Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Szczepienia przeciwko HPV i pneumokokom w Gminie Tarnów

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów informuje, że rozpoczynają się szczepienia profilaktyczne dzieci do lat 3 przeciwko pneumokokom oraz dziewcząt w wieku 13 lat przeciwko zakażeniom wirusem brodawczka ludzkiego (HPV). Ze szczepień mogą korzystać dzieci zameldowane na terenie Gminy Tarnów,  z wyjątkiem dzieci przebywających w placówkach sprawujących całodobową opiekę nad dziećmi pozbawionymi opieki rodzicielskiej oraz dzieci przebywających w żłobkach.

Więcej…

Kultura z dofinansowaniem

Drukuj PDF

Kolejne wydarzenia kulturalne z terenu gminy Tarnów uzyskały dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w ramach drugiej w tym roku edycji konkursu „Mecenat Małopolski”. Środki pozyskało Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów na realizację dwóch projektów: „Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej” oraz „Łańcuch pokoleń - pamiętamy o bohaterach niepodległości”. Łączna kwota dofinansowania wynosi 11 tysięcy złotych.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

Góralska zabawa pod zegarem w Radlnej

Drukuj PDF

W minioną sobotę, 22 lipca Wójt Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów zaprosili mieszkańców Poręby Radlnej, Radlnej i okolic na festyn rodzinny, na terenie obok Domu Ludowego w Radlnej. Wydarzenie przebiegło w rytm góralskich nut, przede wszystkim w wykonaniu kapeli „Góralska Hora”.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

810 tysięcy dla Gminy Tarnów – jest kolejna dotacja na remont dróg

Drukuj PDF

Gmina Tarnów złożyła wniosek do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o dotację w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, czyli tzw. „powodziówek”. I w ostatnich dniach dotarła pozytywna decyzja, w postaci promesy podpisanej przez Ministra Mariusza Błaszczaka. Tym samym Gmina Tarnów otrzyma dotację w kwocie 810 tysięcy złotych na remont dwóch dróg: ulicy Promiennej w Koszycach Małych oraz drogi gminnej w Zbylitowskiej Górze (w pobliżu Dunajca, w kierunku Zgłobic). Na wykonanie remontów zostały już ogłoszone przetargi.

Więcej…

Osiem tysięcy „Maniaków Pomocy” dla Gabrysi, Ani i Piotrusia!

Drukuj PDF

Blisko osiem tysięcy osób pojawiło się w sobotę w Koszycach Małych na piątej Manii Pomagania. Wydarzenie, z którego całkowity dochód zostanie przekazany chorym dzieciom: Gabrysi, Ani i Piotrusia, zgromadziło rekordową publiczność. Gwiazdami wieczoru był zespół Baciary oraz Agnieszka Chylińska. Organizatorami zaś „Manii Pomagania” Gmina Tarnów oraz radio RDN Małopolska.

Więcej…

Prezydent RP Andrzej Duda ofiarował pióro, a Premier Beata Szydło broszkę na „Manię Pomagania”. Licytacja już 25 lipca.

Drukuj PDF

Prezydent RP Andrzej Duda ofiarował pióro, a Premier Beata Szydło broszkę na „Manię Pomagania”. Wsparli tym samym trójkę chorych dzieci z terenu gminy Tarnów: Gabrysię, Anię i Piotrusia. Przedmioty zostaną wylicytowane na antenie radia RDN Małopolska już we wtorek, 25 lipca, a dochód przekazany rodzinom chorych dzieci.

- Jest to niezwykłe, iż naszą akcję pomocy Gabrysi, Ani i Piotrusiowi, „Manię Pomagania”, wsparły najważniejsze osoby w naszym państwie. Zachęcam wszystkich do licytacji tych wartościowych przedmiotów. Mam nadzieję, że osiągną one godną cenę – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Mania Pomagania 2017

Drukuj PDF

Nowe wydanie „Nowin Tarnowskiej Gminy”

Drukuj PDF

W bieżącym tygodniu, do wszystkich mieszkańców gminy Tarnów dotarło najnowsze wydanie kwartalnika „Nowiny Tarnowskiej Gminy”. Jest to już 137 numer czasopisma informacyjnego naszej gminy.  Czytelników zachęcamy do lektury, gdyż jak zawsze znaleźć w nim można pożyteczne informacje dotyczące każdego mieszkańca.

W numerze Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów informuje w wywiadzie o celu połączenia gminnych jednostek kultury: Centrum Animacji Kulturalnej i Gminnej Biblioteki Publicznej. Z kolei straż gminna przestrzega przed pozostawianiem śmieci w nieprzeznaczonych do tego miejscach. Z nowego wydania dowiemy się również, jakie inwestycje będą realizowane na terenie naszej gminy  w wakacyjnym okresie, oraz o dużych środkach zewnętrznych, które udało się pozyskać.

Warto zapoznać się również z najnowszymi regulacjami w prawie, dotyczącymi chociażby zmian w przepisach dotyczących usuwania drzew czy wprowadzonymi uchwałą antysmogową. A także istotnymi informacjami dotyczącymi planów zagospodarowania przestrzennego czy wymiany dowodów osobistych.

Nie zabrakło też stałych pozycji: ostatniej już części leksykonu historycznego gminy Tarnów, gminnych wieści, felietonu ks. dr Tadeusza Wolaka czy tajnego przepisu naszych gospodyń.

Życzymy miłej lektury!

Nowe stawki za śmieci

Drukuj PDF

Firmy, które zaoferowały najniższe ceny będą odbierać od 1 sierpnia odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Tarnów. Niestety, mieszkańcy będą płacić nieco więcej, bo firmy podniosły stawki za wywóz odpadów.

Obecnie gminy odpowiedzialne są za zorganizowanie wywozu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. Zgodnie z ustawą gmina ma obowiązek rozpisać przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów, wyłonić przedsiębiorcę, który takie odpady będzie odbierał, a potem przeliczyć kwotę na mieszkańca. Zgodnie z tym obowiązkiem w drodze postępowania przetargowego zostały wyłonione podmioty, które w kolejnym okresie zajmą się odbiorem i zagospodarowaniem naszych śmieci.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.