Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Stypendia Michaela Leiera przyznane!

Drukuj PDF

10 uczniów z gminnych szkół uczestniczy już w bezpłatnym kursie języka niemieckiego, który zakończy się wyjazdem na obóz językowy. Jest to możliwe dzięki stypendiom, które ufundował Honorowy Obywatel Gminy Tarnów, Michael Leier, właściciel firmy Leier Polska S.A. Michael Leier zobowiązał się przekazywać co roku gminie Tarnów 5 tysięcy Euro na stypendia językowe dla najzdolniejszej młodzieży. - Podczas majowej uroczystej sesji Rady Gminy Tarnów, Michael Leier przekazał stypendium w wysokości 5 tysięcy euro z przeznaczeniem na naukę języka niemieckiego dla młodzieży. Będzie ono miało formułę coroczną.  Przyznane stypendia wyrażają zaangażowanie naszej firmy w sprawy regionu i w integrację polskiej społeczności ze społecznością Unii Europejskiej - informuje Lesław Paciorek, Prezes Zarządu Leier Polska S.A. O stypendia mogli wnioskować uczniowie z wszystkich gminnych szkół, którzy w ubiegłym roku uzyskali średnią ocen co najmniej 4,0. Następnie komisja powołana przez Wójta Gminy Tarnów sprawdziła wnioski pod względem formalnym i zakwalifikowała uczniów do drugiego etapu, który polegał na teście predyspozycji językowych oraz znajomości języka niemieckiego. Najlepszy wynik na teście, a tym samym roczne stypendium językowe otrzymali:  Amelia Świerczek, Izabela Cząstka Joanna Kozioł, Aleksandra Kuta, Szymon Żydowski, Natalia Krężel, Julia Zając, Jolanta Śmiertka , Jakub Łabędź, Agata Wolanin.

Więcej…

Nabór wniosków w ramach LGD Zielony Pierścień Tarnowa - Wsparcie podejmowania działalności gospodarczej

Drukuj PDF

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa działające na terenie gmin: Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim przez podejmowanie działalności gospodarczej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie udzielane jest w formie premii w wysokości 50 tys. zł. Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie od 28 listopada 2016 r. do 12 grudnia 2016 r.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

Są unijne pieniądze dla Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Ponad 1,6 miliona unijnego dofinansowania otrzyma gmina Tarnów na przebudowę drogi „Na szpic” w miejscowości Jodłówka - Wałki. Pieniądze będą pochodzić z „nowego” rozdania środków unijnych, czyli Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na pozyskanie dofinansowania gmina Tarnów złożyła wniosek o przyznanie pomocy, który został rozpatrzony pozytywnie. Dzięki pozyskanym przez gminę funduszom unijnym, droga „Na Szpic” w miejscowości Jodłówka - Wałki zyska odwodnienie, ścieżkę rowerową oraz nową nawierzchnię asfaltową.

Więcej…

Pożar hali sportowej i wypadek drogowy - ćwiczenia powiatowe Ochotniczych Straży Pożarnych

Drukuj PDF

Pożar hali sportowej i domu rekolekcyjnego, a także wypadek drogowy, to efekty ćwiczeń powiatowych, jakie przeprowadziły w sobotę, 5 listopada w Koszycach Małych jednostki Ochotniczych Straży. W ćwiczeniach udział wzięły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Tarnów, powiatu Tarnowskiego oraz miasta Tarnowa, a także ratownicy medyczni i karetki pogotowia.

W pierwszym etapie strażacy - ochotnicy mieli okazję uczestniczyć w akcji gaszenia pożaru, jaki wybuchł w hali sportowej. Do ich zadania należało przeprowadzenie ewakuacji obiektu i akcja ratunkowa osób uwięzionych w wyniku pożaru w budynku. Następnie strażacy zabezpieczali miejsce wypadku samochodowego, gdzie musieli wydobyć z pojazdów, uwięzionych w nich poszkodowanych oraz udzielić im pierwszej pomocy. W ostatnim etapie ćwiczeń gaszono pożar w budynku domu rekolekcyjnego.

Więcej…

Pamięci Niezłomnych - Festiwal Piosenki w Koszycach Małych

Drukuj PDF

Dziewięciu uczestników z regionu tarnowskiego zakwalifikowało się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Eliminacje wojewódzkie odbyły się w ubiegły piątek, 4 listopada w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Wydarzenie współorganizowała Gmina Tarnów.

Pomysłodawcą Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej jest Stowarzyszenie Passionart z Krakowa, które działa na płaszczyźnie muzycznej, popularyzując historię Polski. Festiwal współorganizowany jest wraz z Fundacją Armii Krajowej w Londynie. - Zasadniczą ideą festiwalu jest zapoznanie młodzieży z twórczością o charakterze patriotycznym. Chcemy budować świadomy i odpowiedzialny patriotyzm wśród dzieci i młodzieży za pomocą połączenia muzyki i historii. Festiwal jest skierowany przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - mówi Mateusz Prendota, Prezes Stowarzyszenia Passionart. Pierwszy etap Festiwalu, eliminacje wojewódzkie, odbyły się w Krakowie, Rzeszowie, Szczecinie, Kielcach oraz właśnie w Koszycach Małych.

Więcej…

Tymczasowe otwarcie wiaduktu w Woli Rzędzińskiej

Drukuj PDF

Kolejne zmiany w ruchu drogowym czekają mieszkańców Woli Rzędzińskiej. Od dnia 7 listopada 2016 roku nowy wiadukt kolejowy w Woli Rzędzińskiej, zostanie bowiem tymczasowo otwarty. Jednocześnie zostanie zlikwidowany objazd, którym dotychczas poruszali się kierowcy, przez tzw. drogę „do stacji”. Wykonawca nie określił czasu, na jaki wiadukt zostaje włączony do ruchu.

Więcej…

Eliminacje do Festiwalu Piosenki Podziemnej

Drukuj PDF

Więcej…

Uroczystość Wszystkich Świętych

Drukuj PDF

Wypełnij ankietę w programie zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza

Drukuj PDF

W najbliższych dniach na terenie gminy Tarnów zostanie przeprowadzona akcja zbierania ankiet dotyczących programu  zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza na terenie Województwa Małopolskiego. W ankietach zawarte są informację dotyczące ocieplenia budynków mieszkalnych, rodzaju ogrzewania, oraz planowanej wymiany kotła/pieca.

Więcej…

Odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W miniony wtorek, 25 października odbyła się XXXI sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów. Udział wzięli w niej uczniowie ze słowackiego miasta Tornala, goszczący w gminie Tarnów na zaproszenie partnerskich szkół ze Zbylitowskiej Góry i Koszyc Wielkich. Po przyjęciu protokołu z poprzednich obrad, tematem przewodnim spotkania stała się działalność Ochotniczych Straży Pożarnych. W związku z powyższym gośćmi młodzieżowych radnych byli Prezes Gminnego Związku OSP RP Henryk Solak oraz Komendant Gminnych jednostek OSP Jan Michalik. Opowiedzieli oni o działalności jednostek straży pożarnych, w szczególności skupiając się na funkcjonowaniu formacji młodzieżowych, zachęcając tym samym do wstąpienia w ich szeregi. Następnie wywiązała się dyskusja, w czasie której radni pytali gości o praktyczną stronę funkcjonowania straży, statystyki wyjazdów oraz poszczególne akcje. Do debaty włączyli się słowaccy goście, opowiadając o funkcjonowaniu strażaków - ochotników u naszych sąsiadów. Sesja zakończyła się rozmowami i dyskusjami młodzieży ze słowackimi przyjaciółmi.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.