Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

V Gminny Dzień Seniora

Wręczenie medali Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie oraz koncert muzyków Filharmonii Krakowskiej miały miejsce w trakcie VI Gminnego Dnia Seniora. Wydarzenie odbyło się w miniony czwartek, 5 października w hali widowiskowo – sportowej w Koszycach Wielkich tłumnie gromadząc seniorów z terenu naszej gminy.

Wydarzenie rozpoczął wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, przypominając w swoim wystąpieniu o ważnej roli osób starszych w lokalnych społecznościach. Następnie Maria Ostrowska, gminny koordynator ds. seniorów podsumowała miniony rok w gminnych Klubach Seniora. Były opowieści o spotkaniach, wyjazdach, ale też i o problemach oraz oczekiwaniach seniorów z terenu naszej gminy. Życzenia wraz z upominkiem od samorządu gminy Tarnów złożyła zaś obecnym Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

W trakcie wydarzenia miała miejsce wyjątkowa uroczystość  „Złotych Godów”, czyli wręczenia medali Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla małżonków, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat. Medale wraz z pamiątkowymi upominkami wręczyli jubilatom wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Pani Wiesława Mitera, wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnów Eugeniusz Wojtarowicz oraz Sekretarz Gminy Tarnów Alicja Kusior.

W bieżącym roku, złoty jubileusz pięćdziesięciolecia małżeństwa w gminie Tarnów obchodzili:

ALINA, MIECZYSŁAW BARTOSZKOWIE

SALOMEA, FRANCISZEK BATKOWIE

BARBARA I ZDZISŁAW BEDNARSCY

TERESA I JÓZEF BURNATOWIE

HALINA I TOMASZ BUSIOWIE

ZOFIA I FRANCISZEK CHLIPAŁOWIE

BARBARA KAZIMIERZ CYGANOWIE

JÓZEFA I STANISŁAW CYGANOWIE

CECYLIA I KAZIMIERZ DRUŻKOWSCY

BOGUMIŁA I ALEKSANDER FABEROWIE

ANNA I JERZY FRŰHAUF

MARIA I JÓZEF GŁUSZAKOWIE

ANNA I MARIAN HERDUSIOWIE

ALEKSANDRA I GRZEGORZ HUSZNOWIE

KRYSTYNA I EDWARD JAKUBOWSCY

ZOFIA I ADAM JAROSZOWIE

ALICJA I STANISŁAW JAROSZOWIE

ZOFIA I TADEUSZ JASICOWIE

BARBARA I KONRAD KACAŁOWIE

ANNA I BOLESŁAW KACZOROWIE

ELŻBIETA I ROMAN KAWOWIE

STANISŁAWA I JÓZEF KILIANOWIE

ZOFIA I HENRYK KOPCIOWIE

KRYSTYNA I STANISŁAW KORZENIOWSCY

JANINA I WOJCIECH KOSIBOWIE

MARIA I EDWARD KOSMANOWIE

BARBARA I ROMAN KOZIELCOWIE

JÓZEFAI JÓZEF KROKOWIE

KRYSTYNA I TADEUSZ KUBONIOWIE

KRYSTYNA I STANISŁAW KUKLIŃSCY

JÓZEFA I STANISŁAW KUTOWIE

KRYSTYNA I ANTONI LONCOWIE

MARIA I JERZY MARCZYŃSCY

JÓZEFA I STANISŁAW MICHAŁKOWIE

ZOFIA I ANDRZEJ NIEMCZUROWIE

ALEKSANDRA I KAZIMIERZ ORLIKOWIE

MIROSŁAWA I WALDEMAR OZIMKOWIE

BARBARA I JERZY POŁCIOWIE

DANUTA I JÓZEF PUZIOWIE

ZOFIA I ALOJZY RADZIKOWIE

HELENA I TADEUSZ SEKUROWIE

KRYSTYNA I STANISŁAW SKÓRKOWIE

JADWIGA I BOGUSŁAW SOROKOWIE

MIECZYSŁAWA I CZESŁAW SOŁTYSOWIE

JADWIGA I JERZY SZYNALOWIE

PELAGIA I CZESŁAW TADLOWIE

KRYSTYNA I PIOTR TALACZKOWIE

STANISŁAWA I JÓZEF WARCHOŁOWIE

MARIA I JULIAN WARDZAŁOWIE

ELŻBIETA I STEFAN WIDOMSCY

EMILIA I ADOLF WITKOWIE

HALINA I JAN ZELKOWIE

ELŻBIETA I JÓZEF ŚLĘZAKOWIE

MARIA I STANISŁAW ŚWIĄTKOWIE

ZOFIA I KAZIMIERZ ŻELICHOWSCY

ROMANA I JAN ŻYDOWSCY

Dla Jubilatów życzenia zaśpiewała młoda wokalistka, Eliza Gąsiorowska. Samorząd Gminny zaprosił uczestników na kolację z deserem. Było włoskie danie, pyszny sernik i jesienny kompot.

Muzycznych wrażeń dostarczył zaś koncert „Awantura o Kasię”, w wykonaniu muzyków stowarzyszenia PASSIONART. Artyści podczas koncertu zaprezentowali publiczności wybór piosenek dobrze znanych i lubianych "z dawnych lat", z repertuaru niezapomnianego Kabaretu starszych Panów, Wiesława Michnikowskiego, Kaliny Jędrusik, Sławy Przybylskiej czy Eugeniusza Bodo. Uczestnicy V Gminnego Dnia Seniora przenieśli się więc w świat wyjątkowych piosenek, a sam koncert był pełen wspomnień i niezapomnianych wrażeń.

FOTORELACJA

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.