Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego „You’re Simply the best”

Drukuj PDF

W dniu 27 lutego w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jodłówce-Wałkach odbył się IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego „You’re Simply the best”. W konkursie wzięło udział 17 uczniów ze szkół podstawowych Gminy Tarnów. Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza obejmowała zagadnienia gramatyczno-leksykalne oraz funkcje językowe wykraczające poza podstawę programową, druga to test wiedzy o Kanadzie oraz reading (czytanie ze zrozumieniem) fragmentu „Sherlock Holmes, Short Stories”.

Więcej…

Emocje narciarskie o Puchar Wójta Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Piękna, słoneczna pogoda i dobre warunki na stoku powitały uczestników Zawodów w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów, które odbyły się w piątek, 3 marca w Stacji Narciarskiej „Słotwiny” w Krynicy. Na jego starcie stanęło ponad 100 uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych z terenu gminy Tarnów, którzy już od godzin porannych rozgrzewali się w trakcie treningu na stoku narciarskim, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego.

Właściwa rywalizacja, która odbyła się w narciarstwie alpejskim - slalomie gigancie, wzbudziła spore emocje. Zjeżdżano na specjalnie przygotowanej na tę okazję trasie, usytuowanej tuż obok stoku. Zawodnicy konkurowali w dwóch kategoriach – zjeździe na nartach i snowboardzie. Zwycięzców pamiątkowymi medalami udekorował wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Zebrania wiejskie – harmonogram

Drukuj PDF

W najbliższych tygodniach, we wszystkich sołectwach gminy Tarnów odbędą się zebrania wiejskie. W ich trakcie przedstawione będą sprawozdania z działalności sołectw, informacje o działalności Rad Sołeckich oraz o wykorzystaniu środków pozostających do dyspozycji sołectw, a także plany na rok 2017. Spotkania odbędą się od dnia 9 lutego do 21 marca zgodnie z poniższym harmonogramem.

Data Godz. Sołectwo Miejsce
9 lutego (czwartek) 17.00 Nowodworze Dom Ludowy
10 lutego (piątek) 18.00 Łękawka Niepubliczna Szkoła Podstawowa
13 lutego (poniedziałek) 17.00 Poręba Radlna Remiza OSP
23 lutego (czwartek) 17.00 Błonie Dom Ludowy
27 lutego (poniedziałek) 18.00 Koszyce Małe Niepubliczna Szkoła Podstawowa
28 lutego (wtorek) 17.00 Tarnowiec Zespół Szkół Publicznych
2 marca (czwartek) 17.00 Koszyce Wielkie Zespół Szkół Publicznych
6 marca (poniedziałek) 17.00 Zawada Szkoła Podstawowa
7 marca (wtorek) 17.00 Zgłobice Szkoła Podstawowa
9 marca (czwartek) 18.00 Wola Rzędzińska - Sołectwo nr 2 Zespół Szkół Publicznych
13 marca (poniedziałek) 17.00 Biała Remiza OSP
14 marca (wtorek) 17.00 Wola Rzędzińska - Sołectwo nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1
16 marca (czwartek) 17.00 Jodłówka - Wałki Niepubliczna Szkoła Podstawowa
20 marca (poniedziałek) 17.00 Radlna Dom Wielofunkcyjny
21 marca (wtorek) 18.00 Zbylitowska Góra Dom Ludowy

Gmina Tarnów w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Drukuj PDF

Gmina Tarnów oddała hołd Żołnierzom Wyklętym. Przedstawiciele samorządu uczestniczyli w powiatowych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w uroczystościach na cmentarzu komunalnym w Tarnowie – Krzyżu oraz złożyli wieńce i znicze na grobach Niezłomnych na terenie gminy Tarnów.

Więcej…

Gmina Tarnów pozyskała ponad 600 tysięcy na remonty dróg

Drukuj PDF

Gminie Tarnów udało się pozyskać aż 610 tysięcy złotych na remonty dróg, tym razem z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. To już kolejny raz, kiedy dzięki staraniom samorządu gminnego do budżetu wpływają spore środki zewnętrzne. Nowe pieniądze dla gminy Tarnów pochodzą z podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesę na ręce wójta Grzegorza Kozioła, przekazał we wtorek 28 lutego, Wojewoda Małopolski Józef Gawron.

Dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, pozyskana przez Gminę Tarnów w kwocie 610 tysięcy złotych, zostanie przeznaczona na remont ulicy Podgórskiej w Zbylitowskiej Górze, remont drogi gminnej w kierunku Zabłędzy w Łękawce oraz odbudowę ulicy Norwida w Koszycach Wielkich. Z dotacji zostanie pokrytych aż 80% kwoty realizacji inwestycji. Umowa o wsparcie zostanie podpisana już wkrótce, po przekazaniu do dnia 28 kwietnia odpowiednich dokumentów.

Więcej…

8 tysięcy z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dla Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Gmina Tarnów pozyskała od Wojewody Małopolskiego wsparcie finansowe na zakup książek w wysokości 8 tysięcy złotych w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Za pozyskane środki zostaną zakupione nowości wydawnicze do szkół, które wnioskowały o dotację: Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze oraz Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej.

- „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” wspiera organy prowadzące szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Dobrze, że również szkoły z terenu naszej gminy mogą z niego skorzystać – mówi Adam Ryba, Dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli w Gminie Tarnów.

Więcej…

Policjanci spotkali się z seniorami

Drukuj PDF

W ubiegłym tygodniu, od 20 do 22 lutego w Domach Ludowych w Radlnej i Zbylitowskiej Górze odbyły się spotkania seniorów z terenu gminy Tarnów. W trakcie każdego z nich policjanci z komisariatów Tarnów – Centrum oraz Tarnów - Zachód, opowiadali seniorom o swojej pracy i zachęcali osoby starsze do współpracy z policją. Przestrzegali również przed oszustami, którzy próbują wyłudzić od ludzi starszych pieniądze metodami np. „na wnuczka”.

Więcej…

XXVI Sesja Rady Gminy Tarnów – Projekt nowej sieci szkół w Gminie Tarnów przyjęty

Drukuj PDF

Głosowanie nad uchwałą w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego było najważniejszą kwestią poruszoną w trakcie sesji rady gminy Tarnów, która odbyła się w dniu 23 lutego w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.

Reforma edukacji dla naszej gminy oznacza przede wszystkim likwidację gimnazjów oraz powstanie ośmioletnich szkół podstawowych, dlatego na ostatniej sesji radni przegłosowali uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

Więcej…

Uratowała dom sąsiadów od pożaru

Drukuj PDF

Pani Joanna Fikas, mieszkanka Zbylitowskiej Góry zauważyła w nocy kłęby dymu. Obudziła sąsiadów, dzięki czemu uratowała ich przed nieszczęściem. Za postawę Pani Joannie podziękował  wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

W ubiegłym tygodniu pani Joanna Fikas ze Zbylitowskiej Góry zauważyła w środku nocy z okien, że z któregoś z sąsiednich domów wydobywają się nietypowe kłęby dymu. – Niewiele myśląc ubrałam się i wyszłam na zewnątrz. Wtedy zauważyłam, że z komina sąsiadów, wraz z potężnym dymem, w stronę lasu lecą też iskry. Poszłam do sąsiadów i obudziłam ich – relacjonuje.

Więcej…

Spotkanie Prezesów Klubów Seniora

Drukuj PDF

W miniony poniedziałek, 6 lutego w sali narad Urzędu Gminy Tarnów odbyło się zebranie organizacyjne prezesów gminnych Klubów Seniora. Zebranych przywitała gminny koordynator ds. seniorów Maria Ostrowska. W spotkaniu udział wzięli wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz Dyrektor Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów Anna Pieczarka.

Podczas dyskusji omawiano pytania i odpowiedzi na tematy związane z problemami seniorów w Polsce, lecz przede wszystkim w naszej gminie. Omówiono możliwości przystąpienia do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora i sposobach jej wyrobienia.  Zastanawiano się nad zaplanowaniem i realizacją czynności zmierzający do poprawy roli i postrzegania spraw ludzi starszych w społeczeństwie. Jednak głównym tematem spotkania stały się sposoby aktywizacji środowiska seniorów w naszej gminie i pozyskiwania nowych członków przez poszczególne Kluby Seniora. Zebranie stało się również okazją do omówienia planów na najbliższy rok, w tym wydarzeń kulturalnych i wyjazdów, z których część zgodnie z sugestią seniorów, będzie dotyczyła zwiedzania muzeów.

Więcej…

Domy Ludowe zapraszają na darmowe kursy i warsztaty

Drukuj PDF

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.