Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Życzenia

Drukuj PDF

Nowy numer „Nowin Tarnowskiej Gminy” z prezentami dla czytelników

Drukuj PDF

Ukazał się pierwszy w tym roku numer „Nowin Tarnowskiej Gminy”, samorządowego kwartalnika, roznoszonego przez pracowników urzędu do każdego domostwa na terenie Gminy Tarnów.

Wraz z gazetą, w ręce czytelników oddajemy dwa prezenty. Pierwszym z nich jest kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Tarnów na 2017 rok. Zapraszamy do zapoznania się z datami poszczególnych z nich, gdyż na mieszkańców czekają zarówno koncerty gwiazd, znane i lubiane festyny rodzinne, jak i cały szereg innych, ciekawych wydarzeń.

Drugim z prezentów jest funkcjonalna podkładka chroniąca domowe powierzchnie przed gorącymi naczyniami. Warto dodać, że podkładki nie są kupionym gadżetem, a zostały uszyte przez pracowników Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów.

Więcej…

„Kartka świąteczna – Wielkanoc 2017”

Drukuj PDF

Dnia 12 kwietnia, w Zespole Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich odbyło się wręczenie nagród w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym  „Kartka Świąteczna – Wielkanoc 2017”. Organizatorzy, Zespół Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich oraz Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprosili do uczestnictwa uczniów klas I-III, którzy uczęszczają do świetlic szkolnych. Każdy z uczestników, a było ich ponad 120, wykonał kartkę świąteczną w formacie  A5. Z prac jury wybrało te najpiękniejsze, które zostały docenione nagrodami i dyplomami.

Więcej…

Gmina Tarnów z Kumotrami na korowodzie z palmami w Krakowie

Drukuj PDF

Barwny korowód z palmami wielkanocnymi przeszedł w niedzielę palmową ulicami Krakowa. Trasa wiodła spod Barbakanu pod kościółek św. Wojciecha, gdzie poświęcono palmy. Korowód składał się z przedstawicieli grup i zespołów folklorystycznych z terenu całej Małopolski.

Gminę Tarnów w trakcie wydarzenia reprezentował zespół folklorystyczny KUMOTRY, którego członkami są mieszkańcy naszej gminy. Zespół wykonał także na krakowskim Rynku Głównym program artystyczny, prezentujący nasze regionalne śpiewy i tańce.

Więcej…

Blisko 750 tysięcy unijnych pieniędzy dla szkół z gminy Tarnów

Drukuj PDF

Łącznie blisko 750 tysięcy unijnego dofinansowania udało się uzyskać dwóm szkołom w gminie Tarnów: Szkole Podstawowej w Porębie Radlnej oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Łękawce. Fundusze zostały pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020 i pozwolą na zorganizowanie zajęć pozalekcyjnych dla uczniów, a także zakup sprzętu i wyposażenia.

Dzięki wnioskowi złożonemu przez Gminę Tarnów Szkoła Podstawowa w Porębie Radlnej otrzyma ponad 380 tysięcy złotych na dofinansowanie projektu „Prosto do wiedzy”. W jego ramach uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach rozwijających zdolności informatyczne, matematyczne i przyrodnicze. Szkoła zyska również wyposażenie, pomoce dydaktyczne jak „magiczny dywan” wraz z oprogramowaniem oraz nowoczesny sprzęt niezbędne do prowadzenia zajęć w pracowniach matematycznej i biologicznej. Laboratorium chemiczne będzie to ciekawa propozycja dla uczniów starszych, a wyposażenie sali przyrodniczej zawiera m.in. mikroskopy czy stację meteorologiczną, dzięki której dzieci będą mogły w terenie wykonywać pomiary. – Bardzo cieszymy się, że projekt został rozpatrzony pozytywnie i już wkrótce uczniowie naszej szkoły będą mogli poszerzać swoją wiedzę i rozwijać zainteresowania na nowoczesnym sprzęcie. Pomoce naukowe, takie jak tablice interaktywne czy szereg interesujących pomocy do pracy z dziećmi zyskają również nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej – mówi zadowolenia Dorota Puciłowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej.

Więcej…

Wymień piec na nowy: Audytorzy energetyczni wkrótce wyruszą w teren

Drukuj PDF

Wszyscy mieszkańcy naszej gminy, którzy złożyli deklarację udziału w projekcie pozwalającym uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca na nowy, mogą w najbliższych miesiącach spodziewać się wizyty audytora energetycznego. Urząd Marszałkowski, za pośrednictwem którego gmina będzie starała się o pieniądze na nowe piece z regionalnego programu operacyjnego, podpisał bowiem umowy z dwoma firmami, które będą wykonywać audyty. Warto dodać, że audyty będą bezpłatne. Szczegółowe harmonogramy wizyt będą dostępne wkrótce na stronie internetowej naszej gminy.

Więcej…

XXVII Sesja Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W piątek, 31 marca w Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze odbyła się XXVII Sesja Rady Gminy Tarnów. Jednym z najważniejszych punktów obrad było podjęcie uchwały dostosowującej sieć szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, który będzie wprowadzony już od września 2017 jako realizacja ogólnokrajowej reformy edukacji.

Pierwszą z uchwał zatwierdzonych przez radnych w trakcie marcowej sesji było przyjęcie „Programu Opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Gminie Tarnów w 2017 r.”. Program określa zasady postępowania na terenie naszej gminy w odniesieniu do zwierząt bezdomnych, zwierząt rannych i martwych a także dzikich.

Więcej…

XV GMINNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH

Drukuj PDF

28 marca w Szkole Podstawowej w Zbylitowskiej Górze odbył się Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych „Spotkanie z Melpomeną”. W tej, już XV edycji Przeglądu, udział wzięły zespoły teatralne z gminnych szkół podstawowych. Prezentowane przedstawienia promowały takie wartości jak: zdrowe odżywianie, korzyści płynące z obcowania z książką, umiejętne korzystanie z Internetu oraz kulturę i uprzejmość zachowania wobec innych.

Jury doceniło popisy aktorskie uczniów przyznając nagrody w kategoriach: „gra aktorska” oraz „oprawa sceniczna sztuki” dla grupy ze Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej, „wartości wychowawcze” dla Szkoły Podstawowej w Zgłobicach, „talent aktorski” Sebastianowi Miłkowskiemu - uczniowi Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Więcej…

Trwa sprzątanie poboczy, dróg i chodników

Drukuj PDF

Trwa sprzątanie poboczy, dróg i chodników w gminie Tarnów. Po okresie zimowym na ulicach i chodnikach nagromadziła się duża ilość różnego rodzaju zanieczyszczeń m.in. piasku, błota, zeschłych liści itp. Wszystkie są więc stopniowo usuwane i z powierzchni ulic, poboczy i chodników. Prace są czasochłonne, a wykonują pracownicy interwencyjni, zatrudnieni dzięki współpracy Gminy Tarnów z Powiatowym Urzędem Pracy.

Sprzątanie odbywa się stopniowo w gminnych miejscowościach, w pierwszej kolejności na głównych ulicach. Niestety pracownicy nie są w stanie dotrzeć do wszystkich dróg i chodników, a sprzątanie z pewnością rozłoży się w czasie.

- Apelujemy do mieszkańców, by wsparli działania samorządu i w wiosennym okresie zadbali o estetykę otoczenia przy swojej nieruchomości: chodnik, pobocze czy drogę. Wszyscy jesteśmy gospodarzami i zdecydowanie lepiej będzie się nam się mieszkało w czystym i zadbanym otoczeniu – mówi Grzegorz Kozioł wójt gminy Tarnów.

Gmina Tarnów rozkwitła krokusami

Drukuj PDF

Do gminy Tarnów wkroczyła wiosna. Na placach, skwerach i przy tzw. pasach drogowych rozkwitły setki krokusów, które jednoznacznie kojarzą nam się z tymi najpiękniejszymi w roku miesiącami. By podziwiać te wdzięczne oznaki wiosny, wystarczy spacer po naszych gminnych miejscowościach.

Sadzonki krokusów w gminie Tarnów posadzili jesienią pracownicy interwencyjni. Widać je teraz, kiedy rozkwitły po kilku dniach wiosennej pogody.

Więcej…

Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł w finale ogólnopolskiego konkursu TVP na Wójta Roku 2016

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu na „Wójta Roku 2016” organizowanego przez Telewizję Polską pod patronatem Prezydenta RP oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Włodarz gminy Tarnów jest jedynym reprezentantem województwa małopolskiego wśród finalistów.

Kapituła konkursu "Wójt roku 2016" z grona zgłoszonych kandydatów wybrała finałową dziesiątkę. Do finału zostali zakwalifikowani wójtowie z całej Polski, którzy w poprzednim roku wykazali się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Warto zauważyć, że w Polsce funkcjonuje 1559 gmin wiejskich, a więc znalezienie się w dziesiątce laureatów jest ogromnym wyróżnieniem.

Spośród finalistów, głosami widzów, wyłoniony zostanie zwycięzca konkursu "Wójt roku 2016". Sylwetki wójtów prezentowane są na antenie Programu 1 TVP od 20 marca do 31 marca. W tym samym czasie prowadzone jest także głosowanie widzów w systemie SMS.

Na Wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła głosować można poprzez wysłanie sms-a o treści 6 pod numer telefonu 7150 (koszt 1,23 zł).

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.