Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Nowa droga w lesie Buczyna

Drukuj PDF

Mieszkańcy Zbylitowskiej Góry, ale również turyści i pielgrzymi mogą cieszyć się nową drogą prowadzącą przez las Buczyna do pomnika pamięci hitlerowskiej okupacji. Dojazd został wykonany dzięki dobrej współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie pod kierownictwem dyrektora Jana Kosiorowskiego z Nadleśnictwem Gromnik.

Więcej…

Komunikat

Drukuj PDF

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2018 roku o godzinie 17:00 przez czas jednej minuty, zostanie nadany akustyczny sygnał alarmowy emitowany przez syreny alarmowe (odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut).

Festyny organizowane za pozyskane pieniądze

Drukuj PDF

Sezon wydarzeń plenerowych w gminie Tarnów w pełni. Warto przypomnieć, że większość z nich jest możliwa do realizacji tylko i wyłącznie dzięki pozyskaniu pieniędzy zewnętrznych. - Bez pozyskanych środków, nie bylibyśmy w stanie zaoferować mieszkańcom nawet części z letniej oferty wydarzeń w plenerze. Staramy się wykorzystywać wszystkie możliwe źródła, od funduszy krajowych, przez unijne, po wsparcie sponsorów – mówi dyrektor gminnego Centrum Kultury i Bibliotek Anna Pieczarka.

Więcej…

Piknik rycerski w Radlnej

Drukuj PDF

W sobotę, 21 lipca, odbył się kolejny festyn rodzinny, tym razem w Radlnej. Mieszkańcy okolicznych miejscowości gromadzili się na terenie obok tamtejszego Domu Ludowego już od godzin popołudniowych, by przy sprzyjającej aurze pogodowej całymi rodzinami korzystać z przygotowanych atrakcji.

Więcej…

W okresie wakacyjnym bezpłatne zajęcia dla każdego m.in. dzięki oddanym głosom w Budżecie Obywatelskim

Drukuj PDF

Wakacyjne, bezpłatne zajęcia dla każdego odbywają się już na terenie obiektów administrowanych przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Przygotowana oferta skierowana jest do wszystkich mieszkańców naszych miejscowości, zarówno do dzieci, młodzieży, jak i całych rodzin oraz seniorów. Warto podkreślić, że projekt ten w dużej mierze możliwy jest dzięki Państwa głosom oddanym w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego. Teraz każdy z nas może bezpłatnie korzystać z szerokiej palety zajęć ruchowych, rozplanowanych na wolne wakacyjne popołudnia.

Więcej…

Naszyjnik od Pary Prezydenckiej i broszka od Premier Szydło na „Manię Pomagania” – licytacja już 31 lipca w radiu RDN

Drukuj PDF

Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda i Premier Beata Szydło wsparły pomoc dla Julii, Alexa i Weroniki, bohaterów tegorocznej „Manii Pomagania”. Małżonka Prezydenta RP ofiarowała naszyjnik z krzemieniem pasiastym, a Premier Beata Szydło broszkę z apaszką. Przedmioty zostaną wylicytowane na antenie radia RDN Małopolska we wtorek, 31 lipca. Start licytacji o godzinie 10.00.

Więcej…

Tłumy Maniaków Pomocy w Koszycach Małych z InoRos i Kombii dla Julii, Alexa i Weroniki!

Drukuj PDF

Tłumy Maniaków Pomocy przybyły do Koszyc Małych w minioną sobotę by wesprzeć Julię, Alexa i Weronikę – chore dzieci z gminy Tarnów. Do dobrej zabawy porwali uczestników góralskim popem zespół InoRos, zaś największymi hitami legendarny zespół KOMBII. „Mania Pomagania” zorganizowana przez gminę Tarnów oraz radio RDN Małopolska zagrała już po raz szósty.

Więcej…

Nie ma już zagrożenia powodziowego w Zbylitowskiej Górze

Drukuj PDF

Po fali upałów i długich susz, powodujących duże straty w zbiorach, przyszły ulewne deszcze, które dotkliwie dotknęły rejon województwa małopolskiego. Niestety trudna sytuacja meteorologiczna nie ominęła również gminy Tarnów.

Komunikaty o najwyższym stopniu zagrożenia powodziowego zostały rozesłane do wszystkich jednostek OSP działających na terenie naszej gminy. – Udało się na czas prewencyjnie wykonać niezbędne czynności zabezpieczające tereny szczególnie zagrożone, w tym zwłaszcza te przy boisku sportowym w Zbylitowskiej Górze – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Interwencja miejscowej jednostki OSP pod dowództwem naczelnika Łukasza Aleksandra, podczas której strażacy od razu przystąpili do zabezpieczenia najbardziej zagrożonych miejsc, spowodowała, że sytuacja została opanowana. Natomiast sportowcy wraz z prezesem klubu Jerzym Golińskim zabezpieczali znajdujący się tam sprzęt. W tym samym czasie pracownicy gminy oraz radny Dariusz Żurek koordynowali prace koparką, wzmacniając newralgiczne punkty i uniemożliwiając w ten sposób tworzenie się wyrw powodujących spływ wód na teren boiska. Ponadto monitorowanie sytuacji i przygotowywanie akcji na wypadek powodzi osobiście nadzorował gminny naczelnik jednostek OSP Jan Michalik.

Informujemy, że stan wód jest na bieżąco monitorowany, notowany jest ich spadek. Obecnie nie ma więc bezpośredniego zagrożenia powodziowego.

Więcej…

Gmina Tarnów pozyskała kolejne fundusze

Drukuj PDF

W poniedziałek, 16 lipca, na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Tarnów wprowadzono do wieloletniego planu finansowego środki na budowę ścieżek rowerowych. To kolejne pieniądze otrzymane z dodatkowego źródła, które nie tylko wpływają na rozwój naszych miejscowości, lecz także wspierają budżet gminy.

Pozyskana kwota wynosi ponad 820 tys. zł, czyli 65% dofinansowania przy wkładzie własnym 35%. Łączna wartość projektu to ponad 1 mln 260 tys. zł. Przypomnijmy, że część ścieżek rowerowych została już wykonana w latach 2017–2018, czyli 2/3 zakresu prac już za nami, ich kontynuacja i zakończenie będzie miało miejsce w 2019 r. Warto podkreślić więc fakt, że większość zadań została zrealizowana, a pieniądze, które otrzyma gmina, będą służyć kolejnym ważnym dla mieszkańców inwestycjom.

Więcej…

Dofinansowanie na publikację książki o st. sierż. Aleksandrze Furmańskim

Drukuj PDF

15 tys. dofinansowania otrzymało Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wydanie książki dr Agnieszki Przewłoki „Aleksander Furmański (1904–1975) »Grom«, »Powała« – patriota, żołnierz i obywatel”. Publikacja ta jest pierwszym pełnym opracowaniem biografii Aleksandra Furmańskiego, żołnierza Wojska Polskiego II RP, Armii Krajowej oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, jednocześnie mieszkańca Woli Rzędzińskiej, dobrego sąsiada, a także rozdartego emocjonalnie męża i ojca, który dobro Ojczyzny przedkładał nad szczęście swoje i bliskich.

– Po latach, gdy przyszedł czas podkreślania zasług żołnierzy wyklętych, Aleksander Furmański nasunął mi się jako pierwszy przykład takiego żołnierza w naszej wsi. Zdałam sobie równocześnie sprawę z tego, że młode pokolenie wolan jego osobę może kojarzyć tylko z jakimś kombatantem, który był sąsiadem pradziadków, czyli był stąd. Natomiast w opowiadaniach starszych mieszkańców, pamiętających tego weterana, pojawiają się sprzeczności lub wątki nieprawdopodobne. Zrodziło się we mnie – z zawodu i zamiłowania historyku archiwiście – pragnienie „oczyszczenia” legendy przez dotarcie do prawdy historycznej o dokonaniach Furmańskiego oraz przekazanie jej pamięci zbiorowej mieszkańców Woli Rzędzińskiej – pisze we wstępie autorka publikacji. Warto dodać, że książka ta ze względu na ogromny materiał źródłowy oraz obszerną bibliografię ma znaczenie naukowe, a przystępność języka i formy pełni rolę popularyzatorską.

Więcej…

W czasie remontów bibliotek książki można zamówić do domu

Drukuj PDF

Trwają remonty w gminnych bibliotekach w Woli Rzędzińskiej oraz w Tarnowcu. W związku z tym w okresie wakacyjnym czynna jest jedynie filia w Zgłobicach, ale aby wyjść naprzeciw Państwa potrzebom, umożliwiamy zamówienie książki do domu przez czytelników Woli Rzędzińskiej i Tarnowca, czyli tych miejscowości, w których jest to przez najbliższe dwa miesiące utrudnione ze względu na odbywające się tam prace.

Każdy wspomniany czytelnik może zarezerwować interesujące go tytuły dostępne w katalogu elektronicznym biblioteki w Zgłobicach. Zamówienia można składać na dwa sposoby – albo drogą elektroniczną (https://tarnow-gbp.sowa.pl/), albo telefoniczną pod numerem 14 674-30-14. Dopóki będą mieć miejsce remonty w wymienionych filiach, akcja ta dotyczy wszystkich czytelników Woli Rzędzińskiej i Tarnowca, książki będą dostarczane do ich domów po złożeniu wcześniejszej rezerwacji. Dla bywalców wolańskiej biblioteki lektury będą dowożone w każdy wtorek tygodnia, dla czytelników placówki w Tarnowcu w każdy czwartek. Po ponownym otwarciu bibliotek akcja dostępna będzie jedynie dla seniorów, czyli osób, które zazwyczaj z powodów zdrowotnych nie są w stanie same dojechać do wypożyczalni po odbiór lektur. Akcja „Książka dla seniora” obejmuje starszych czytelników wszystkich bibliotek, włącznie z placówką w Zgłobicach.

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.