Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Jubileuszowe spotkania

5-cio lecie Klubu Seniora w Koszycach Małych

Klub Seniora z Koszyc Małych obchodził jubileusz pięciolecia działalności. Były życzenia, tort i mnóstwo wzruszeń. Okolicznościowe spotkanie odbyło się w środę, 18 października w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. – Aż trudno uwierzyć, że to już pięć lat wspólnego spotykania się, rozwijania swoich pasji, wyjazdów. Jesteśmy teraz grupą przyjaciół, przeżywamy wspólnie radości i smutki. W dniu jubileuszu mogę stwierdzić, że nasza działalność jest potrzebna i przynosi wiele radości  – mówiła Elżbieta Ślęzak, prezes Klubu Seniora w Koszyc Małych otwierając spotkanie i witając przybyłych gości, w tym przedstawicieli samorządu gminnego, miejscowej straży, parafii i szkoły podstawowej. W trakcie wydarzenia członkowie Klubu Seniora bawili przybyłych gości skeczami i przyśpiewkami, zaś na wystawie była okazja obejrzeć dekoracje, które przez minione lata wykonali członkowie klubu.

60-lecie zespołu Kumotry

Jubileusz sześćdziesięciolecia działalności obchodził zespół „Kumotry”, w którego składzie występują mieszkańcy gminy Tarnów. Uroczyste spotkanie odbyło się 19 października w Sali Lustrzanej w Tarnowie. Okolicznościowe życzenia u gratulacje wszystkim obecnym i byłym członkom zespołu złożył w imieniu Samorządu Gminy Tarnów wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnów Eugeniusz Wojtarowicz.

Zespół „Kumotry” powstał w 1957 r. Założony został przez Mieczysława Gibałę. Nazwa powstała na bazie rodzinnego zespołu. Był to zespół kolędniczy. Chodzili z  szopką, jasełkami, kolędą, a później dołączono folklor. Kumotry mieli i mają duże osiągnięcia w swojej działalności, niosą radość ludziom chorym, samotnym, skazanym i biednym. Śpiewają na terenie małopolski i poza nią. Występują podczas odpustów, dożynek, prymicji, majówek i kolęd. Zespół zdobył wiele nagród, dyplomów, wyróżnień. W roku 2007 w 50 – lecie działalności Kumotry otrzymały nagrodę w kategorii Kultura – statuetkę Uskrzydlonego. Od początku swojej działalności zespołem kierowali: Mieczysław Gibała, Stanisława Przybyło, a obecnie Wacława Kilian.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.