Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Ulica Norwida w Koszycach Wielkich już gotowa

Drukuj PDF

Zakończyła się przebudowa wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej ulicy Norwida w Koszycach Wielkich. Prace objęły kompleksowy remont drogi w tym: podbudowę, nową nawierzchnię asfaltową. Droga zyskała również odwodnienie. Prace zostały już zakończone, a droga oddana do użytku mieszkańcom.

Ulicę Norwida w Koszycach Wielkich udało się wyremontować dzięki funduszom pozyskanym z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 285 tysięcy złotych.

Więcej…

Zabytkowa kapliczka w Porębie Radlnej wyremontowana

Drukuj PDF

Dzięki pozyskaniu przez Gminę Tarnów dofinansowania z Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Kapliczki Małopolski 2017”, kapliczka domkowa W Porębie Radlnej została wyremontowana.

Kapliczka domkowa z Figurą Matki Bożej w Porębie Radlnej znajduje się na wzniesieniu przy bocznej drodze i jest wpisana do Gminnego Rejestru Zabytków. Ma ona typową dla obiektów budowanych w XIX i XX wieku w Małopolsce formę architektoniczną. Kapliczka dzięki pracom remontowym zyskała nową elewację, wymieniony został dach, zamontowana nowa stolarka drzwiowa i okienna.

Więcej…

Droga „Wzdłuż Dunajca” łącząca Zgłobice i Zbylitowską Górę z dofinansowaniem

Drukuj PDF

Ruszyła budowa II etapu przebudowy drogi tzw. „Wzdłuż Dunajca” w Zgłobicach, łączącej miejscowość ze Zbylitowską Górą. Prace na długości ponad 0,5 kilometra obejmą wyprofilowanie podłoża, wykonanie podbudowy oraz położenie nowej, asfaltowej nawierzchni. Na realizację inwestycji, gmina Tarnów pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, ze środków na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Przypomnijmy, iż wcześniej na przedłużenie tej drogi w miejscowości  Zbylitowska Góra, gmina pozyskała już środki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach podziału środków na usuwanie klęsk żywiołowych. Inwestycja jest już realizowana.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

V Gminny Dzień Seniora

Drukuj PDF

Wręczenie medali Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie oraz koncert muzyków Filharmonii Krakowskiej miały miejsce w trakcie VI Gminnego Dnia Seniora. Wydarzenie odbyło się w miniony czwartek, 5 października w hali widowiskowo – sportowej w Koszycach Wielkich tłumnie gromadząc seniorów z terenu naszej gminy.

Wydarzenie rozpoczął wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, przypominając w swoim wystąpieniu o ważnej roli osób starszych w lokalnych społecznościach. Następnie Maria Ostrowska, gminny koordynator ds. seniorów podsumowała miniony rok w gminnych Klubach Seniora. Były opowieści o spotkaniach, wyjazdach, ale też i o problemach oraz oczekiwaniach seniorów z terenu naszej gminy. Życzenia wraz z upominkiem od samorządu gminy Tarnów złożyła zaś obecnym Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

W trakcie wydarzenia miała miejsce wyjątkowa uroczystość  „Złotych Godów”, czyli wręczenia medali Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla małżonków, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat. Medale wraz z pamiątkowymi upominkami wręczyli jubilatom wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Pani Wiesława Mitera, wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnów Eugeniusz Wojtarowicz oraz Sekretarz Gminy Tarnów Alicja Kusior.

Więcej…

Pierwsze obrady Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Po raz pierwszy w nowym roku szkolnym w kadencji 2016/2018, obradowała Młodzieżowa Rada Gminy Tarnów. Miejscem spotkania był tradycyjnie Dom Ludowy w Nowodworzu. W skład rady, w miejsce radnych, którzy ukończyli kadencję wraz z zakończeniem roku szkolnego, weszły nowe osoby. Nowi radni zostali wybrani w wyborach przeprowadzonych w poszczególnych szkołach gminnych, w klasach gimnazjalnych.

Lecz nim radni przystąpili do obrad, złożyli w obecności wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła uroczyste ślubowanie. Następnie wyłoniono prezydium. Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów została Julia Zając, zastępcami Ewa Woźniak oraz Tomasz Nytko, natomiast Sekretarzem Karolina Rodowicz.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

Więcej…

Już dziś gminne grzybobranie!

Drukuj PDF

Korzystając z idealnej na zbieranie grzybów pogody, grupa seniorów  i przedstawicieli gminy Tarnów udała się na gminne grzybobranie. Ich łupem mają paść przede wszystkim borowiki, kozaki i podgrzybki, które zostaną następnie wysuszone. W przyszłym zaś roku grzyby posłużą jako składnik do tradycyjnego bigosu, którym samorząd częstuje w czasie wydarzeń kulturalnych. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że grupa poszukuje grzybów w lasach Pogórza Ciężkowickiego. Życzymy owocnego grzybobrania!

Jesienne wydanie „Nowin Tarnowskiej Gminy” już w Państwa domach

Drukuj PDF

Nowe, nr 3 (138), wydanie naszego gminnego kwartalnika „Nowin Tarnowskiej Gminy” , trafiło z początkiem bieżącego tygodnia do wszystkich domostw w Gminie Tarnów.

Wydanie otwiera wywiad z przewodniczącą Rady Gminy Tarnów Wiesławą Miterą, w którym opowiada o współpracy w trakcie prac Rady Gminy Tarnów. W numerze piszemy o sprawach bieżących, jak uchwalenie Gminnego Programu Rewitalizacji, otrzymanej dotacji na wymianę pieców gazowych czy zakupie siatek leśnych w celu ochrony upraw.

Więcej…

Gala Przedsiębiorczości Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W miniony piątek odbyła się coroczna Gala Przedsiębiorczości Gminy Tarnów. Udział wzięli w niej przedsiębiorcy zarówno z terenu gminy Tarnów jak i całego regionu, przedstawiciele samorządu gminnego oraz mediów.
W trakcie Gali Mecenasi Dożynek Gminy Tarnów, którzy wsparli jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie - Dożynki Gminy Tarnów, pozwalające kultywować nasze regionalne tradycje i zwyczaje, odebrali z rąk przewodniczącej Rady Gminy Tarnów Wiesławy Mitery oraz Wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła pamiątkowe statuetki.
Gala była okazją do wymiany poglądów, nawiązania biznesowych kontaktów oraz dyskusji na temat współpracy lokalnego biznesu z sektorem publicznym.

Więcej…

Wieczornica Patriotyczna – Inauguracja obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Tarnów

Drukuj PDF

W dniu 28 września w Szkole Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej odbyła się Wieczornica patriotyczna „Pamięć niezapomniana”, połączona z sesją naukową na temat Szlaku Frontu Wschodniego 1914–1915 na terenie Galicji oraz cmentarzy wojennych z tego okresu w Gminie Tarnów. Wydarzenie zainaugurowało obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Gminie Tarnów.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.