Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Gminny Dzień Bibliotekarza

Dnia 8 Maja pracownicy bibliotek publicznych oraz szkolnych z gminy Tarnów spotkali się w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Okazją był rozpoczynający się Tydzień Bibliotek oraz Dzień Bibliotekarza. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu, w tym Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł i Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, dyrektorzy szkół, a także przedstawiciele rynku wydawniczego.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów Anna Pieczarka, witając przybyłych gości. Następnie wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł złożył przybyłym życzenia z okazji ich święta. – W dobie wszechobecnych komputerów i internetu, nie wolno nam zapominać o książce. Bo to książka kształtuje umysł, uczy wyobraźni. Staramy się, by w gminie Tarnów o książce nie zapominać – mówił wójt.

Z kolei o roli bibliotekarzy mówił Adam Ryba, Dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów - Zawód bibliotekarza bywa niedoceniany, a przecież jego rola jest niezwykle istotna. Bibliotekarze to specjaliści z zakresu informacji naukowej, bez której trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnego świata. Ponadto bibliotekarstwo łączy czytanie z edukacją, bo to właśnie książka odgrywa szczególnie istotną rolę na każdym etapie rozwoju edukacyjnego ucznia.

W czasie spotkania nie zabrakło też prelekcji o roli biblioteki we współczesnych czasach, którą przedstawił zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Tadeusz Trytek. Z kolei przedstawiciele tarnowskich księgarni opowiedzieli o najnowszych trendach na rynku wydawniczym.

Spotkanie było też okazją do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy wszystkimi bibliotekarzami z terenu gminy Tarnów.

FOTORELACJA

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.