Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

XXXVII Sesja Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Wprowadzenie do budżetu nowych zadań inwestycyjnych, podział Gminy Tarnów na okręgi wyborcze,  zawarcie porozumień z Powiatem Tarnowskim i Województwem Małopolskim na wspólną realizację zadań, zakup gruntów na cele publiczne, to tylko niektóre tematy, jakimi zajęli się radni podczas ostatniej sesji. Odbyła się ona w dniu 21 lutego, w sali narad Urzędu Gminy Tarnów.

Więcej…

Świętujemy stulecie odzyskania niepodległości

Drukuj PDF

Bieżący rok – 2018 – jest dla naszej Ojczyzny rokiem wyjątkowym. Dzięki ogromnemu heroizmowi rodaków i ich przelanej krwi możemy dzisiaj z dumą świętować stulecie odzyskania niepodległości. W czasie tej pięknej rocznicy znaczenie świąt narodowych przybiera na sile, ich symbolika staje się jeszcze bardziej wymowna. Historia niejednokrotnie udowadniała, że Polacy są ludźmi walecznymi, ludźmi, dla których wartości Bóg, Honor, Ojczyzna służyły za kodeks moralny. To nasi rodacy przedkładali dobro kraju nad własne, to dzięki nim i zarazem dla nich możemy dzisiaj palić znicz pamięci w wolnej i niepodległej Polsce.

Więcej…

Adam Ryba laureatem ogólnopolskiej Nagrody im. Danuty Siedzikówny „Inki”

Drukuj PDF

Adam Ryba, dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów, został laureatem ogólnopolskiej Nagrody im. Danuty Siedzikówny „Inki”, za działania na rzecz upamiętnienia „Żołnierzy Wyklętych” w regionie tarnowskim. Prestiżową nagrodę ustanowiła Fundacja Armii Krajowej w Londynie dla osób i instytucji przyczyniających się do przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Ex aequo nagrodę otrzymał znany aktor Marcin Kwaśny, za upowszechnianie wiedzy o "Żołnierzach Wyklętych" poprzez film.

Nagrodę wręczono w trakcie koncertu, który odbył się w ramach IV Festiwalu Wolnej i Niezawisłej, organizowanego z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w minioną niedzielę w Audytorium Maximum UJ. Podczas uroczystej gali, głos zabrał prezes IPN dr. Jarosław Szarek, który zaznaczył, że żołnierze wyklęci byli "pokoleniem dla innych", marzącym o wolnej Polsce. - Tak jak nie udało się pohańbić Żołnierzy Wyklętych, tak nie uda się odebrać nam dumy z naszej historii - mówił prezes IPN otwierając koncert.

Więcej…

Nowości wydawnicze w bibliotekach

Drukuj PDF

Choć za oknami jeszcze śnieg i siarczysty mróz, biblioteki gminy Tarnów już zadbały o wiosenne porządki. To dobry moment, by wykorzystać ostatnie zimowe wieczory i nadrobić czytelnicze zaległości, lecz i powoli przygotowywać się do wiosennej aury, która – jak wiemy – bywa kapryśna, dlatego warto mieć zawsze plan B w postaci dobrej lektury. W bibliotekach w Tarnowcu, Woli Rzędzińskiej i Zgłobicach na regały trafiły nowości wydawnicze będące zarówno propozycją od samych bibliotekarzy, jak i naszych czytelników. I tym razem pamiętano o wszystkich gustach bywalców.

Miłośniczki literatury kobiecej znajdą na półkach książki stanowiące kontynuacje ich ulubionych serii, m.in. „Szarość miejskich mgieł” Edyty Świętek z cyklu „Spacer Aleją Róż”, „Zakochać się na zabój” Max Monroe, będące drugim tomem „Złapać milionera”, „Złe serce” Leisy Rayven zamykające cykl „Zły Romeo”, „Odpowiedni moment” z serii „Między Słowami” uwielbianej Danielle Steel i bestsellerową sagę JL James „Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana”. Bibliotekarze nie zapomnieli o najbardziej poczytnych pisarkach – Jojo Moyes „Ostatni list od kochanka” i Jodi Picoult „Małe wielkie rzeczy”. Swój debiut w naszych bibliotekach będzie miała zeszłoroczna nowicjuszka – Anna Tabak – i jej „Bursztynowy anioł” oraz „Deadline na szczęście”.

Więcej…

Gmina stara się o kolejne dofinansowania

Drukuj PDF

Już wkrótce kolejne pieniądze zewnętrzne mogą zasilić budżet gminy Tarnów, która złożyła w ostatnim czasie rekordową ilość wniosków o dofinansowanie, zarówno z funduszy europejskich jak i środków krajowych. Projekty dotyczą zarówno inwestycji, budowy dróg i chodników, jak i wydarzeń kulturalnych. – Naszym założeniem jest maksymalne wykorzystanie środków unijnych z nowego programowania, jak również poszukiwanie pieniędzy w programach krajowych. Dlatego staramy się wykorzystać każdą możliwość. Pozyskane fundusze pozwolą na realizację rekordowej ilości zadań inwestycyjnych, a tym samym utrzymanie wysokiego tempa rozwoju naszych miejscowości – zapowiada wójt Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Domy Ludowe zapraszają na bezpłatne zajęcia, kursy i warsztaty dla każdego!

Drukuj PDF

HARMONOGRAMY ZAJĘĆ:

BŁONIE, NOWODWORZE, ZBYLITOWSKA GÓRA, KOSZYCE MAŁE

Zielony Pierścień Tarnowa - informacja

Drukuj PDF

Informujemy, iż w dniu 09.02.2018 r. Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień Tarnowa przeprowadziła warsztat refleksyjny poprowadzony przez Panią Barbarę Petek-Matuła z Fundacji Moderato, w którym wzięli udział członkowie Rady, członkowie Zarządu, pracownicy biura oraz członkowie LGD.

Warsztat miał na celu bieżącą analizę procesu wdrażania i jego efektów oraz zmian w otoczeniu LSR. Podczas warsztatów zaprezentowano zestawienia i materiały z realizacji LSR z okresu sierpień 2016-grudzień 2017 r. Omówiono postęp finansowy i rzeczowy, funkcjonowanie LGD i biura. Dyskutowano nad trafnością wskaźników, jakością składanych wniosków, adekwatnością stosowanych kryteriów wyboru. Warsztat refleksyjny to element ewaluacji on-going, która ma być realizowana cyklicznie – raz do roku.

Jednostka OSP w Koszycach Małych stara się o przyłączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego

Drukuj PDF

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszycach Małych stara się o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. W tej sprawie w ubiegłym tygodniu w siedzibie Urzędu Gminy Tarnów odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Komendant Miejski PSP Piotr Szpunar oraz Prezes OSP Koszyce Małe Zbigniew Gniewek. W jego trakcie podpisano porozumienie w sprawie wnioskowania jednostki OSP Koszyce Małe o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Więcej…

Sensory mierzą jakość powietrza w gminie Tarnów

Drukuj PDF

Od kilku dni każdy mieszkaniec może w łatwy sposób sprawdzić jakość powietrza w swojej najbliższej okolicy, dzięki trzem sensorom zainstalowanym na terenie gminy Tarnów: w Woli Rzędzińskiej, Tarnowcu i Zgłobicach. Zakup dwóch z nich sfinansowała firma Leier Polska S.A., natomiast jeden zakupiła Gmina Tarnów, która będzie również pokrywała koszty utrzymania urządzeń.

Informacje o zanieczyszczeniu powietrza  można sprawdzić online na stronie https://map.airly.eu/ lub na prognozie pogody w serwisie Onet.pl. Jest również możliwość pobrania aplikacji na urządzenia mobilne ze strony https://airly.eu/pl/.

Sensory pokazują następujące dane:  temperaturę powietrza w stopniach Celsjusza,  wilgotność, ciśnienie oraz stężenie pyłów. Każdy sensor przedstawia zebrane w czasie rzeczywistym dane za pomocą diody, której kolor odpowiada aktualnemu zanieczyszczeniu powietrza, zgodnie z europejskim wskaźnikiem jakości powietrza CAQI.

Wskaźniki zanieczyszczenia powietrza:

Zapraszamy mieszkańców na zebrania wiejskie

Drukuj PDF

Samorząd Gminy Tarnów zaprasza wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w zebraniach wiejskich, które odbędą się w najbliższych tygodniach, we wszystkich sołectwach gminy Tarnów. Tradycyjnie w ich trakcie przedstawione zostaną sprawozdania z działalności sołectw w ubiegłym roku, informacje o działalności Rad Sołeckich. Ważnym punktem każdego zebrania będą plany na rok 2018, gdzie sami mieszkańcy zdecydują o wykorzystaniu środków pozostających do dyspozycji sołectw.

W tabeli poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram poszczególnych spotkań.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów przypomina o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolniczej. W sprawie zwrotu podatku należy zgłaszać się do Urzędu Gminy Tarnów do pokoju 107 z fakturami VAT za okres od dnia 1 sierpnia 2017 r. do dnia 31 stycznia 2018 r. Termin składania wniosków od 1- 28 lutego 2018r.

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.