Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Kluby sportowe z dofinansowaniem Ministra Sportu i Turystyki

Drukuj PDF

Trzem klubom sportowym z terenu gminy Tarnów udało się pozyskać dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w Programie KLUB 2018 w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Wsparcie otrzymały  Uczniowski Klub Sportowy "Spartakus" ze Zgłobic w wysokości 15 tys. złotych, Ludowy Klub Sportowy w Zgłobicach w kwocie 10 tys. zł oraz Klub Sportowy Koszyce Wielkie – 10 tys. zł.

Więcej…

Życzenia

Drukuj PDF

Jest kolejny milion rządowych pieniędzy dla Gminy Tarnów na inwestycje drogowe

Drukuj PDF

Pasmo sukcesów Gminy Tarnów w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych trwa. Do gminy trafi kolejny milion złotych na drogi, pozyskany z nowego rządowego programu, realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dzięki funduszom wyremontowana zostanie droga tzw. „przez wieś” w Łękawce. Promesę w dniu wczorajszym, 19 czerwca, wręczył wójtowi gminy Tarnów Grzegorzowi Koziołowi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Wniosek o dofinansowanie remontu tej drogi złożyliśmy do Urzędu Wojewódzkiego o został on pozytywnie zaopiniowany. Pozyskanie tak dużej dotacji jest to dla nas ogromny sukces. W szczególności, że zaledwie kilka dni temu cieszyliśmy się z blisko 2 milionów na drogi otrzymanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Więcej…

„Wakacyjna przygoda” gminne zakończenie roku szkolnego

Drukuj PDF

W piątek, 22 czerwca, w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich miało miejsce uroczyste gminne zakończenie roku szkolnego. Udział w nim wzięli uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Tarnów, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Gratulacje i słowa podziękowania, a także życzenia na nadchodzące wakacje złożył wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, dyrektor tarnowskiego oddziału Kuratorium Oświaty Artur Puciłowski oraz dyrektor Centrum Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów Adam Ryba. Wszystkich zgromadzonych powitał również gospodarz miejsca, czyli dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich – Mariusz Parcianko.

Zanim uczniowie wyruszyli na „Wakacyjną przygodę”, zostali wyróżnieni jako ci najlepsi z najlepszych przez wójta gminy Tarnów, który podczas tej uroczystości wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Tarnów Wiesławą Miterą wręczył najzdolniejszym wychowankom gminnych szkół stypendia finansowe. – Z roku na rok wzrasta liczba zdolnych uczniów ze szczególnymi wynikami w danej dziedzinie nauki, sporcie, czy też w sferze artystycznej. W gminie Tarnów przyznajemy coraz więcej nagród finansowych – mówił włodarz gminy.

Więcej…

Festyn z dobrym smakiem w Jodłówce-Wałkach

Drukuj PDF

Smaczne potrawy, kolorowe występy dzieci, konkursy i atrakcje dla całych rodzin – tak gmina Tarnów powitała lato festynem rodzinnym z II Festiwalem Dobrego Smaku, który odbył się w dniu wczorajszym, 24 czerwca w Jodłówce-Wałkach. Miejscem wydarzenia był teren obok remizy OSP.

Już od wczesnych godzin popołudniowych dla mieszkańców wystąpili uczniowie z Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jodłówce-Wałkach. Były kolorowe stroje, śpiewy, recytacje i niecodzienny teatrzyk, a w nim przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Przedszkolaki zaprezentowały z kolei witający lato taniec.

Więcej…

Ostatnia sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów w roku szkolnym 2017/2018

Drukuj PDF

We wtorek, 19 czerwca w Domu Ludowym w Nowodworzu, odbyła się ostatnia sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów w roku szkolnym 2017/2018. Spotkanie rozpoczęła opiekun Rady – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zgłobicach – Ewa Sojat, która podziękowała radnym za pracę i zaangażowanie towarzyszące ich działaniom. Życzyła młodym dalszych sukcesów oraz możliwości rozwoju. Dyplomy i upominki, wręczone przez opiekun Rady oraz Dyrektora Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Adama Rybę, otrzymali wszyscy członkowie Rady.

Więcej…

Inauguracja Dni Pamięci Galicyjskich Żydów

Drukuj PDF

W czwartek, 14 czerwca, w lesie Buczyna na terenie Zbylitowskiej Góry, jak co roku rozpoczęły się Dni Pamięci Żydów Galicyjskich. Zainaugurowała je wspólna modlitwa duchownych katolickich i żydowskich w intencji tysięcy osób narodowości żydowskiej i polskiej, zamordowanych tutaj przez Niemców w latach 1939 - 1945.

Od początku okupacji do lasu Buczyna przywożono na rozstrzelanie grupy Polaków, przede wszystkim więźniów tarnowskiego gestapo, natomiast w dniach 11 - 18 czerwca 1942 roku, w czasie tak zwanej pierwszej likwidacji tarnowskiego getta, w czasie której zamordowano lub wywieziono do obozu zagłady około 20 tysięcy Żydów, las stał się miejscem kaźni około siedmiu tysięcy osób narodowości żydowskiej – zarówno mieszkańców przedwojennego Tarnowa jak i przywożonych do getta z innych rejonów Generalnej Guberni. Oprawcy szczególnie brutalne obeszli się z grupą około 800 żydowskich dzieci z tarnowskich sierocińców. Młodsze z nich mordowali, roztrzaskując ich główki o pnie pobliskich drzew.

Więcej…

Gmina Tarnów pozyskała dodatkowe środki finansowe na zakup aktywnych tablic dla szkół.

Drukuj PDF

Szkoły Podstawowe w Koszycach Wielkich, Porębie Radlnej, Tarnowcu i Woli Rzędzińskiej II otrzymały środki finansowe, które pozwolą na zakup interaktywnych monitorów dotykowych. Pieniądze zostały przyznane szkołom po złożeniu przez Gminę Tarnów wniosków o udzielenie wsparcia finansowego na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu - Aktywna tablica. Szkoły otrzymały po czternaście tysięcy złotych i za to zakupią po dwa interaktywne monitory dotykowe o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali.

Interaktywne monitory dotykowe zaliczyć należy do innowacyjnych technologii stosowanych w nauczaniu w zakresie prezentowania danych na lekcjach. Te monitory są w pełni dotykowe, posiadają bardzo duże rozdzielczości i wyświetlają doskonałej jakości obraz, na który wpływu nie ma nawet padające światło. Wykonane są z wysokiej jakości komponentów, które łatwo można zintegrować z komputerami i systemami nagłośnienia.

Więcej…

Rusza „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Elektroniczne składanie wniosków już od 1 lipca

Drukuj PDF

 

300 złotych – tyle wynosi świadczenie w ramach nowego rządowego programu „Dobry Start”, które już w tym roku trafi do każdego uczącego się dziecka. Co ważne, świadczenie będzie przyznawane bez względu na wysokość dochodów. Wsparciem zostanie objętych około 3,7 tysiąca uczniów z terenu Gminy Tarnów. Obsługą programu zajmują się pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, a wnioski w wersji elektronicznej będzie można składać już od 1 lipca.

Więcej…

Gminne Zakończenie Roku

Drukuj PDF

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.