Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Będzie nowe ogrodzenie szkoły w Koszycach Wielkich

Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa w Koszycach Wielkich wkrótce zyska nowe ogrodzenie. Przetarg na realizację inwestycji został już rozstrzygnięty. Zakres robót obejmie rozbiórkę istniejącego i budowę nowoczesnego ogrodzenia z gabionów wypełnionych kamieniem. Ogrodzenie będzie posiadało bramy przesuwne.

- Zdecydowaliśmy się na niestandardowe rozwiązanie – budowę ogrodzenia z gabionów. Są one bardzo trwałe, według ekspertów ogrodzenia gabionowe swoją trwałością przewyższają nawet te wykonane z betonu. Wyróżnia je odporność na uszkodzenia i działanie warunków atmosferycznych – informuje zastępca wójta gminy Tarnów Sławomir Wojtasik.

Fundusze na inwestycję pochodzą ze środków budżetowych gminy Tarnów. Ogrodzenie będzie gotowe jeszcze w tym roku.

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 dyrektorów szkół regionu

Drukuj PDF

W ubiegły piątek, 25 sierpnia w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018, spotkaniem i naradą dyrektorów wszystkich szkół z terenu miasta Tarnowa i powiatów bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego z Małopolskim Kuratorem Oświaty. – Chcemy przygotować dyrektorów do zadań, które ich czekają w nowym roku. Przybliżamy również wszelkie zmiany w prawie, które się pojawiły w związku z reformą edukacji – mówiła o celu spotkania Halina Cimer, zastępca Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Spotkanie otwarł zaś dyrektor tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty Artur Puciłowski, witając przybyłych gości, wśród których znaleźli się parlamentarzyści Anna Czech i Wiesław Krajewski, Wojewoda Małopolski Józef Gawron, radna Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka, przedstawiciele samorządów i związków zawodowych. Gminę Tarnów reprezentował wójt Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Wieniec z Gminy Tarnów najpiękniejszy w Małopolsce

Drukuj PDF

Wieniec z Gminy Tarnów wygrał Wojewódzki Konkurs Wieńca Dożynkowego w trakcie tegorocznych, 19 Dożynek Województwa Małopolskiego, które odbyły się w niedzielę, 27 sierpnia w Bobowej, w powiecie gorlickim. Teraz wieniec z Gminy Tarnów, z Poręby Radlnej,  będzie reprezentował Małopolskę 16 i 17 września podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich w Spale. –  Jest to wielkie wyróżnienie dla całej naszej gminy. Serdecznie gratuluję grupie wieńcowej z Poręby Radlnej, pod przewodnictwem Pana Jana Skórki – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Zwycięski wieniec jest tradycyjny, nawiązujący kształtem do korony.  Jest podziękowaniem za szczęśliwie zebrane plony, z wykorzystaniem ostatniej pozostawionej w polu kępy zboża zwanej "przepiórką", która symbolizuje dostatek  i urodzaj w przyszłym roku. Podstawa wieńca wypleciona jest z żyta. W podstawę wmontowane zostały cztery promieniste łuki wyplecione z pszenicy i jęczmienia, co w kompozycji stanowi okazałe pióropusze. W górnej części znajduje się korona wypleciona z lnu, ozdobiona kwiatami z liści kukurydzy. Ważnym elementem jest zwieńczenie całej formy wieńca, w wierzchołek wpleciono krzyż.  Najważniejsze, centralne  miejsce w wieńcu zajmuje chleb.

Więcej…

Na festynie ze zlotem samochodów zabytkowych w Tarnowcu

Drukuj PDF

Zabytkowe samochody, zawody sportowe, występy z tańcami i śpiewem oraz zabawa taneczne to tylko niektóre atrakcje, które czekały na wszystkich mieszkańców biorących udział w festynie rodzinnym „Na sportowo”. Organizatorzy, Wójt Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tanów zaprosiły na niego w minioną sobotę, 26 sierpnia na teren boiska „Orlik” w Tarnowcu.

Więcej…

OGŁOSZENIE O NABORZE Nr 6/2017

Drukuj PDF

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie – Zielony Pierścień Tarnowa działające na terenie gmin: Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu: - rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną dalej LSR, przez: podejmowanie działalności gospodarczej objętego strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną dalej LSR, w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

TREŚĆ OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE O NABORZE Nr 5/2017

Drukuj PDF

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie – Zielony Pierścień Tarnowa działające na terenie gmin: Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu: - budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną dalej LSR, w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

TREŚĆ OGŁOSZENIA

Liga Orlikowa Gminy Tarnów – Zgłoś drużynę!

Drukuj PDF

Lubisz grać w piłkę nożną? Masz kilku znajomych, którzy podzielają Twoją pasję? Zbierz drużynę i zgłoś się do Ligii Orlikowej Gminy Tarnów! Będzie okazja na rywalizację z innymi, aktywne spędzenie wolnego czasu, a także wygranie nagród. Zapisy trwają do końca sierpnia.

Rozgrywki Ligi Orlikowej Gminy Tarnów wystartują 6 września i będą się odbywały w każdą środę od godz. 19:00 na boisku „Orlik” w Tarnowcu. Mecze będą rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Drużyna może liczyć minimum 7, a maksymalnie 11 zawodników. Zgłoszenia można dostarczyć na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (w tytule Liga Orlikowa Gminy Tarnów 2017) lub bezpośrednio do organizatora - Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, ul. Krakowska 19, 33-100 Tarnów.

Szczegóły pod adresem:
http://gmina.tarnow.pl/ligaorlikowa

Nowy parking przy kościele w Zbylitowskiej Górze już gotowy

Drukuj PDF

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowego parkingu dla samochodów osobowych przy ulicy Kościelnej w Zbylitowskiej Górze. Nowy parking posiada podbudowę z kruszywa naturalnego, krawężniki oraz nawierzchnię z kostki betonowej.

Dzięki inwestycji, plac przy kościele zyskał kolejne, tak potrzebne, miejsca parkingowe, na których brak już od dawna skarżyli się mieszkańcy. Jednocześnie poprawiła się estetyka otoczenia kościoła. Parking powstał przy współpracy Parafii w Zbylitowskiej Górze i Gminy Tarnów. – Dzięki dobrej współpracy gminy i parafii inwestycja stała się możliwa do zrealizowania. Parafia wykonała za kwotę około 7 tysięcy złotych projekt, zaś gmina za kwotę blisko 140 tysięcy złotych zrealizowała inwestycję. Mam nadzieję, że parking będzie dobrze służył kierowcom – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Podziękowania dla Mecenasów Dożynek Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów składają serdeczne podziękowania dla wszystkich Mecenasów, Sponsorów i Partnerów Dożynek Gminy Tarnów – firm, instytucji oraz osób prywatnych za wkład finansowy i rzeczowy, a także zaangażowanie w przygotowanie największego wydarzenia kulturalnego w regionie tarnowskim – Dożynek Gminy Tarnów, które odbyły się w dniach 12-13 sierpnia 2017 r. w Zbylitowskiej Górze.

Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu, mieszkańcy gminy Tarnów oraz regionu mogli zobaczyć tradycje dożynkowe, skorzystać z wielu atrakcji, w tym obejrzeć występ zespołu Świerczkowiacy, koncert PASSIONART oraz koncert gwiazdy wieczoru Varius Manx i Kasi Stankiewicz.

Serdecznie dziękujemy!

Więcej…

Ewa Gawin, misjonarka z Woli Rzędzińskiej odebrała Prezydencki Order

Drukuj PDF

Pochodząca z Woli Rzędzińskiej misjonarka Ewa Gawin, głosząca Ewangelię w Kamerunie dostała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Kilka miesięcy temu przyznał go prezydent Andrzej Duda za wybitne zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy. Misjonarka jest w Polsce i w rodzinnej diecezji, więc w miniony czwartek odznaczenie wręczył jej wicewojewoda małopolski Józef Gawron. – To nie tylko dla mnie, ale ten krzyż przyjmuję i rozdaje go wszystkim misjonarzom i tym, którzy pomagają misjom – dodaje misjonarka.

Misjonarka dostała order w trakcie rozpoczęcia 35. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Jak mówi, ma to dla niej duże znaczenie, bo przed laty też była pątnikiem. – W pielgrzymce uczestniczyłam jako pielęgniarka. To dla mnie przypomnienie tego co było dawniej i jedność ze wszystkimi, którzy będą szli. Dawno temu zaczynaliśmy na pielgrzymce dni misyjne. To była tylko konferencja a później to się rozwijało – wspomina.

Więcej…

Tłumy na obchodach rocznicy Bitwy Warszawskiej w Woli Rzędzińskiej

Drukuj PDF

Tłumy uczestników świętowały w Woli Rzędzińskiej obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920, które odbyły się 15 sierpnia. Organizatorzy Wójt Gminy Tarnów oraz Starosta Tarnowski zaprosili na defiladę grup rekonstrukcji historycznej, piknik wojskowy, pokazy kawaleryjskie, koncert Andrzeja Rybińskiego a także poczęstunek wojskową grochówką.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.