Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Gmina Tarnów pozyskała ponad 600 tysięcy na remonty dróg

Gminie Tarnów udało się pozyskać aż 610 tysięcy złotych na remonty dróg, tym razem z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. To już kolejny raz, kiedy dzięki staraniom samorządu gminnego do budżetu wpływają spore środki zewnętrzne. Nowe pieniądze dla gminy Tarnów pochodzą z podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesę na ręce wójta Grzegorza Kozioła, przekazał we wtorek 28 lutego, Wojewoda Małopolski Józef Gawron.

Dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, pozyskana przez Gminę Tarnów w kwocie 610 tysięcy złotych, zostanie przeznaczona na remont ulicy Podgórskiej w Zbylitowskiej Górze, remont drogi gminnej w kierunku Zabłędzy w Łękawce oraz odbudowę ulicy Norwida w Koszycach Wielkich. Z dotacji zostanie pokrytych aż 80% kwoty realizacji inwestycji. Umowa o wsparcie zostanie podpisana już wkrótce, po przekazaniu do dnia 28 kwietnia odpowiednich dokumentów.

Zadowolenia z pozyskanych środków nie kryje wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł – Cieszymy się, że Ministerstwo pozytywnie zaopiniowało złożony przez nas wniosek i dzięki temu kolejne pieniądze trafią do Gminy Tarnów. Drogi, które będą remontowane za pozyskaną dotację, były ujęte w tegorocznych wydatkach budżetowych. Teraz będziemy więc mogli przeznaczyć więcej środków chociażby na nakładki asfaltowe w poszczególnych sołectwach.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.