Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

W gminie Tarnów ruszają duże inwestycje

Drukuj PDF

Duże inwestycje w gminie Tarnów ruszają. Już wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową szkół w Błoniu i Zawadzie oraz remontem pomieszczeń dawnej szkoły w remizie OSP w Białej, gdzie powstanie nowoczesne przedszkole. Całkowitego remontu doczeka się również budynek komunalny w Woli Rzędzińskiej, gdzie utworzony zostanie kolejny w naszej gminie Dom Ludowy. Gmina Tarnów rozstrzygnęła już przetargi na powyższe inwestycje.

Szkoła Podstawowa w Błoniu zostanie rozbudowana. W efekcie prac, w dobudowanej części, na powierzchni użytkowej blisko 250 m2 znajdą się sale dla dwóch oddziałów, szatnie, zaplecze kuchenne i sanitarne. Koszt  inwestycji to 880 tysięcy złotych. – Bardzo się cieszymy, że powstanie w Błoniu przedszkole „z prawdziwego zdarzenia”, dzięki któremu każde dziecko będzie mogło spędzać czas w nowoczesnym, odpowiednio wyposażonym budynku – mówi Barbara Kałdan – Molczyk, dyrektor szkoły w Błoniu.

Więcej…

W Zawadzie pobiegli w XIV Memoriale Błogosławionego Ojca Z. Strzałkowskiego

Drukuj PDF

Już po raz czternasty mieszkańcy z całego regionu spotkali się w Zawadzie, w trakcie Memoriału Błogosławionego Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego, który odbył się w minioną niedzielę, 4 czerwca. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, Prowincja Św. Antoniego i Bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) z Krakowa, Proboszcz parafii pw. Św. Marcina Biskupa w Zawadzie oraz społeczność Szkoły w Zawadzie. Patronat nad Memoriałem objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. dziękczynna za beatyfikację Bł. O. Z. Strzałkowskiego. Następnie uczestniczący w wydarzeniu Wojewoda Małopolski Józef Gawron, radna Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, zastępca wójta gminy Tarnów Sławomir Wojtasik oraz radny Zbigniew Partyński złożyli wieńce pod tablicą pamiątkową.

Więcej…

Dla dzieci i dla mam – Dzień Dziecka z Targami Urody

Drukuj PDF

Cyrk na szczudłach, dmuchane zamki, przejażdżki na kucyku i smaczne jedzonko – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na dzieci z gminy Tarnów, które zjawiły się w miniony czwartek w hali widowiskowo – sportowej w Koszycach Wielkich. Gdy dzieci bawiły się, korzystając z przygotowanych dla nich atrakcji, ich mamy miały szansę zadbać o swój wygląd w trakcie Targów Urody.

Więcej…

OGŁOSZENIE

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów informuje, że w dniach 6 – 8 czerwca 2017 r. zostanie przeprowadzone przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczenie pk. RENEGADE/SEREX-17/1 z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia nadany zostanie sygnał alarmowy (dźwięk akustyczny modulowany, emitowany przez syreny alarmowe w okresie trzech minut) dotyczący zagrożenia z powietrza. Dla odwołania alarmu będzie to ciągły dźwięk syren w okresie trzech minut. Termin zastępczy ćwiczenia wyznaczono na 9 czerwca.

XIV Międzypowiatowy Konkurs Poprawnego Pisania w języku angielskim

Drukuj PDF

30 maja 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Zgłobicach odbył się finał XIV Międzypowiatowego Konkursu Poprawnego Pisania "Spelling Competition 2017”, zorganizowany przez Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Zgłobicach.

Więcej…

XIV Memoriał Bł. O. Zbigniewa Strzałkowskiego

Drukuj PDF

Nowa kultura w Gminie Tarnów!

Drukuj PDF

Od 1 czerwca gminne instytucje kultury: Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów i Gminna Biblioteka Publiczna będą działały pod jednym szyldem - Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

- Powstała jednostka to przede wszystkim oszczędności, ale też dbałość o stały rozwój naszych gminnych instytucji kultury, a co za tym idzie poszerzanie oferty kierowanej do mieszkańców – tłumaczy wójt Grzegorz Kozioł.

Uchwałę o połączeniu gminnych instytucji kultury podjęli radni w trakcie kwietniowej sesji. Jak czytamy w uzasadnieniu, wzmocnienie potencjału nowo utworzonej instytucji stworzy możliwość zróżnicowania form działalności i wzbogacania oferty kulturalnej kierowanej do różnych grup wiekowych mieszkańców gminy. Warto dodać, iż uchwała została przed podjęciem pozytywnie zaopiniowana przez:  Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, Krajową Radę Biblioteczną w Warszawie, pismem oraz z uwzględnieniem wymienionych wyżej opinii przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej…

Zapowiedź

Drukuj PDF

Więcej…

Majowe spotkanie na Jamnej dzięki BO Małopolski

Drukuj PDF

Blisko trzysta osób spotkało się w ubiegły czwartek, 25 maja na wzgórzu w Jamnej. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Uniwersytet integracji międzypokoleniowej”, realizowanemu z pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Majówkowy wyjazd był okazją do poznania historii wzgórza na Jamnej, o której opowiedział Ojciec Andrzej. Następnie odbyły się tematyczne wykłady. Kolejno, w trakcie plenerowej majówki  przy grillu uczestnicy mieli okazję do rozmowy, wymiany doświadczeń i integracji.

Więcej…

Majowa Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W miniony wtorek, 30 maja odbyła się kolejna w tej kadencji sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów. Tematem obrad stały się finanse publiczne, gdyż gościem obrad była Agnieszka Budzik, Główny Księgowy Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów. W trakcie dyskusji radni poruszali tematy związane zarówno z finansowaniem wydarzeń kulturalnych na terenie gminy, jak i organizacją życia kulturalnego. Szeroką dyskusję wzbudziła też kwestia pozyskiwania funduszy unijnych na prowadzenie działalności kulturalnej na terenie gminy.

Więcej…

Gmina pozyskała fundusze na remont kapliczki w Porębie Radlnej

Drukuj PDF

Kapliczka w Porębie Radlnej zostanie wyremontowana dzięki pozyskaniu przez Gminę Tarnów funduszy z Województwa Małopolskiego w ramach tegorocznej edycji konkursu „Kapliczka Małopolski 2017”.

Kapliczka domkowa z Figurą Matki Bożej w Porębie Radlnej znajduje się na wzniesieniu przy bocznej drodze i jest wpisana do Gminnego Rejestru Zabytków. Ma ona typową dla obiektów budowanych w XIX i XX wieku w Małopolsce formę architektoniczną, jednak jej obecny wygląd został ukształtowany również w skutek remontów, które zniekształciły pierwotną formę kapliczki. Wewnątrz niej znajduje się ołtarzyk z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem, pochodzącą z feretronu ze starego kościoła parafialnego.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.