Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Zapowiedź

Drukuj PDF

O powiecie na młodzieżowej radzie gminy Tarnów

Drukuj PDF


W miniony wtorek, w Domu Ludowym w Nowodworzu odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów. Gościem spotkania był etatowy Członek Zarządu Powiatu Jacek Hudyma. Mówił w trakcie wystąpienia o najważniejszych zadaniach jednostki samorządu terytorialnego jaką jest powiat, w tym o realizowanych na jego terenie inwestycjach czy zadaniach w dziedzinie szkolnictwa. Radni, jak zawsze przygotowani do dyskusji, zadawali pytania dotyczące działalności powiatu.

Więcej…

Parafiada w Woli Rzędzińskiej

Drukuj PDF

W minioną niedzielę, 18 czerwca w Woli Rzędzińskiej odbył się festyn rodzinny „Parafiada”, zorganizowany przez społeczność parafii pw. Miłosierdzia Bożego oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Zgromadzonych powitał proboszcz parafii, ks. Stanisław Szufnara.

Niedzielne, rodzinne spotkanie rozpoczęły występy dzieci zarówno z Zespołu Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej, jak i Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Dzieci wystąpiły w kolorowych, słonecznych strojach. Niezwykle ciekawe było również przedstawienie „Czerwony kapturek”.

Więcej…

Pamięci tarnowskich Żydów

Drukuj PDF

W piątek, 16 czerwca, w lesie Buczyna na terenie Zbylitowskiej Góry, jak co roku rozpoczęły się Dni Pamięci Żydów Galicyjskich. Zainaugurowały je wspólne modlitwy duchownych katolickich i żydowskich w intencji tysięcy osób, głównie narodowości żydowskiej zamordowanych tutaj przez nazistów w czasie drugiej wojny światowej.

Przez cały okres okupacji do lasu Buczyna, wybranego przez okupanta ze względu na dogodne warunki terenowe, przywożono grupy Polaków, więźniów tarnowskiego gestapo, na rozstrzelanie, natomiast w czerwcu 1942 roku, w czasie tak zwanej pierwszej likwidacji tarnowskiego getta, las stał się miejscem kaźni około ośmiu tysięcy Żydów – zarówno mieszkańców przedwojennego Tarnowa jak i przywożonych do getta z innych rejonów Generalnej Guberni. Jak wspominali świadkowie tamtych wydarzeń, oprawcy grzebali niektórych ludzi jeszcze żywych, a małe dzieci zabijali,  roztrzaskując ich główki o pnie drzew.

Więcej…

Już wkrótce będą nowe chodniki i ścieżki rowerowe

Drukuj PDF

Ruszyły budowy nowych chodników i ścieżek rowerowych na terenie gminy Tarnów. Przetargi na wykonanie inwestycji zostały już rozstrzygnięte.

Więcej…

Nowi stypendyści wyróżnieni

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów po raz kolejny przyznał stypendia dla najzdolniejszych z terenu naszej gminy. Tym razem wyróżnienia powędrowały do tancerki Emilii Musiał oraz piłkarek: Agnieszki Derus, Julii Wrony i Karoliny Piwowarczyk. Uroczyste wręczenie stypendiów przez Wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła odbyło się w dniu 13 czerwca, w Urzędzie Gminy Tarnów.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

Młodzieżowi radni z wizytą w Krakowie

Drukuj PDF

Zwiedzanie Muzeum Armii Krajowej oraz Fabryki Schindlera to główne punkty wyjazdu do Krakowa, zorganizowanego przez gminne Centrum Kultury i Bibliotek, dla członków Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów. Wizyta w stolicy Małopolski miała miejsce w minionym tygodniu, 6 czerwca.

Więcej…

Uchwała antysmogowa w Małopolsce od 1 lipca

Drukuj PDF

Od dnia 1 lipca 2017 roku w Małopolsce zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa dla całego regionu. Oznacza to, że do jej przepisów będą musieli dostosować się wszyscy mieszkańcy województwa małopolskiego. Wtedy zacznie obowiązywać zakaz palenia w piecach mułami, flotami węglowymi i mokrym drewnem (o wilgotności przekraczającej 20%). Również od 1 lipca 2017 roku wszystkie nowoinstalowane i po raz pierwszy uruchamiane piece, kotły i kominki będą musiały spełniać unijne normy ekoprojektu. Zgodnie z nimi kocioł – zwłaszcza podczas pracy na niepełnej mocy – nie może emitować więcej niż 40 mg/m³ pyłów. Ekoprojekt ogranicza również emisję toksycznych tlenków azotu, tlenku węgla i gazowych zanieczyszczeń organicznych.

Jeśli posiadasz kocioł na węgiel lub drewno, który nie spełnia wymogów klasy 3, to do końca 2022 r. musisz go wymienić. Stary kocioł możesz zastąpić: ogrzewaniem gazowym, z miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewaniem elektrycznym, pompą ciepła, kotłem na lekki olej opałowy lub kotłem na węgiel czy drewno spełniającym wymogi ekoprojektu.

Więcej…

Dzikie wysypisko śmieci w Tarnowcu. Apel Straży Gminnej

Drukuj PDF

Straż gminna przypomina, iż mieszkańcy każdej miejscowości naszej gminy mają możliwość pozostawienia w wyznaczonych miejscach odpadów zielonych, w okresie od kwietnia do listopada, dwa razy w miesiącu. Natomiast wielkogabarytowych - cztery razy w roku. Należy to robić zgodnie z harmonogramem, który co roku trafia do mieszkańców. Pamiętajmy również, że każdy mieszkaniec może w Tarnowie przy ulicy Komunalnej, jak i Kąpielowej, bezpłatnie oddać odpady po okazaniu dowodu osobistego.

Więcej…

Są duże pieniądze unijne dla Gminy Tarnów na przebudowę „starej kaplicy w Tarnowcu”

Drukuj PDF

Gminie Tarnów po raz kolejny udało się pozyskać duże pieniądze unijne. Dzięki dotacji w kwocie blisko 600 tysięcy złotych, w Tarnowcu wyremontowany zostanie budynek tzw. „starej kaplicy”, który będzie służył mieszkańcom jako nowoczesny dom kultury. Miejsce na swoją siedzibę, znajdzie w nim również biblioteka. Fundusze pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Przetarg na wykonanie inwestycji rozstał już rozstrzygnięty, co oznacza, że prace ruszą już wkrótce. – Dla Tarnowca jest to jedna z ważniejszych inwestycji na przestrzeni ostatnich lat. Nareszcie mieszkańcy naszej miejscowości będą mieli swoje miejsce spotkań – mówi Jan Nowak, sołtys Tarnowca.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.