II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

W czwartek, 26 października w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. W Festiwalu udział wzięli soliści, zespoły i chóry z terenu całego regionu, w tym powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i miasta Tarnów. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Armii Krajowej w Londynie a współorganizatorem eliminacji wojewódzkich Gmina Tarnów i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.
Przedmiotem Festiwalu były piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem II Wojny Światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego oraz walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych. Uczestników oceniło jury w składzie: Elżbieta Jakimek – Zapart z Fundacji Armii Krajowej, Mateusz Prendota prezes Stowarzyszenia Passionart, Łukasz Płatek z krakowskiego oddziału IPN oraz Adam Ryba dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów, przyznając następujące wyróżnienia:

Kategoria dzieci soliści:
1 miejsce:
Klaudia Rąpała z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgłobicach
Julia Roman z Zespołu Szkół w Gromniku
2 miejsce:
Kinga Gurgul z Zespołu Szkolno – Przedszkolny w Dębnie
Eliza Gąsiorowska reprezentująca Pałac Młodzieży Tarnów
3 miejsce
Emilia Zima z Zespołu Szkół w Lubczy
Wyróżnienia:
Magdalena Chudzik ze Szkoły Podstawowej w Zborowicach