Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Poświęcenie kapliczki w Łękawce

Odnowiona zabytkowa kapliczka pw. Najświętszego Serca Jezusa w Łękawce została w miniony poniedziałek, 1 maja poświęcona. Poświęcenia, w trakcie nabożeństwa majowego, dokonał proboszcz miejscowej parafii, ks. Czesław Bachula. Na wspólnej modlitwie licznie zgromadzili się mieszkańcy Łękawki oraz przedstawiciele samorządu.

Kapliczka w Łękawce znajduje się w pobliżu drogi wojewódzkiej. Ufundowana została około 1900 roku przez Józefa Kozioła, z rodziny obecnego właściciela. – Bardzo się cieszymy, że nasza kapliczka została odnowiona. My z moją rodziną od zawsze dbaliśmy o tą kapliczkę, która ciągle była niszczona i trzeba było naprawiać. Dbaliśmy też o wygląd w środku. Ale nigdy nie wyglądała tak pięknie jak dziś – mówi Stanisław Gajek, mieszkaniec Łękawki.

Przypomnijmy, iż kapliczka w ostatnim czasie doczekała się kompleksowego remontu. Wszystko za sprawą funduszy pozyskanych przez Gminę Tarnów z Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu pn. „Kapliczka” na realizację zadania „Remont zabytkowej kapliczki domkowej pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Łękawce”.

- My jako samorząd województwa, wiemy jak ważne jest dbanie o małe obiekty architektury sakralnej jak kapliczki czy krzyże przydrożne, będące dla mieszkańców miejscami wspólnej modlitwy, spotkań, budowane od wieków jako wyraz często wdzięczności - podkreśla Anna Pieczarka, radna województwa małopolskiego.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.