Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

W czwartek, 26 października w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. W Festiwalu udział wzięli soliści, zespoły i chóry z terenu całego regionu, w tym powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i miasta Tarnów. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Armii Krajowej w Londynie a współorganizatorem eliminacji wojewódzkich Gmina Tarnów i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.
Przedmiotem Festiwalu były piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem II Wojny Światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego oraz walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych. Uczestników oceniło jury w składzie: Elżbieta Jakimek – Zapart z Fundacji Armii Krajowej, Mateusz Prendota prezes Stowarzyszenia Passionart, Łukasz Płatek z krakowskiego oddziału IPN oraz Adam Ryba dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów, przyznając następujące wyróżnienia:

Kategoria dzieci soliści:
1 miejsce:
Klaudia Rąpała z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgłobicach
Julia Roman z Zespołu Szkół w Gromniku
2 miejsce:
Kinga Gurgul z Zespołu Szkolno – Przedszkolny w Dębnie
Eliza Gąsiorowska reprezentująca Pałac Młodzieży Tarnów
3 miejsce
Emilia Zima z Zespołu Szkół w Lubczy
Wyróżnienia:
Magdalena Chudzik ze Szkoły Podstawowej w Zborowicach
Laura Karpińska ze Szkoły Podstawowej w Bruśniku

Kategoria dzieci chóry:
Miejsce 1: Kantata – Niepubliczny Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jodłówce - Wałkach
Miejsce 2: Ragii di sole – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rzuchowej
Miejsce 3: Remedium – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu

Kategoria dzieci zespoły:
Miejsce 3:
Trio wokalne ze Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej
Zespół wokalny z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych

Młodzież soliści:
2 miejsce: Oliwia Lisowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzuchowej
3 miejsce Marcelina Cieślik reprezentująca Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna

Zespoły i chóry starsze:
Miejsce 1: Chór rodziców, nauczycieli i uczniów działający przy Szkole Podstawowej w Zakliczynie
Miejsce 3: ZLOT – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dąbrowie Tarnowskiej

Ponadto jury wyłoniło laureatów eliminacji, którzy wezmą udział w Przesłuchaniach Finałowych, które odbędą się już 11,12 i 13 listopada w Krakowie, a następnie w Koncercie Galowym:
1.    Julia Roman
2.    Emilia Zima
3.    Magdalena Chudzik
4.    Laura Karpińska
5.    Klaudia Rąpała
6.    Kinga Gurgul
7.    Eliza Gąsiorowska
8.    Oliwia Lisowska
9.    Marcelina Cieślik
10.    Chór Kantata
11.    Ragii di sole
12.    Chór rodziców, nauczycieli i uczniów – Zakliczyn
13.    Zespół REMEDIUM

 

FOTORELACJA

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.