Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Biblioteki zakupiły nowości wydawnicze

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” gminne biblioteki w Zgłobicach, Tarnowcu i Woli Rzędzińskiej otrzymały dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych. Dzięki pozyskanym funduszom księgozbiory powiększyły się o takie pozycje jak kontynuacje bestsellerowych powieści: „Błękitne sny” Katarzyny Michalak z cyklu „Leśna Polana”, kolejnej części serii z Joanną Chyłką pt. „Oskarżenie” Remigiusza Mroza, „Początek” Dana Browna, „Mężczyzna, który gonił swój cień” Davida Lagercrantza, „Słup ognia” - będącą ostatnią częścią trylogii „Filary ziemi” Kena Folleta, „Dom pełen słońca” z serii Stacja Jagodno Karoliny Wilczyńskiej. Prawdziwą niespodzianką dla czytelników jest powrót Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk w kontynuacji serii „Cukiernia Pod Amorem”. Autorka zaprasza nas do Gutowa 20 lat później.

Dla wielbicieli powieści historycznych przygotowaliśmy siódmą część serii Poldark pt. ”Fala gniewu” oraz powieść Anny Brzezińskiej „Córki Wawelu”, opowiadającą dzieje kobiet z dworu Jagiellonów.

Do bibliotek trafiły również publikacje naukowe i popularnonaukowe: „Ania” Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego, będąca biografią Anny Przybylskiej, „Dziewczyny od Andersa” Agnieszki Lewandowskiej-Kąkol, „Kromka chleba” Dagmary Dworak, Pierwsze damy III Rzeczpospolitej” Aleksandry Szarłat, "Zachowałam się jak trzeba"… - książka poświęcona „Ince” Danucie Siedzikównie, „Wanda” - historia Wandy Rutkiewicz, opowiedziana przez Annę Kamińską „Gottland” oraz „Niedziela, która zdarzyła się w środę” Mariusza Szczygła.

Biblioteki nie zapominają również o najmłodszych czytelnikach. Wśród literatury dla dzieci i młodzieży znalazły się: książeczki z serii „Basia” Zofii Staneckiej, kolejne części „P.Rosiak” Barbary Catchpole, „Pozłacana rybka” Barbary Kosmowskiej, „Skrzynia władcy piorunów” Marcina Kozioła, „Nela i tajemnice oceanów” oraz wiele innych.

- Zapraszamy mieszkańców do spędzania długich, jesiennych wieczorów z książką. Z nowościami dostępnymi w naszych bibliotekach można się zapoznać poprzez katalogi internetowe dostępne na stronie http://tarnow-gbp.sowa.pl/ - mówi Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.