Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku rozstrzygnięty

Drukuj PDF

W Zespole Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze, w czwartek 29 listopada, odbył się konkurs poświęcony życiu Janusza Korczaka "Jest taka historia...". Wzięły w nim udział reprezentacje jedenastu szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów.

Trzyosobowe zespoły, złożone z uczniów klas 4-6, zmierzyły się w kilku konkurencjach -  m.in. teście znajomości praw dziecka, krzyżówkach i rebusach o życiu i twórczości Janusza Korczaka, czy konkursie gazetek szkolnych. Jury: bibliotekarz Jolanta Markowicz, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Adam Ryba oraz pracownicy gminnego Centrum Animacji Kulturalnej Filip Malig i Henryk Kukliński, przyznało zwycięstwo drużynie z Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu w składzie: Michał Dzierwa, Aleksandra Ciurej, Katarzyna Gałka, opiekunowie: Iwona Orczyk, Anna Tyńska – Gryz. Drugie miejsce przypadło Niepublicznej Szkole Podstawowej w Koszycach Małych, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Szkoła Podstawowa Nr 1 z Woli Rzędzińskiej.

Nagrodę główną,oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu w postaci książek, ufundowanych przez współorganizatora imprezy - gminne Centrum Animacji Kulturalnej, wręczyła z-ca wójta gminy Tarnów Elżbieta Chrząszcz.

Więcej…

Siuśpaj na liście produktów tradycyjnych

Drukuj PDF

Siuśpaj na liście produktów tradycyjnychTo ogromny sukces wolańskich gospodyń – przyrządzany przez nie siuśpaj został wpisany w poniedziałek, 26 listopada na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Produkt tradycyjny jest to produkt spożywczy chroniony prawem polskim lub prawem Unii Europejskiej, wytwarzany z tradycyjnych surowców, posiadający tradycyjny skład lub sposób produkcji. Lista Produktów Tradycyjnych tworzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi liczy obecnie nieco ponad tysiąc pozycji.

Więcej…

Młodzi sportowcy z Woli Rzędzińskiej w gronie najlepszych w powiecie

Drukuj PDF

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Ks. Władysława Kowalczyka zajęło czwarte, zaś Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej – szóste miejsce w Powiecie Tarnowskim w ramach rywalizacji międzyszkolnej dzieci i młodzieży w ramach współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2011/2012.

W szkolnych Igrzyskach Młodzieży w roku szkolnym 2011/12, w których wzięły udział 73 szkoły podstawowe z terenu powiatu, młodzi sportowcy z wolańskiej Szkoły Podstawowej nr 1 dali się wyprzedzić jedynie szkołom z Tuchowa, Gromnika, Zakliczyna, Wojnicza i Niedomic.

Więcej…

Eduscience w Jodłówce-Wałkach

Drukuj PDF

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Jodłówce-Wałkach od 1 września 2012 do 30 czerwca 2014 biorą udział w projekcie ,,Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – Eduscience’’.

Szkoła znalazła się w gronie 250 szkół z całej Polski realizujących projekt, który objął klasę pierwszą. Jego realizacja odbywa się na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej i zajęciach komputerowych.

Więcej…

Starty wolańskich judoków

Drukuj PDF

Młodzi zawodnicy z UKS Wolania regularnie rywalizują na matach ze swoimi rówieśnikami z kraju i zagranicy. W ostatnim czasie wolańscy judocy brali udział w Mistrzostwach Małopolski Młodzików, które odbyły się w Myślenicach oraz Międzynarodowym Turnieju z okazji Dnia Niepodległości w Krośnie.

W sobotę, 17 listopada na Międzynarodowym Turnieju z Okazji Dnia Niepodległości rywalizowało około 250 zawodników z 20 klubów polskich oraz z klubów z Rumunii, Ukrainy i Słowacji.

Więcej…

Remont „mogiły dziecięcej” w lesie Buczyna zakończony

Drukuj PDF

Zakończyły się prace przy renowacji mogiły dzieci żydowskich w Zbylitowskiej Górze. Wojewoda Małopolski i Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przyznały gminie Tarnów na ten cel trzydzieści osiem tysięcy złotych.

W lesie Buczyna, w czasie II wojny światowej hitlerowcy wymordowali około dziesięciu tysięcy ludzi. Pierwsza egzekucja miała miejsce już w grudniu 1939 roku, a zostało wtedy zamordowanych prawie czterdziestu mieszkańców ziemi dąbrowskiej. Ponadto przez cały okres okupacji do „Buczyny” przywożono grupy polskich patriotów na rozstrzelania. Natomiast w dniach 11-19 czerwca 1942 roku, w związku z decyzją o częściowej likwidacji tarnowskiego getta, buczyński las stal się miejscem kaźni około ośmiu tysięcy Żydów – zarówno mieszkańców przedwojennego Tarnowa jak i przywożonych do getta z innych rejonów Generalnej Guberni.

Więcej…

Bł. Edmund Bojanowski opiekuje się dziećmi w Nowodworzu

Drukuj PDF

Na placu zabaw obok Przedszkola Niepublicznego w Nowodworzu, prowadzonego przez  Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej stanęła rzeźba bł. Edmunda Bojanowskiego. Uroczystego poświęcenia dokonał w sobotę, 10 listopada, proboszcz parafii Poręba Radlna ks. Kazimierz Dudek.

Figurę, która powstała podczas zorganizowanego przez gminne Centrum Animacji Kulturalnej Pleneru Rzeźbiarskiego, przekazał ochronce samorząd gminny. Poświęcenie rzeźby poprzedziła uroczysta Msza św. odprawiona w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz o wszelkie potrzebne łaski dla dzieci uczęszczających do ochronki i ich rodziców. Oprawę liturgiczną Eucharystii przygotowały dzieci z miejscowej ochronki. Przedszkolaki zaprezentowały liczne pieśni o bł. Edmundzie, przy organowym akompaniamencie nauczycielki Anny Pancerz. Po zakończonej Mszy św. zgromadzeni udali się pod figurę, gdzie nastąpił obrzęd poświęcenia.

Więcej…

Andrzejkowo i integracyjnie w wolańskim gimnazjum

Drukuj PDF

Andrzejkowo i integracyjnie w wolańskim gimnazjumPonad sto dzieci bawiło się na integracyjnej zabawie andrzejkowej zorganizowanej 22 listopada w budynku organizatora imprezy, Zespołu Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej II. Były konkursy, zabawa przy muzyce, pokaz tańca, pyszny poczęstunek – jednym słowem super zabawa.

Tradycja organizacji integracyjnych zabaw andrzejkowych w wolańskim gimnazjum ma już trzynaście lat.  W tym roku, we wspólnej zabawie udział wzięły dzieci z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze, Stowarzyszenia Pomocna Dłoń oraz wolańskiego gimnazjum.

Dzieci bardzo szybko przełamały pierwsze lody i bawiły się wspólnie w radosnej atmosferze. Jedną z największych atrakcji były konkursy z nagrodami, w których każde z dzieci brało udział otrzymując piękne nagrody. Radości z nich nie było końca. W trakcie całej imprezy, do tańca przygrywał zespół „Twist”, złożony z absolwentów wolańskiego gimnazjum, który tradycyjnie zagrał dla dzieci charytatywnie. W przerwach między dobrą zabawą można było smakować  bigosu, placków i innych pyszności serwowanych przez gimnazjalistów. Dobrą zabawę swoją obecnością wsparli: honorowy obywatel Gminy Tarnów ks. Tadeusz Wolak, ks. Wiesław Książko, ks. Stanisław Szufnara, Krzysztof Jurczak z Warsztatów Terapii Zajęciowej – Wola Rzędzińska, oraz wójt Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Dzieci w Zgłobicach „Koncertowały dla Niepodległej…”

Drukuj PDF

Dużym zainteresowaniem cieszyła się III edycja Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Koncertujemy dla Niepodległej”, zorganizowanego w czwartek, 22 listopada w Szkole Podstawowej w Zgłobicach. Do rywalizacji stanęło grubo ponad stu wykonawców z niemalże wszystkich szkół na terenie gminy Tarnów. Współorganizatorem wydarzenia było gminne Centrum Animacji Kulturalnej.

W większości na scenie prezentowały się zespoły wokalne i wokalno-taneczne, ale były też występy duetów, tercetów czy solistów. Nie zabrakło kolorowych strojów i gry na instrumentach muzycznych. Wykonawców oceniała komisja w składzie: Adam Ryba, Bartłomiej Szułakiewicz oraz Andrzej Stanisławski, która - mając niełatwe zadanie - po burzliwych naradach, dokonała wyboru najlepszych.

Więcej…

Zdrowo jemy - więcej wiemy!

Drukuj PDF

Świetlica szkolna w Zbylitowskiej Górze po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Śniadaniowa klasa”. Zadaniem konkursowym było przygotowanie przez uczniów pożywnego drugiego śniadania oraz właściwe udokumentowanie działań. Organizatorem i fundatorem nagród są Zakłady Tłuszczowe „Bielmar” z siedzibą w Bielsku-Białej.

Na zajęciach świetlicowych dzieci zapoznały się z dekalogiem śniadaniowym, kształtowały nawyki higienicznego przyrządzania i spożywania posiłków, uczestniczyły w zajęciach promujących zasady zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania (w tym drugiego śniadania) jako podstawowego posiłku w ciągu dnia. We wtorek, 13 listopada uczniowie klas młodszych zorganizowali happening uliczny. Hasłem przewodnim naszego działania było zdanie: „Zdrowo jemy – więcej wiemy!”. Wyposażeni w transparenty przemaszerowali ulicami Zbylitowskiej Góry, głośno skandując hasła własnego autorstwa oraz rozdawały własnoręcznie przygotowane ulotki napotkanym przechodniom. Okrzyki i barwny korowód wzbudziły zainteresowanie mieszkańców i ich akceptację w postaci uśmiechów oraz ciepłych słów.

Więcej…

Śniadanie jemy - zdrowo żyjemy!

Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Śniadanie daje moc”, którego celem jest propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu dzieci i podkreślaniu ważności śniadania, jako najważniejszego posiłku dla uczniów w ciągu dnia.

Program realizowany był w formie zajęć świetlicowych w tzw. „Klubie Śniadaniowym”. Uczniowie klas młodszych uczyli się zasad prawidłowego żywienia w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. 8 listopada, przy współpracy z rodzicami, zostało przygotowane uroczyste drugie śniadanie bogate w warzywa oraz owoce.

Zarówno przygotowanie, jak i spożywanie wspólnego śniadania było dla wszystkich dużą przyjemnością.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.