Dla przedsiębiorców

Serdecznie zapraszamy do rozpowszechnienia informacji nt. spotkania, które odbędzie się w  Tarnowie w dniu 12.04.2018 r. w godzinach od 11:00 do 13:30, w Starostwie    Powiatowym,    ul.    Narutowicza    38,   na parterze, w Sali konferencyjnej. pn.  „Rozwój z Funduszami Europejskimi – oferta funduszy pożyczkowych dla firm” z prośbą o zamieszczenie na swojej stronie internetowej.

Spotkanie jest bezpłatne, finansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020.

Uczestnicy spotkania: spotkanie informacyjne dedykowane jest przedsiębiorcom z sektora mikro, małych i średnich firm, zainteresowanych pozyskaniem wsparcia pożyczkowego z Funduszy Europejskich w związku z planowanym rozwojem firmy.

Liczba miejsc na spotkanie jest ograniczona. Chętnych do udziału prosimy o wypełnienie i wysłanie elektronicznego formularza zgłoszeniowego, najpóźniej do 10 kwietnia 2018 r. do godz. 14.00. O zakwalifikowaniu na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń.

Istnieje możliwość bezpośredniej rejestracji przez stronę internetową, której link podaję poniżej:
Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Celem odpowiedniego przygotowania miejsca spotkania i zapewnienia stosownego komfortu w przypadku, gdy w spotkaniu planuje wziąć udział osoba niepełnosprawna, bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa telefonicznie pod nr (12) 616 03 62; (12) 616 03 63 lub elektronicznie na:

Przedsiębiorco – od  1 stycznia 2018 r. zmieniły się zasady w opłacaniu składek do ZUS. Będziesz wpłacać wszystkie składki  zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego. Dzięki temu,  ZUS od razu zaksięguje wpłaty na Twoim koncie. Numer rachunku możesz potwierdzić sam w wyszukiwarce Numerów Rachunków Składkowych (NRS). Wejdź
na www.zus.pl/eskladka.

Jeśli wypełnienie przelewu sprawia ci problem, zajrzyj na stronę internetową ZUS.  Masz dostępną instrukcję,  jak krok po kroku wypełnić przelew do ZUS oraz broszurę „Proste płatności z ZUS”, w której jest zawarty szczegółowy opis nowych zasad wpłacania składek. Przeczytać możesz także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące „e-Składki”. Zapraszamy na www.zus.pl/eskladka

Formularze ogólne dla przedsiębiorców znajdują się w zakładce Formularze

Instytucje ważne dla przedsiębiorców:

Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowie

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie

Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Ośrodek MISTiA w Tarnowie

Inne informacje:

Podatki w gminie

Invest in Poland - Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

Rejestracja spółek jawnych w Krajowym Rejestrze Sądowym

Formularze:

KRS-W1 Wniosek o rejestracje podmiotu w rejestrze przedsiębiorców - spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa.
KRS-Z1 Wniosek o zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców - spółka jawna, spółka komandytowa spółka partnerska.
KRS-X2 Wniosek o wykreślenie podmiotu z Krajowego Rejestru Sądowego.
KRS-WB Wspólnicy spółki jawnej, komplementariusze spółki komandytowo-akcyjnej
KRS-ZB Zmiana - Wspólnicy spółki jawnej, komplementariusze spółki komandytowo-akcyjnej

Ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. 2016.623.tj) - Rozdział 5

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 19 grudnia 2006 r. w sprawie określenia wysokości opłat za udzielanie informacji, wydawanie odpisów, wyciągów i zaświadczeń z Krajowego Rejestru Sądowego oraz za udostępnianie kopii dokumentów z elektronicznego katalogu dokumentów spółek (dz. U. z 2006 r. Nr 247, poz. 1812).

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości  z dnia 21 grudnia 2000 r.  w sprawie określenia wzorów urzędowych formularzy wniosków o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego oraz sposobu i miejsca ich udostępniania (Dz.U. 2015.724 .tj)