Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Czas do szkoły! Gminna inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Drukuj PDF

Uczniowie, nauczyciele i rodzice rozpoczęli nowy rok szkolny. Gminna inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbyła się w dniu wczorajszym, 3 września w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. W uroczystości udział wzięli uczniowie, poczty sztandarowe i dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, przedstawiciele samorządu, kuratorium oraz zaproszeni goście. Życzenia zarówno dla uczniów jak i pracowników szkół złożyli w imieniu samorządu wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz przewodnicząca rady gminy Tarnów Wiesława Mitera, w imieniu zaś tarnowskiego oddziału Kuratorium Oświaty Teresa Szydłowska. O historycznym kontekście początku września i rocznicy wybuchu II wojny światowej przypomniał zgromadzonym dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów Adam Ryba, a także we wzruszającym montażu słowno-muzycznym uczniowie Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Małych. Następnie, w mniej oficjalnej części uczniowie zaprezentowali uczestnikom wydarzenia piękny spektakl o dobroci, która kryje się w sercu każdego z nas, i o której na progu nowego roku szkolnego warto pamiętać.

Więcej…

Stypendia wójta gminy Tarnów dla utalentowanej młodzieży

Drukuj PDF

Najzdolniejsza młodzież z terenu gminy Tarnów po raz kolejny została nagrodzona przez wójta Grzegorza Kozioła za swoje osiągnięcia. Stypendium przyznawane jest za wybitne dokonania w trzech dziedzinach: naukowej, sportowej i artystycznej. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 27 sierpnia w Urzędzie Gminy Tarnów. Wyróżnieni zostali:

Więcej…

XLII Sesja Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W ubiegły czwartek, 30 sierpnia w sali narad Urzędu Gminy Tarnów odbyła się sesja Rady Gminy Tarnów. W jej trakcie radni zaliczyli  kilka dróg do kategorii dróg gminnych. Pochylili się również nad kwestią miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze gminy Tarnów w części miejscowości Nowodworze. Kolejne z punktów obrad dotyczyły zbycia oraz nabycia gminnych nieruchomości.

Więcej…

VII Gminne Miodobranie i mecz LKS „Wolania” – „Pogoń Lwów”

Drukuj PDF

Mieszkańcy Woli Rzędzińskiej i okolic w niedzielę, 2 września, mieli okazję do podwójnego świętowania. Na placu przy stadionie piłkarskim Ludowy Klub Sportowy „WOLANIA” obchodził swoje 70-lecie powstania, a wszyscy miłośnicy przysmaków miodowych wzięli udział w VII Gminnym Miodobraniu.

Wydarzenie rozpoczęło się Meczem Solidarności LKS „Wolania” – „Pogoń Lwów”, który zakończył się wynikiem 3:2 dla zawodników ze Lwowa. – Chcieliśmy uczcić nasze 70-lecie klubu dość niekonwencjonalnie, akurat w stuleciu odzyskania niepodległości, dlatego zaprosiliśmy polski klub sportowy z Lwowa, aby uświetnić nasze uroczystości na Woli Rzędzińskiej – mówi prezes Klubu Sportowego „Wolania” Andrzej Prendota. Warto przypomnieć, że Pogoń Lwów to najstarszy polski klub piłkarski i zarazem jedyny, obok Warszawianki, który nigdy nie spadł z ekstraklasy. Dlatego emocji na boisku nie brakowało, trybuny bardzo szybko zapełniły się zarówno małymi, jak i starszymi kibicami.

Więcej…

Magyar Piknik w Koszycach Wielkich

Drukuj PDF

W sobotę, 1 września, centrum wsi w Koszycach Wielkich gościło na Placu Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przyjaciół z Jászdózsy. Magyar Piknik był niepowtarzalną okazją do spotkania się ze sobą dwóch kultur, posmakowania kuchni węgierskiej, poznania zwyczajów naszych bratanków czy wspólnej zabawy do późnej nocy.

Wydarzenie rozpoczęło się od koncertu lokalnych talentów – Voice of Gmina Tarnów, podczas którego ze sceny w wykonaniu młodych wokalistek rozbrzmiały największe hity polskiej i zagranicznej muzyki. Następnie przyszedł czas na gry i zabawy rodzinne, nie zabrakło wielopokoleniowego quizu czy tańca-łamańca na dwie lewe nogi. Dzieci miały szansę wykazać się wiedzą na temat ulubionych bajek, która była nagradzana upominkami. Dla najmłodszych uczestników pikniku najlepszą atrakcję stanowiło centrum aktywności dziecka z dmuchanymi zamkami.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

Zaproszenie

Drukuj PDF

Konferencja inaugurująca rok szkolny 2018/2019

Drukuj PDF

W środę, 29 sierpnia, na hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich odbyła się małopolska konferencja inaugurująca rok szkolny 2018/2019 ze specjalnym udziałem Małopolskiej Kurator Oświaty Barbary Nowak.

Gospodarzem spotkania był wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, prowadzącym zaś dyrektor tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty Artur Puciłowski, który powitał przybyłych gości, dyrektorów szkół i nauczycieli.

Tematy konferencji związane były m.in. z profilaktyką i edukacją zdrowotną, nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na drogach.

Więcej…

Wyposażenie klasopracowni przyrodniczych dzięki pozyskanemu dofinansowaniu

Drukuj PDF

Gmina Tarnów wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej na wyposażenie szkół podstawowych w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 75 tys. zł z początkiem września pierwsza szkoła będzie mogła cieszyć się nowym sprzętem i pomocami dydaktycznymi dla czterech klasopracowni: biologicznej, geograficznej, fizycznej oraz chemicznej.

Nauka przedmiotów przyrodniczych w dużej mierze opiera się na przeprowadzanych doświadczeniach czy pracy z mikroskopami, odczynnikami i mapami. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu pracownie zostaną wyposażone już na początku września, co nie tylko znacznie uatrakcyjni naukę dzieciom, lecz także będzie doskonałą pomocą dydaktyczną dla nauczycieli.

Więcej…

Festyn w Tarnowcu „Na sportowo”

Drukuj PDF

„Na sportowo” – pod takim hasłem mieszkańcy Tarnowca i okolic bawili się na festynie rodzinnym w sobotę, 25 sierpnia. Wydarzeniu towarzyszyły nie tylko sportowe emocje, wielopokoleniowe rozgrywki i wywiady z wybitnymi sportowcami z podtarnowskich miejscowości, lecz także muzyczno-taneczne atrakcje.

Spotkanie rozpoczęło się od występu przedszkolaków z Tarnowca, którzy na scenie przedstawili „Wszystkie kolory świata”. Zaraz po nich muzyczne show dał zespół REMEDIUM, czyli zespół wokalno-instrumentalny, w którym uczniowie ze szkoły w Tarnowcu rozwijają swoje talenty pod kierunkiem p. Małgorzaty Pamuły. Prawdziwe taneczne widowisko pokazali również wychowankowie ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu, a zaraz po nich popis tanecznych umiejętności zaprezentowała Shiva  Dance Studio. W międzyczasie na boisku orlik trwały rozgrywki piłki nożnej w kategorii juniorów, najmłodsi zawodnicy wykazali się zarówno zręcznością, dobrą kondycją, jak i celnością strzałów do bramki. Natomiast dorośli uczestnicy festynu brali udział w turnieju piłki siatkowej. Następnie każdy mógł spróbować swoich sił w konkursach rzutów karnych czy rzutów do kosza za 3 punkty. Sportowe umiejętności wszystkich najlepszych zawodników zostały docenione nagrodami.

Więcej…

Wieniec z Poręby Radlnej najlepszym wieńcem dożynkowym w Małopolsce!

Drukuj PDF

Wieniec z Poręby Radlnej zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wieńca Dożynkowego podczas XX Dożynek Województwa Małopolskiego. Gospodarzem tegorocznego małopolskiego święta plonów, organizowanego 26 sierpnia, był Radziszów, w gminie Skawina. Grupa wieńcowa z gminy Tarnów będzie teraz reprezentować Małopolskę na Dożynkach Prezydenckich, które odbędą się 15–16 września w Spale.

W konkursie wzięło udział łącznie 38 gmin z terenu województwa małopolskiego. Odbywał się on w dwóch kategoriach – wieniec tradycyjny i wieniec współczesny. Ponadto w związku z obchodami rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jury w trakcie oceniania brało pod uwagę również akcenty niepodległościowe. W kategorii najlepszy wieniec tradycyjny zwyciężył wieniec z Poręby Radlnej.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.