Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Pierwsze obrady Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów

Po raz pierwszy w nowym roku szkolnym w kadencji 2016/2018, obradowała Młodzieżowa Rada Gminy Tarnów. Miejscem spotkania był tradycyjnie Dom Ludowy w Nowodworzu. W skład rady, w miejsce radnych, którzy ukończyli kadencję wraz z zakończeniem roku szkolnego, weszły nowe osoby. Nowi radni zostali wybrani w wyborach przeprowadzonych w poszczególnych szkołach gminnych, w klasach gimnazjalnych.

Lecz nim radni przystąpili do obrad, złożyli w obecności wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła uroczyste ślubowanie. Następnie wyłoniono prezydium. Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów została Julia Zając, zastępcami Ewa Woźniak oraz Tomasz Nytko, natomiast Sekretarzem Karolina Rodowicz.

Gościem pierwszej sesji był prezes Stowarzyszenia Zielony Pierścień Tarnowa Adam Flaga, dyskusja skupiła się więc na pozyskiwaniu środków unijnych, wpływie funduszy europejskich na rozwój lokalny i możliwościach ich pozyskania.

Kolejna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów została przewidziana na 24 października. Gościem będzie Paweł Jucha, dyrektor reklamy radia RDN Małopolska.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.