Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Obchody 11 listopada w Błoniu

Drukuj PDF

Zgodnie z wieloletnią już tradycją, 11 listopada w Błoniu, pod pomnikiem poległych  na cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej odbyły się miejscowe obchody Narodowego Święta Niepodległości. 99 rocznicę odzyskania niepodległości świętowali mieszkańcy Błonia i przedstawiciele samorządu, w tym wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Sławomir Wojtasik, radny Stanisław Sarad, sołtys Błonia Antoni Batko wraz z Radą Sołecką i społeczność Niepublicznego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego na czele z dyrektor Barbarą Kałdan – Molczyk. Uroczystość rozpoczęła Msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie dzieci z miejscowej szkoły przedstawiły patriotyczny montaż słowno – muzyczny. Uroczystość zakończyło złożenie wieńców, kwiatów i zniczy pod pomnikiem poległych.

Więcej…

Konkurs fotograficzny „Miejsca Sakralne Gminy Tarnów” rozstrzygnięty

Drukuj PDF

Michał Imiołek z Koszyc Wielkich zdjęciem „Chwila zadumy” zwyciężył w gminnym konkursie „Miejsca Sakralne Gminy Tarnów”, zorganizowanym przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.  Do konkursu zgłoszonych zostało kilkadziesiąt zdjęć, wykonanych przez amatorów fotografii – mieszkańców naszej gminy. Jak wskazuje tytuł konkursu, prace przedstawiały miejsca sakralne z terenu naszej gminy w tym kościoły, kapliczki i krzyże przydrożne, cmentarze – w większości w jesiennych pejzażach.

Komisja konkursowa, w skład której weszli wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, fotograf i grafik Piotr Góryjowski oraz fotograf Łukasz Kieroński, wyłoniła zwycięzców. Wręczenie zwycięzcom nagród i dyplomów miało miejsce podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada w Koszycach Wielkich. W tym dniu uczestnicy mieli również okazję podziwiać wystawę nagrodzonych w konkursie fotografii.

Więcej…

OGŁOSZENIE O NABORZE Nr 8/2017

Drukuj PDF

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie – Zielony Pierścień Tarnowa działające na terenie gmin: Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu:

- rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną dalej LSR, przez: podejmowanie działalności gospodarczej w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

TREŚĆ OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE O NABORZE Nr 7/2017

Drukuj PDF

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie – Zielony Pierścień Tarnowa działające na terenie gmin: Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu:

- rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną dalej LSR, w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

TREŚĆ OGŁOSZENIA

Zaproszenie

Drukuj PDF

Ładowanie nagrania ...

Uczniowie naszych szkół zrobili biało – czerwone kotyliony na uroczystość 11 listopada

Drukuj PDF

Uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Tarnów przygotowali biało – czerwone kotyliony na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w dniu jutrzejszym w Koszycach Wielkich. Kotyliony przypinane będą wszystkim uczestnikom uroczystości. Z prośbą do dzieci o wykonanie biało – czerwonych kotylionów zwrócił się wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł - Wspólne wykonywanie kotylionów jest niezwykłą formą lekcji patriotyzmu, uczącej szacunku do naszych barw narodowych, a także włączeniem się w organizację gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Dziękuję wszystkim szkołom za wykonanie przepięknych kotylionów – mówi.

Więcej…

„Luxtorpeda” zwycięża w Gminnej Lidze Orlikowej

Drukuj PDF

Drużyna „Luxtorpeda” ze Zgłobic zwyciężyła Gminną Ligę Orlikową w piłkę nożną, wygrywając Puchar Wójta Gminy Tarnów. W trwających od września rozgrywki Gminnej Ligi Orlikowej udział wzięło dziewięć amatorskich drużyn z terenu gminy Tarnów. Piłkarskie pojedynki toczyły się na boisku „Orlik” w Tarnowcu. Drużyny rozegrały między sobą 9 kolejek spotkań systemem „każdy z każdym”. O końcowej klasyfikacji zdecydowały dopiero ostatnie mecze, co świadczy o wyrównanym poziomie rozgrywek. Puchar, dyplomy i upominki wręczyli zwycięskim drużynom po zakończeniu ostatniej kolejki wójt Grzegorz Kozioł oraz dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów Anna Pieczarka.

Więcej…

Umowa na dofinansowanie wymiany starych pieców na gazowe podpisana

Drukuj PDF

W dniu 30 października 2017 roku w tarnowskim Ratuszu została podpisana z Zarządem Województwa Małopolskiego umowa o dofinansowanie projektu wymiany pieców gazowych w gospodarstwach indywidualnych na terenie naszej gminy. Dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku złożonego przez Gminę Tarnów, do mieszkańców już wkrótce trafi blisko 2,5 miliona złotych, za które zostanie wymienione na ekologiczne - gazowe kotły, blisko dwieście pieców.

Więcej…

Wójt Grzegorz Kozioł wśród najpopularniejszych wójtów Małopolski

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł po raz kolejny znalazł się w gronie „Najpopularniejszych Wójtów Małopolski”, otrzymując „Kapelusz Witosa” w 18 edycji  plebiscytu na najpopularniejszego wójta i najpopularniejszego burmistrza Małopolski organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz „Gazetę Krakowską”. Laureatów, gospodarzy miast i gmin najbardziej skutecznych, cenionych przez mieszkańców i zaangażowanych w swoją pracę nagrodzono podczas uroczystej gali, która odbyła się w poniedziałek, 30 października na krakowskim Kazimierzu.

Więcej…

Uroczystość Wszystkich Świętych

Drukuj PDF

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

Drukuj PDF

W czwartek, 26 października w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. W Festiwalu udział wzięli soliści, zespoły i chóry z terenu całego regionu, w tym powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i miasta Tarnów. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Armii Krajowej w Londynie a współorganizatorem eliminacji wojewódzkich Gmina Tarnów i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.
Przedmiotem Festiwalu były piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem II Wojny Światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego oraz walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych. Uczestników oceniło jury w składzie: Elżbieta Jakimek – Zapart z Fundacji Armii Krajowej, Mateusz Prendota prezes Stowarzyszenia Passionart, Łukasz Płatek z krakowskiego oddziału IPN oraz Adam Ryba dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów, przyznając następujące wyróżnienia:

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.