„Luxtorpeda” zwycięża w Gminnej Lidze Orlikowej

Drużyna „Luxtorpeda” ze Zgłobic zwyciężyła Gminną Ligę Orlikową w piłkę nożną, wygrywając Puchar Wójta Gminy Tarnów. W trwających od września rozgrywki Gminnej Ligi Orlikowej udział wzięło dziewięć amatorskich drużyn z terenu gminy Tarnów. Piłkarskie pojedynki toczyły się na boisku „Orlik” w Tarnowcu. Drużyny rozegrały między sobą 9 kolejek spotkań systemem „każdy z każdym”. O końcowej klasyfikacji zdecydowały dopiero ostatnie mecze, co świadczy o wyrównanym poziomie rozgrywek. Puchar, dyplomy i upominki wręczyli zwycięskim drużynom po zakończeniu ostatniej kolejki wójt Grzegorz Kozioł oraz dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów Anna Pieczarka.

Końcowa klasyfikacja

TABELA LIGI ORLIKOWEJ GMINY TARNÓW 2017 W PIŁKĘ NOŻNĄ

Najlepszym Strzelcem Ligi Orlikowej został Kamil Kużdżał z FC Bandziory, natomiast najlepszym Bramkarzem Ligi Orlikowej Damian Dąbrowski z Radlnej. Organizatorem pierwszej edycji Ligi Orlikowej Gminy Tarnów było gminne Centrum Kultury i Bibliotek. – Rozgrywki pierwszej edycji cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców, zawodnicy grali z zachowaniem sportowego  ducha dlatego z pewnością będą kolejne edycje – mówi koordynator rozgrywek Maciej Aleksander.