Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Zabytkowa kapliczka w Porębie Radlnej wyremontowana

Dzięki pozyskaniu przez Gminę Tarnów dofinansowania z Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Kapliczki Małopolski 2017”, kapliczka domkowa W Porębie Radlnej została wyremontowana.

Kapliczka domkowa z Figurą Matki Bożej w Porębie Radlnej znajduje się na wzniesieniu przy bocznej drodze i jest wpisana do Gminnego Rejestru Zabytków. Ma ona typową dla obiektów budowanych w XIX i XX wieku w Małopolsce formę architektoniczną. Kapliczka dzięki pracom remontowym zyskała nową elewację, wymieniony został dach, zamontowana nowa stolarka drzwiowa i okienna.

Również wnętrze kapliczki objęte zostało pracami konserwatorskimi. Odnowiono ołtarzyk z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem, pochodzącą z feretronu ze starego kościoła parafialnego, a także krzyż.

- Od kilku lat dbamy, by sukcesywnie odnawiać te najmniejsze obiekty architektury sakralnej jak kapliczki i krzyże przydrożne. Najmniejsze, jednak tak ważne dla mieszkańców, którzy od pokoleń o nie dbają, dekorują i odprawiają przy nich nabożeństwa – mówi radna województwa małopolskiego Anna Pieczarka.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.