Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Stowarzyszenie PASSIONART zapraszają wokalistów, chóry i zespoły do udziału w eliminacjach do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. Wydarzenie odbędzie się 26 października w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.

W dniu 26 października 2017 roku w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych odbędą się eliminacje Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”.  W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, zespoły i chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach a także osoby niezrzeszone. Festiwal przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci szkół muzycznych stopnia podstawowego). Dolna granica wieku uczestnika wynosi 6 lat.

Przedmiotem Festiwalu są zaś piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem II Wojny Światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego oraz walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych. Zwycięzcy eliminacji, które odbędą się w Koszycach Małych, wezmą udział w Koncercie Galowym w Krakowie, który odbędzie się już w listopadzie.

Zgłoszenia na Festiwal zawierające kartę uczestnictwa, należy przesłać pocztą, faxem, mailem lub złożyć osobiście do dnia  18 października 2017 roku do: Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów w Tarnowie, ul. Krakowska 19, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Regulamin, karta zgłoszeń oraz wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej gminy Tarnów.

- Celem Festiwalu jest  nie tylko promocja i upowszechnianie piosenek i pieśni patriotycznych i partyzanckich ale również budowanie świadomego i odpowiedzialnego patriotyzmu wśród uczestników Festiwalu, zwłaszcza wśród młodzieży, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w oparciu o śpiew i muzykę. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w wydarzenia – mówi Anna Pieczarka dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

PLAKAT

REGULAMIN

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.