Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Gmina świętowała Narodowy Dzień Niepodległości z Krzysztofem Krawczykiem

Msza św. w intencji Ojczyzny, biało – czerwone barwy, wspólny śpiew pieśni patriotycznych, poczęstunek węgierskim gulaszem i żołnierską grochówką, koncert jazzowy oraz niezwykły koncert legendy polskiej sceny muzycznej – Krzysztofa Krawczyka. Tak gmina Tarnów świętowała Narodowy Dzień Niepodległości, 11 listopada w hali widowiskowo – sportowej w Koszycach Wielkich.

Tegoroczne świętowanie Niepodległości w Gminie Tarnów rozpoczęła Msza święta w intencji Ojczyzny, sprawowana pod przewodnictwem Ordynariusza diecezji Kamieniecko – Podolskiej na Ukrainie, Biskupa Leona Dubrawskiego. Przybyłych na wydarzenie gości, w tym m.in. wojewodę Józefa Gawrona, Starostę Tarnowskiego Romana Łucarza, prezesa Zakładów Mechanicznych Henryka Łabędzia, prezesa Zakładów Azotowych Józefa Rojka, radnych powiatowych, radnych gminnych z przewodniczącą Wiesławą Miterą, sołtysów, dyrektorów gminnych szkół i przedszkoli, przedstawicieli organizacji kombatanckich powitali prowadzący Anna Pieczarka i Eugeniusz Wojtarowicz. W uroczystości udział wzięły również delegacje z zaprzyjaźnionych węgierskich samorządów.

- Dzisiejsze Święto Niepodległości to piękna lekcja patriotyzmu. Ta data to święto narodowe, ale również symbol miłości Ojczyzny i walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Dlatego – bawiąc się i świętując – musimy pamiętać, że dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojnie tak jak obecnie – mówił w przemówieniu wójt Grzegorz Kozioł. Następnie wręczone zostały wręczone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyże Zasługi.

Odznaczeni zostali:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

Srebrnym Krzyżem Zasługi:  ks. Bachula Czesław, Bartoszek Mieczysław, ks. Mleczko Antoni, BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI Drwal Grzegorz Jan, Jach Jerzy Stanisław,  Jamróg Józef Zbigniew,  Łachut Wanda,. ks. Mikulski Andrzej,    ks. Szufnara Stanisław,  Żurek Dariusz Aleksander. Za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia: SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI Kubala Zofia, BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI Warchoł Danuta, 13. Wiatr Lucyna, 14. Wiśniewska Maria. Za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej: SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI Solak Henryk Tadeusz BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI Olszówka Piotr Lucjan.

Pięknym akcentem świętowania był wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Organizatorzy przygotowali dla uczestników śpiewniki, biało – czerwone chorągiewki oraz wiatraki. W śpiewie pieśni pomagali zgromadzonym laureaci tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej: Eliza Gąsiorowska, Klaudia Rąpała i Zespół Remedium. Gmina Tarnów częstowała też przygotowaną na tą okazję wojskową grochówką oraz węgierskim gulaszem. Na scenie zaś w jazzowe nuty porwał zespół Old Boys Band. Niezwykły był koncert węgierskiej orkiestry dętej z siedmiogrodzkiego Csikszentsimon w Rumunii, który jak zawsze wzbudził wiele emocji. Szczególnie porywające były nuty polskich pieśni patriotycznych, wykonane przez węgierskich przyjaciół.

Jednak największa publiczność pojawiła się przed występem gwiazdy wieczoru, by wspólnie z Krzysztofem Krawczykiem zaśpiewać jego największe przeboje. Był „Parostatek”, „Byle było tak” czy „Mój przyjacielu”.

- Kolejny raz świętowaliśmy patriotycznie, z zadumą ale i z radością, wynikającą z naszej niepodległości i wolności. Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców regionu postanowiło uczcić ten dzień z gminą Tarnów. Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzenia – podsumowuje organizująca wydarzenie Anna Pieczarka, dyrektor gminnego Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.