Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Na festynie ze zlotem samochodów zabytkowych w Tarnowcu

Drukuj PDF

Zabytkowe samochody, zawody sportowe, występy z tańcami i śpiewem oraz zabawa taneczne to tylko niektóre atrakcje, które czekały na wszystkich mieszkańców biorących udział w festynie rodzinnym „Na sportowo”. Organizatorzy, Wójt Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tanów zaprosiły na niego w minioną sobotę, 26 sierpnia na teren boiska „Orlik” w Tarnowcu.

Więcej…

OGŁOSZENIE O NABORZE Nr 6/2017

Drukuj PDF

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie – Zielony Pierścień Tarnowa działające na terenie gmin: Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu: - rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną dalej LSR, przez: podejmowanie działalności gospodarczej objętego strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną dalej LSR, w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

TREŚĆ OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE O NABORZE Nr 5/2017

Drukuj PDF

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie – Zielony Pierścień Tarnowa działające na terenie gmin: Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu: - budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną dalej LSR, w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

TREŚĆ OGŁOSZENIA

Liga Orlikowa Gminy Tarnów – Zgłoś drużynę!

Drukuj PDF

Lubisz grać w piłkę nożną? Masz kilku znajomych, którzy podzielają Twoją pasję? Zbierz drużynę i zgłoś się do Ligii Orlikowej Gminy Tarnów! Będzie okazja na rywalizację z innymi, aktywne spędzenie wolnego czasu, a także wygranie nagród. Zapisy trwają do końca sierpnia.

Rozgrywki Ligi Orlikowej Gminy Tarnów wystartują 6 września i będą się odbywały w każdą środę od godz. 19:00 na boisku „Orlik” w Tarnowcu. Mecze będą rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Drużyna może liczyć minimum 7, a maksymalnie 11 zawodników. Zgłoszenia można dostarczyć na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (w tytule Liga Orlikowa Gminy Tarnów 2017) lub bezpośrednio do organizatora - Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, ul. Krakowska 19, 33-100 Tarnów.

Szczegóły pod adresem:
http://gmina.tarnow.pl/ligaorlikowa

Nowy parking przy kościele w Zbylitowskiej Górze już gotowy

Drukuj PDF

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowego parkingu dla samochodów osobowych przy ulicy Kościelnej w Zbylitowskiej Górze. Nowy parking posiada podbudowę z kruszywa naturalnego, krawężniki oraz nawierzchnię z kostki betonowej.

Dzięki inwestycji, plac przy kościele zyskał kolejne, tak potrzebne, miejsca parkingowe, na których brak już od dawna skarżyli się mieszkańcy. Jednocześnie poprawiła się estetyka otoczenia kościoła. Parking powstał przy współpracy Parafii w Zbylitowskiej Górze i Gminy Tarnów. – Dzięki dobrej współpracy gminy i parafii inwestycja stała się możliwa do zrealizowania. Parafia wykonała za kwotę około 7 tysięcy złotych projekt, zaś gmina za kwotę blisko 140 tysięcy złotych zrealizowała inwestycję. Mam nadzieję, że parking będzie dobrze służył kierowcom – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Podziękowania dla Mecenasów Dożynek Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów składają serdeczne podziękowania dla wszystkich Mecenasów, Sponsorów i Partnerów Dożynek Gminy Tarnów – firm, instytucji oraz osób prywatnych za wkład finansowy i rzeczowy, a także zaangażowanie w przygotowanie największego wydarzenia kulturalnego w regionie tarnowskim – Dożynek Gminy Tarnów, które odbyły się w dniach 12-13 sierpnia 2017 r. w Zbylitowskiej Górze.

Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu, mieszkańcy gminy Tarnów oraz regionu mogli zobaczyć tradycje dożynkowe, skorzystać z wielu atrakcji, w tym obejrzeć występ zespołu Świerczkowiacy, koncert PASSIONART oraz koncert gwiazdy wieczoru Varius Manx i Kasi Stankiewicz.

Serdecznie dziękujemy!

Więcej…

Ewa Gawin, misjonarka z Woli Rzędzińskiej odebrała Prezydencki Order

Drukuj PDF

Pochodząca z Woli Rzędzińskiej misjonarka Ewa Gawin, głosząca Ewangelię w Kamerunie dostała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Kilka miesięcy temu przyznał go prezydent Andrzej Duda za wybitne zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy. Misjonarka jest w Polsce i w rodzinnej diecezji, więc w miniony czwartek odznaczenie wręczył jej wicewojewoda małopolski Józef Gawron. – To nie tylko dla mnie, ale ten krzyż przyjmuję i rozdaje go wszystkim misjonarzom i tym, którzy pomagają misjom – dodaje misjonarka.

Misjonarka dostała order w trakcie rozpoczęcia 35. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Jak mówi, ma to dla niej duże znaczenie, bo przed laty też była pątnikiem. – W pielgrzymce uczestniczyłam jako pielęgniarka. To dla mnie przypomnienie tego co było dawniej i jedność ze wszystkimi, którzy będą szli. Dawno temu zaczynaliśmy na pielgrzymce dni misyjne. To była tylko konferencja a później to się rozwijało – wspomina.

Więcej…

Tłumy na obchodach rocznicy Bitwy Warszawskiej w Woli Rzędzińskiej

Drukuj PDF

Tłumy uczestników świętowały w Woli Rzędzińskiej obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920, które odbyły się 15 sierpnia. Organizatorzy Wójt Gminy Tarnów oraz Starosta Tarnowski zaprosili na defiladę grup rekonstrukcji historycznej, piknik wojskowy, pokazy kawaleryjskie, koncert Andrzeja Rybińskiego a także poczęstunek wojskową grochówką.

Więcej…

Janusz Tadel, sołtys Radlnej, zajął II miejsce w konkursie na „Najlepszego sołtysa Małopolski 2016”!

Drukuj PDF

Sołtys Radlnej Janusz Tadel zajął II miejsce w konkursie na „Najlepszego sołtysa Małopolski 2016”. Konkurs na najlepszego sołtysa Małopolski organizuje Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów wspólnie z Województwem Małopolskim. O zwycięstwie w konkursie decyduje ocena pracy sołtysa, w tym: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym i mieszkańcami oraz inicjatywy lokalne podjęte i realizowane przez sołtysa, w tym przedsięwzięcia kulturalne i promocyjne. Zgodnie z tradycją konkursu, tegorocznych laureatów przedstawiono podczas finału, który zorganizował gospodarz sołectwa Radgoszcz II Eugeniusz Stanek – sołtys roku 2015. – Serdecznie gratuluję Panu sołtysowi Radlnej, jest to duże wyróżnienie i docenienie zarówno jego pracy, jak i całej miejscowości, której rozwój w ostatnich latach został dostrzeżony – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Rusza budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej w Tarnowcu

Drukuj PDF

Będzie bezpieczniej i wygodniej zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Przetarg na nowy chodnik przy drodze wojewódzkiej w Tarnowcu został już rozstrzygnięty. Pieniądze na sfinansowanie inwestycji pochodzą częściowo z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, na który w ubiegłym zagłosowali sami mieszkańcy naszej gminy.

Więcej…

Z Varius Manx, folklorem i tradycją – Dożynki Gminy Tarnów 2017

Drukuj PDF

Tysiące mieszkańców regionu świętowały z gminą Tarnów tegoroczne dożynki. Dwudniowe Święto Plonów odbyło się w dniach 12-13 sierpnia na stadionie w Zbylitowskiej Górze. Przypomniało staropolską tradycję obrzędami i konkursem wieńców, zaś na scenie wystąpili Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, Passionart, The Seeds oraz Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Na uczestników czekała również moc atrakcji w tym loteria fantowa, lot balonem, darmowy poczęstunek czy wesołe miasteczko. Gmina Tarnów po raz kolejny pokazała, jak połączyć tradycyjne świętowanie z nowoczesną zabawą.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.