Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Stypendia Michaela Leiera na kolejny rok przyznane

Dziesięciu uczniów gminnych szkół otrzymało na bieżący rok szkolny stypendium językowe im. Michaela Leiera, Honorowego Obywatela Gminy Tarnów, właściciela firmy LEIER Polska S.A.   Stypendium obejmuje bezpłatny kurs języka niemieckiego, który zakończy się wyjazdem na obóz językowy.

Przypomnijmy, iż Michael Leier zobowiązał się przekazywać gminie Tarnów co roku kwotę 5 tysięcy Euro na stypendia językowe dla najzdolniejszej młodzieży. Pierwsi, ubiegłoroczni stypendyści zakończyli kurs lipcowym wyjazdem na obóz językowy. – Dzięki stypendium dużo lepiej mówię po niemiecku, nie mam problemu z rozmową. Od wyjazdu na obóz z jeszcze większym zapałem uczę się języka – mówi Julia Zając z Tarnowca, ubiegłoroczna styendystka.

W ostatnich dniach wyłonieni zostali stypendyści na bieżący rok szkolny. Kandydatów, uczniów szkół zarówno podstawowych jak i klas gimnazjalnych z terenu gminy Tarnów, do tegorocznego stypendium zgłaszali rodzice. Następnie kandydaci przystąpili do testów predyspozycji językowych oraz znajomości języka niemieckiego. Powołana przez Wójta Gminy Tarnów komisja weryfikacyjna wybrała dziesięć najlepszych osób, które najlepiej wypadły na testach.

W bieżącym roku Stypendium językowe im. Michaela Leiera otrzymali:

- Karol Szczerba - Szkoła Podstawowa w Tarnowcu

- Jan Cygan – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Woli Rzędzińskiej

- Weronika Żydowska – Gimnazjum w Zawadzie

- Stanisław Urbański – Szkoła Podstawowa w Koszycach Wielkich

- Eliza Gąsiorowska – Niepubliczne Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze

- Ewa Woźniak – Szkoła Podstawowa w Tarnowcu

- Gabriela Zaucha – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Woli Rzędzińskiej

- Klaudia Krzyżak -   Niepubliczne Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze

- Weronika Krzyżak - Niepubliczne Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze

- Adrian Piórkowski - Niepubliczne Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w ubiegłym tygodniu w siedzibie firmy Leier Polska S.a. w Woli Rzędzińskiej – Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu, po raz drugi najzdolniejsza młodzież z gminy Tarnów będzie mogła uczyć się języka niemieckiego. Ufundowane stypendia wyrażają nasze zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności -  mówił Lesław Paciorek, Prezes Zarządu Leier Polska S.A.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.