjnych, gdyż to ich niewłaściwe eksploatowanie jest najczęściej powodem zatrucia tlenkiem węgla – informuje prezes koszyckiej OSP Zbigniew Gniewek. – Niestety, co roku w okresie zimowym spotykamy się z tragicznymi skutkami nieodpowiedniego zabezpieczenia domostw przed czadem. Mamy jednak nadzieje, że prowadzone przez nas akcje wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w tym zakresie – dodaje.

Więcej…

Święty Mikołaj przygotował już paczki!

Drukuj PDF

Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji z nieoficjalnych źródeł, Święty Mikołaj na terenie gminy Tarnów znalazł pomocników. Zaoferowali oni pomoc przy pakowaniu, i późniejszym rozdawaniu prezentów dzieciom.

Akcja pomocy temu najbardziej zapracowanemu w grudniu Świętemu, rozgrywa się na dwóch frontach.  Do pierwszej z nich, czyli corocznej akcji mikołajkowej organizowanej przez samorząd gminny dla polskich dzieci mieszkających na Ukrainie, włączyły się dzieci z gminnych szkół. Akcję zbierania prezentów koordynował dyrektor ZSP w Koszycach Wielkich Mariusz Parcianko. Dzieci chętnie pomogły Świętemu Mikołajowi, przynosząc wiele prezentów. Z nich wszystkich udało się przygotować wartościowe paczki, z którymi Święty Mikołaj wyśle przedstawicieli samorządu gminnego na Ukrainę już 6 grudnia – informuje dyrektor Parcianko.

Więcej…

„Żołnierze Wyklęci” mają już nagrobek

Drukuj PDF

W poniedziałek, 3 grudnia na terenie cmentarza komunalnego w Tarnowie – Krzyżu komisja złożona między innymi z pracowników Urzędu Miasta Tarnowa, dyrektora Miejskiego Zarządu Cmentarzy i przedstawicieli Wojewody Małopolskiego, w obecności kierownika Gminnej Biblioteki Adama Ryby, dokonała odbioru granitowego nagrobka wybudowanego na odnalezionej w ubiegłym roku mogile dwóch pochodzących z terenu naszej gminy żołnierzy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, w ubiegłym roku z inicjatywy wójta Grzegorza Kozioła zostały rozpoczęte poszukiwania miejsca pochówku Mieczysława Cielochy z Woli Rzędzińskiej i Stanisława Kiełbasy z Jodłówki-Wałek. W październiku, dzięki wskazówce Jana Kuty z Woli Rzędzińskiej i kwerendzie archiwalnej przeprowadzonej przez Adama Rybę, udało się ustalić miejsce ich spoczynku.

Więcej…

Wieś czy globalna wioska? - projekt

Drukuj PDF

Firma badawcza Agrotec Polska Sp. z o.o. realizuje na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt badawczy "Wieś czy globalna wioska?" Celem badania jest diagnoza kompetencji komunikacyjnych mieszkańców obszarów wiejskich w kontekście potrzeb budowania kapitału społecznego wiejskich społeczności. W ramach badania dokonana zostanie ocena możliwości wykorzystania nowych mediów w budowaniu otwartych oraz przejrzystych sieci relacji społecznych na obszarach wiejskich. Uzasadnieniem badania są specyficzne potrzeby komunikacyjne mieszkańców wsi polegające na silnym zagrożeniu wykluczeniem cyfrowym tej grupy, będącej zarazem tą częścią społeczeństwa polskiego, która w największym stopniu może skorzystać w wyniku zmian technologii komunikacyjnych i funkcji społecznych mediów. Na cele realizacji projektu uruchomiony został specjalny blog (http://wiesczyglobalnawioska.pl).

Więcej…

Seniorzy bawili się na Andrzejkach

Drukuj PDF

W ubiegłym tygodniu, członkowie gminnych Klubów Seniora bawili się w trakcie zabaw andrzejkowych. Imprezy zorganizowane w Tarnowcu i Zbylitowskiej Górze, oraz w ramach Ośrodków Wsparcia Dziennego w Nowodworzu i Błoniu, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Seniorzy z terenu gminy udowodnili, iż zabawa nie jest zarezerwowana tylko dla ludzi młodych.

W trakcie andrzejek były tańce, wspólne śpiewy oraz poczęstunki. Aby tradycji stało się zadość, dzieci z lokalnych szkół przygotowały wróżby andrzejkowe. Wraz z Seniorami, w trakcie andrzejek bawili się przedstawiciele gminnego samorządu.

Więcej…

Nowe komputery za unijne pieniądze

Drukuj PDF

W Gminnej Bibliotece w Zgłobicach oddano w ręce internautów zmodernizowaną czytelnie internetową. Nowy sprzęt z najnowszym oprogramowaniem na wyposażenie  trzech stanowisk komputerowych udało się zakupić dzięki środkom uzyskanym w ramach Małych Projektów, realizowanych jako działanie „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Korzystanie z komputerów będzie od tej pory bezpłatne, a czytelnia internetowa będzie czynna tak jak dotychczas, czyli od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 18. Biblioteka zaprasza w szczególności wszystkie osoby, które do tej pory były z komputerem „na bakier”. Pracownicy biblioteki oferują przeszkolenie w zakresie podstawowej obsługi komputera oraz  użytkowania sieci Internet.

Więcej…

Mieszkańcom Błonia nuda nie grozi

Drukuj PDF

Siłownia, kafejka internetowa, kursy języka angielskiego i niemieckiego, aerobic - to tylko część zajęć jakie oferuje mieszkańcom Dom Ludowy w Błoniu, zarówno w ramach Galicyjskiej Akademii Żak jak i Ośrodka Wsparcia Dziennego. Zainteresowanie udziałem w poszczególnych propozycjach stale rośnie. Wszystkie oferowane zajęcia są bezpłatne.

Dom Ludowy funkcjonuje codziennie w godzinach 16-20. Sporym zainteresowaniem, w szczególności młodzieży,cieszy się kafejka internetowa oraz siłownia, działające zawsze w godzinach otwarcia placówki. Zajęcia językowe organizowane w dwóch grupach zaawansowania, są ciekawą propozycją dla osób w każdym wieku. Najmłodsi w Domu Ludowym najchętniej zjawiają się w środowe popołudnia, kiedy to mogą rozwijać swoje talenty artystyczne w trakcie zajęć z rękodzieła artystycznego. Panie, które w trakcie zimowych długich wieczorów boją się kolejnych kilogramów na koncie, dbają o kondycję we wtorkowych i czwartkowych zajęciach aerobicu. Każda trzecia sobota miesiąca, to z kolei spotkania lokalnego Klubu Seniora. Mają one charakter nie tylko rozrywkowy, ale przybierają też formę wieczorków poezji czy filmowych. Staramy się stale poszerzać ofertę Domu Ludowego, gdyż widzimy, że jest taka potrzeba wśród mieszkańców, szczególnie w te długie, zimowe wieczory – mówi pracownik CAK-u Marian Sojat -  Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych w każdym wieku, bo im więcej uczestników, tym więcej kolejnych propozycji możemy przedstawiać mieszkańcom – dodaje.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.