Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Są rządowe pieniądze na tablice interaktywne

Szkoły podstawowe z terenu gminy Tarnów – w Woli Rzędzińskiej Nr 1 i Zgłobicach zakupią tablice interaktywne, dzięki pozyskaniu przez gminę funduszy rządowych w wysokości blisko 30 tysięcy złotych w ramach programu „Aktywna tablica”.
- Pozyskane przez gminę fundusze pochodzą z „Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2017-2019 „Aktywna tablica”. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa  i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę – mówi Adam Ryba, dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów.

Tablice interaktywne zastępują w szkołach stare tablice kredowe. Nie pisze się po nich kredą, tylko mazakiem lub specjalnym „piórem”. - Te nowoczesne tablice dają nauczycielom znacznie więcej możliwości. Tablice interaktywne reagują na dotyk, można je połączyć z komputerem i projektorem, a to wszystko pozwoli odmienić lekcje – mówi Joanna Rogowska – Kuta dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Woli Rzędzińskiej.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.