Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Droga „Wzdłuż Dunajca” łącząca Zgłobice i Zbylitowską Górę z dofinansowaniem

Ruszyła budowa II etapu przebudowy drogi tzw. „Wzdłuż Dunajca” w Zgłobicach, łączącej miejscowość ze Zbylitowską Górą. Prace na długości ponad 0,5 kilometra obejmą wyprofilowanie podłoża, wykonanie podbudowy oraz położenie nowej, asfaltowej nawierzchni. Na realizację inwestycji, gmina Tarnów pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, ze środków na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Przypomnijmy, iż wcześniej na przedłużenie tej drogi w miejscowości  Zbylitowska Góra, gmina pozyskała już środki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach podziału środków na usuwanie klęsk żywiołowych. Inwestycja jest już realizowana.

- Całość drogi, łączącej Zgłobice ze Zbylitowską Górą, położona jest w malowniczym otoczeniu rzeki Dunajec. Będzie więc służyć mieszkańcom nie tylko jako wygodny dojazd do pól, ale również jako wspaniałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej a także spacerów – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Nowa droga będzie gotowa jeszcze w tym roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 270 tysięcy złotych.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.