Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

„Małopolskie Remizy” – będą pieniądze dla OSP w Jodłówce – Wałkach

Około 40 tysięcy złotych udało się pozyskać Gminie Tarnów na remont remizy OSP w Jodłówce – Wałkach. Fundusze pochodzą z tegorocznej edycji konkursu „Małopolskie Remizy”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Zadowolenia z pozyskanych funduszy nie kryje Prezes OSP w Jodłówce – Wałkach Lucjan Olszówka.  – Remont remizy jest nam bardzo potrzebny. Jesteśmy jednostką, która się stale rozwija, a wnętrza naszej remizy są już zniszczone i wysłużone – mówi.

Pozyskane fundusze pozwolą m.in. na remont garażu, wymianę posadzki, wymianę instalacji elektrycznej i oświetlenia a także zakup wyposażenia, takiego jak szafki ubraniowe.

- W tegorocznej edycji na konkurs „Małopolskie Remizy” z budżetu województwa przeznaczono 2,5 mln zł. Pozwoliło to na udzielenie pomocy finansowej na remonty i modernizację remiz OSP. Dobrze, że fundusze trafią również do jednostek OSP z naszego regionu tarnowskiego, do strażaków – ochotników, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo, i są grupą, która szczególnie zasługuje na wsparcie. – informuje Anna Pieczarka, radna województwa małopolskiego.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.