Witaj na oficjalnej stronie gminy Tarnów

Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Kolejne obrady Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów odbyły się 24 kwietnia w Domu Ludowym w Nowodworzu. Gościem kwietniowej sesji była Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, która  przedstawiła pełnione przez siebie obowiązki w związku ze sprawowanym urzędem, opowiedziała, na czym polegają obrady Rady Gminy, jakie tematy są podczas nich poruszane. Wspomniała także o działaniach komisji rewizyjnych, o ich zadaniach i celach. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu, a kiedy przyszedł czas na zadawanie pytań, dowiedziała się, dlaczego Przewodnicząca zdecydowała się zostać radną oraz jakie obawy towarzyszyły jej przy podjęciu decyzji. W sesji uczestniczyli także dyrektorzy szkół: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej Teresa Pantera, Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze Arkadiusz Dębosz oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Koszycach Wielkich Joanna Łątka.

Więcej…

Gmina Tarnów zatrudni pracowników – nabór trwa

Drukuj PDF

Gmina Tarnów zatrudni pracowników fizycznych do prac porządkowych wykonywanych na terenie gminy Tarnów. Szukamy osób gotowych do podjęcia pracy od zaraz. Warunkiem zatrudnienia jest zarejestrowanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie. Nabór prowadzony jest dzięki pozyskaniu przez Gminę Tarnów dofinansowania do prac społecznie użytecznych i robót publicznych z Powiatowego Urzędu Pracy. To już kolejny rok, kiedy dzięki wsparciu z PUP, gmina może zatrudnić osoby bezrobotne. Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem pracy proszone są o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy Tarnów Teresą Kania pod numerem telefonu 14 688 01 45.

Kwietniowe nowości wydawnicze

Drukuj PDF

Kolejne nowości pojawiły się na regałach bibliotek gminy Tarnów. Wiosenna aura udziela się nam wszystkim, dlatego czytanie na świeżym powietrzu, wśród zieleniących się drzew i pachnących kwiatów, będzie samą przyjemnością. Bibliotekarze w Woli Rzędzińskiej, Tarnowcu i Zgłobicach także i tym razem skorzystali z podpowiedzi swoich czytelników przy wyborze zakupionych tytułów. Oczywiście jak zawsze pamiętali o gustach i przedziale wiekowym swoich bywalców.

Dla pań przygotowali długą listę literatury kobiecej. Do gminnych bibliotek wstąpi „Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami” Doroty Gąsiorowskiej oraz „Dziewczyna z warkoczami” Anny H. Niemczynow. W wiosenny nastrój wprawi nas „Dotyk słońca” Karoliny Wilczyńskiej stanowiący trzeci tom cyklu „Rok na Kwiatowej”, a „Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą” Agnieszki Krawczyk rozpocznie nową serię „Uśmiech losu”. „Wyrok na miłość” Agaty Kołakowskiej kolejny raz  przekona nas, że sztuka jest zwierciadłem życia, a „Minione chwile” Gabrieli Gargaś pokażą wielką miłość we wszystkich jej odcieniach. O perypetiach małżeńskich opowie Agata Przybyłek w trzecim tomie cyklu „Takie rzeczy tylko z mężem” w „Małżeństwie z odzysku”, Ewa Cielesz zaś w „Szeptach stepowych” będących kontynuacją serii „Słońce umiera i tańczy” z pobliskiego Krakowa przenosi nas do Mongolii, by tam przedstawić dalsze losy młodej artystki.

Więcej…

Wójt Grzegorz Kozioł i Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak poprowadzili lekcje historii w szkołach gminy Tarnów

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł poprowadził niezwykłe lekcje historii we wszystkich szkołach gminy Tarnów. W jednej z nich, w Koszycach Wielkich, nie tylko uczestniczyła, ale też poprowadziła ją Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak. Tematem tegorocznych lekcji był Holocaust. Przypomnijmy, iż lekcje historii prowadzone przez wójta już na stałe wpisały się do corocznego, wiosennego kalendarza szkół w gminie Tarnów.

Więcej…

Konferencja „Edukacja dla zdrowia”

Drukuj PDF

W Koszycach Wielkich 12 kwietnia odbyła się konferencja „Edukacja dla zdrowia”. Wzięli w niej udział dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu gminy Tarnów, dla których była to bardzo dobra okazja do zapoznania się z metodami dbania o bezpieczeństwo i higieniczne warunki nauczania. Podczas spotkania przedstawione zostały informacje na temat programów edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Więcej…

„Spotkanie z Melpomeną” Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych

Drukuj PDF

Za nami już XVI Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych „Spotkanie z Melpomeną”. Co roku wydarzenie to odbywa się w Szkole Podstawowej w Zbylitowskiej Górze, a jego uczestnikami są uzdolnieni uczniowie klas IV–VII. W tym roku, 13 kwietnia, na scenie wystąpiło sześć zespołów, które zaprezentowały przeróżne formy i gatunki sceniczne.

Więcej…

Gmina Tarnów przyjazna pszczołom

Drukuj PDF

Gmina Tarnów nie tylko pięknie rozkwita wielobarwnymi zwiastunami wiosny, lecz także dba o nasze naturalne środowisko, stara się żyć w zgodzie z matką naturą. Oprócz łąk kwietnych, czyli rumianków, chabrów i maków, które po raz pierwszy umają miejscowości naszej gminy, tym samym dając dom różnorodnym owadom, pracownicy rozpoczęli sadzenie roślin miododajnych, drzew oraz krzewów. Już wkrótce we wszystkich wsiach na terenie gminy, w miejscach i ilości wskazanych przez ich sołtysów, zazielenią się lipy, zapachną białe akacje i jaśminowce. Swym bogactwem kwiatów urzekną nas krzewuszki.

Więcej…

Remont drogi w Woli Rzędzińskiej już trwa

Drukuj PDF

Rozpoczęły się już prace nad remontem drogi gminnej 201729K w Woli Rzędzińskiej. Dzięki pozyskanym funduszom od Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016–2019 gmina Tarnów otrzymała 50% dofinansowania kosztów całej inwestycji, która wyniesie blisko 700 tys. zł.

Remont obejmie odcinek ponad 2 km od kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej II w kierunku Górówki. W ramach prac wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, wymienione będą przepusty pod drogą, odmulone i oczyszczone rowy. O tym, jak ważna jest to inwestycja, świadczy fakt, że jest to jedna z najczęściej uczęszczanych tras w Woli Rzędzińskiej. Z początkiem sierpnia mieszkańcy będą mogli cieszyć się nową nawierzchnią, która znacznie polepszy komfort ich jazdy.

Kolejny etap budowy chodnika w Tarnowcu

Drukuj PDF

Zarząd Województwa Małopolskiego zapewnił środki w wysokości 125 tys. zł na kontynuację budowy chodnika dla pieszych w pasie drogi wojewódzkiej nr 997 w Tarnowcu.

Przypomnijmy, że pierwsze stadium prac rozpoczęto już w tamtym roku, a sama inicjatywa wyszła kilka lat temu od samych mieszkańców tej miejscowości. Zakres planowanego drugiego etapu, który jest kontynuacją pierwszego, wynosi ok. 250 m. Budowa będzie dotyczyła odcinka od sklepu „E. Leclerec” przy ul. Nadbrzeżnej w kierunku ul. Szczytowej do zatoki autobusowej przy granicy gminy Tarnów.

Inwestycja ta jest zadaniem priorytetowym, ponieważ znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych wzdłuż bardzo ruchliwej drogi wojewódzkiej. Po ostatecznym zawarciu porozumienia gmina niezwłocznie przystąpi do jej realizacji. Obecnie Urząd przygotowuje dokumenty niezbędne do ogłoszenia przetargu.

Jeżeli obecnie bardzo dobra współpraca z Samorządem Wojewódzkim będzie kontynuowana w latach następnych, to możemy mieć nadzieję na szybką realizację kolejnych etapów budowy chodnika w kierunku Nowodworza.

Gmina Tarnów rozkwita

Drukuj PDF

Do gminy Tarnów zawitała już nie tylko kalendarzowa wiosna. Promienie słońca coraz śmielej przebijają się przez okna mieszkańców, którzy chętnie spacerują w gronie rodziny i znajomych po naszych miejscowościach. A te przechadzki jak co roku umilają im kwitnące krokusy i tulipany, w kolejnych miesiącach zaś róże i aksamitki sadzone przez pracowników interwencyjnych. Te pierwsze, fioletowe oznaki wiosny, już ozdobiły Wolę Rzędzińską, Tarnowiec, Koszyce Małe i Zbylitowską Górę. Za niedługo możemy spodziewać się następnych zwiastunów tej najpiękniejszej pory roku, gdyż tulipany powoli wyglądają spod ziemi, by niebawem ukwiecić gminne place i skwerki.

Gmina Tarnów rozkwita aż do późnej jesieni. Dlatego wkrótce w większości miejscowości rozpocznie się sadzenie róż i aksamitek, które umają naszą małą Ojczyznę. Jednak to nie koniec wiosennych niespodzianek. W tym roku po raz pierwszy w naszej gminie pojawią się łąki kwietne, czyli raj pełen polnych rumianków, chabrów i maków. Będzie to nie tylko powrót do matki natury, do pięknych, wiejskich krajobrazów,  lecz także dom dla różnorodnych owadów, w tym barwnych motyli. Kwitnące rośliny zachwycą mieszkańców swym naturalnym pięknem oraz zapachem prawdziwej polskiej przyrody.

Więcej…

Informacja

Drukuj PDF

 

Informujemy, że Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej
od dnia 6 kwietnia 2018 roku czynne

w godz.: 9.00 – 21.00.

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.