Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Spalił się dom. Rodzina ze Zbylitowskiej Góry straciła wszystko. Apel o pomoc!

Bez dachu nad głową została trzyosobowa rodzina ze Zbylitowskiej Góry, której doszczętnie spalił się dom. Drewniany budynek jednorodzinny zaczął płonąć około godziny drugiej w nocy z wtorku na środę. Pożar gasiły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych ze Zbylitowskiej Góry oraz Zgłobic, a także 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Akcja gaśnicza zakończyła się po kilku godzinach. Jak mówią strażacy, prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej.

Pożar strawił jednak dorobek całego życia rodziny. W jednej chwili, niespełna miesiąc przed Bożym Narodzeniem, zostali pozbawieni zarówno dachu nad głową, podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku. Na najbliższy czas znaleźli schronienie u rodziny, ale tak naprawdę nie mają do czego wracać.

Z apelem o udzielenie pomocy dla trzyosobowej rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru zwraca się Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. - Ze strony samorządu udzieliliśmy bieżącej pomocy, ale przy tak ogromnych stratach jest to kropla w morzu potrzeb. Dlatego gorąco apeluję i proszę wszystkich, tak osoby prywatne jak i firmy, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem.

Osoby, które chcą pomóc poszkodowanym w pożarze, proszone są o kontakt z kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Marią Srebro pod numerem telefonu 14 688 01 50.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.