Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Zgłobicach

Drukuj PDF

W poniedziałek, 21 listopada w Szkole Podstawowej w Zgłobicach odbył się współorganizowany przez gminne Centrum Animacji Kulturalnej VII Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Ponad stu pięćdziesięciu uczestników przypomniało w jego trakcie najpiękniejsze utwory żołnierskie, wojskowe oraz patriotyczne. Festiwal przebiegał pod hasłem „Koncertujemy dla Niepodległej”.

Tegoroczny festiwal zgromadził wokalistów, zespoły i chóry z wszystkich gminnych szkół. Wykonawcy rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy I - III oraz IV - VI i Gimnazjum. Wśród utworów nie zabrakło staropolskich pieśni jak „Bogurodzica”, pieśni żołnierskich z okresu I i II wojny światowej a także tych bardziej współczesnych w tym m.in. „Sen o Warszawie”. Muzyków oceniało jury w składzie: Proboszcz zgłobickiej parafii ks. Andrzej Mikulski, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Adam Ryba, Andrzej Mączka oraz Bożena Kozioł.

Więcej…

INTEGRACYJNA ZABAWA ANDRZEJKOWA W ZSP W WOLI RZĘDZIŃSKIEJ

Drukuj PDF

„Cierpienie w świecie jest również po to, żeby wyzwolić w nas miłość, ów hojny i bezinteresowny dar z własnego „ja”, na rzecz tych, których dotyka cierpienie”. Te słowa Jana Pawła II przyświecały organizatorom i sponsorom XVI Integracyjnej Zabawy Andrzejkowej, która odbyła się 24 listopada 2016r. w Zespole Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej. Gośćmi byli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze oraz młodzież ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń”. Główne zamierzenie organizatorów, jakim jest „integracja” młodzieży gimnazjalnej z niepełnosprawnymi intelektualnie zostało po raz kolejny zrealizowane. Dzięki wsparciu sponsorów sprawiono, że błysk w oku, uśmiech na twarzy, wzruszenie i ogromna radość u naszych przyjaciół niepełnosprawnych powoduje, że mogą na chwilę zapomnieć o swoich ograniczeniach i problemach zdrowotnych.

Więcej…

Patriotycznie i z koncertem Ireny Santor - Gmina Tarnów świętowała niepodległość

Drukuj PDF

Wyjątkowy przebieg miały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Tarnów. 11 listopada w hali w Koszycach Wielkich na mieszkańców regionu czekały zarówno uroczystości patriotyczne, wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich, jak i koncert wielkiej damy polskiej sceny muzycznej, Ireny Santor. W trakcie wydarzenia wręczono nadany pośmiertnie sierżantowi Janowi Jandzisiowi przez Prezydenta RP Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Tarnów rozpoczęła Msza święta w intencji Ojczyzny, sprawowana pod przewodnictwem Ordynariusza diecezji Kamieniecko - Podolskiej Biskupa Leona Dubrawskiego, koncelebrowana przez proboszczów z terenu gminy Tarnów: ks. Bogusława Soleńskiego, ks. Jerzego Mondla, ks. Czesława Bachulę, ks. Andrzeja Mikulskiego, ks. Józefa Kaczmarskiego, a także ks. Mariusza Jachymczaka i ks. Waldemara Jachymczaka - wnuków sierżanta Jana Jandzisia.

Więcej…

Zielony Pierścień Tarnowa - konsultacje dla wnioskodawców

Drukuj PDF

W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęciem naboru wniosków o przyznanie pomocy z zakresu podejmowanie działalności gospodarczej (premie w wysokości  50 tys. zł), Stowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa  zaprasza osoby zainteresowane złożeniem wniosku na spotkanie/indywidualne konsultacje, które będą prowadzone w poniedziałek 28.11.2016 r. od godz. 14.00 do 16.00 w Urzędzie Gminy Tarnów, pokój nr 5.

W celach organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu telefonicznie: 146326345, 604110938 lub na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

VII Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Drukuj PDF

Wola Rzędzińska zmiany w organizacji ruchu

Drukuj PDF

Zawiadamiamy, że od dnia 21 listopada (poniedziałek) nastąpi zmiana w organizacji ruchu w Woli Rzędzińskiej. W związku z modernizacją linii kolejowej zamknięty zostanie pierwszy przejazd kolejowy. Objazd został wyznaczony nowym wiaduktem kolejowym.

PROJEKT

Narodowe Święto Niepodległości w Błoniu

Drukuj PDF

11 listopada odbyły się w Błoniu obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem poległych  na cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej. 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny koncelebrowaną przez ks. Proboszcza Tomasza Sowę i  prefekta Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie ks. Piotra Nowaka. Następnie uczniowie miejscowej szkoły przedstawili wzruszający montaż słowno –muzyczny.

Więcej…

Eliza Gąsiorowska z Błonia laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej

Drukuj PDF

Duży sukces wyśpiewała młoda wokalistka z Błonia, Eliza Gąsiorowska, zdobywając drugie miejsce w kategorii dzieci w trakcie Finału Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej imienia Henryka Rasiewicza „Kima”. Odbył się on w minioną sobotę, 12 listopada w Filharmonii Krakowskiej. Eliza Gąsiorowska znalazła się wśród 43 uczestników, którzy zostali wyłonieni z tysięcy osób z całej Polski w trakcie przesłuchań eliminacyjnych, z których jedno odbyło się 4 listopada w Koszycach Małych.

W skład jury, które oceniało wykonawców w trakcie przesłuchań finałowych znaleźli się  Chórmistrzyni Chóru Filharmonii Krakowskiej Teresa Majka-Pacanek,  Dyrygent Chóru UJ, dr hab. Akademii Muzycznej w Krakowie Włodzimierz Siedlik, Dyrektor Artystyczny Stowarzyszenia Passionart - Janusz Wierzgacz , Pełnomocnik Fundacji Armii Krajowej w Londynie dr Robert Zapart oraz Żołnierz AK i WiN – podkomendny Zdzisława Brońskiego „Uskoka” – porucznik Wacław Szacoń „Czarny”. Nagrody laureatom wręczył Paweł Kukiz. Na zakończenie odbył się Koncert Galowy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej, w trakcie którego wystąpili wszyscy nagrodzeni.

Więcej…

Gmina Tarnów gotowa na zimę

Drukuj PDF

Pierwszy śnieg nie zaskoczył drogowców w gminie Tarnów. Przetarg na zimowe utrzymanie dróg gminnych w sezonie 2016/2017 został rozstrzygnięty już na początku listopada. Poniżej przedstawiamy listę wykonawców, którzy w sezonie zimowym będą dbać o bezpieczeństwo kierowców w gminie Tarnów, odśnieżając i posypując nasze drogi. - Jesteśmy dobrze przygotowani na sezon zimowy. Warto dodać, że prace drogowców monitorować będą zamontowane w odśnieżarkach systemy GPS, dzięki czemu gmina wykonawcy będą opłacani jedynie za faktycznie wykonaną pracę, nie zaś za „pozostawanie w gotowości” - informuje Mariusz Tyrka, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Tarnów.

Więcej…

Stworzeni by pomagać

Drukuj PDF

W dniu 15 października w OSP Jodłówka-Wałki w ramach projektu "Stworzeni by pomagać- podniesienie kompetencji społecznych gwarancją bezpieczeństwa" odbyły się ćwiczenia strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Tarnów. W ramach projektu strażacy odbyli szkolenia i otrzymali państwowe uprawnienia z zakresu ratownictwa medycznego oraz pilarek mechanicznych. Uczestniczyli także w spotkaniu z psychologiem oraz warsztatach  zakresu ratownictwa technicznego. Ćwiczenia były uwieńczeniem cyklu szkoleń, łącznie 108 h, przeszkolono 45 strażaków z 9 jednostek OSP. Jak mówią sami strażacy, tego typu zajęcia są bardzo ważne, ze względu na fakt, iż to oni - ochotnicy najczęściej są na miejscu wypadku jako pierwsi, a wtedy nie ma czasu na naukę, wtedy trzeba działać. W ramach projektu zostaną do końca roku przeprowadzone prezentacje w 5 szkołach Gminy Tarnów oraz wiedza zdobyta podczas kursu pierwszej pomocy przedmedycznej zostanie przekazana 5 Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym. Szkoły zainteresowane pogadanką i prelekcją oraz ulotkami - schematem działania podczas udzielania pierwszej pomocy proszone są o bezpośredni kontakt z koordynatorem projektu. Szczegóły w UG Tarnów. Projekt finansowany  ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej…

Ogłoszenie Wójta Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W związku z toczącym się postępowaniem w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Przełożenie drogi krajowej nr 73 odcinek: Węzeł Krzyż w ciągu autostrady A4 Kraków - Tarnów do węzła Lwowska w Tarnowie w ciągu drogi krajowej nr 4 Kraków - Tarnów”, tzw. „wschodniej obwodnicy Tarnowa” Wójt Gminy Tarnów informuje, że 22 listopada 2016 r. o godzinie 10.00 odbędzie się rozprawa administracyjna w Sali konferencyjnej im. Wiesława Wody w budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - Delegatura w Tarnowie przy al. Solidarności 5-9. W rozprawie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby i inne osoby osobiście lub przez pełnomocnika.

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.