Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Gmina Tarnów w formie i skarpa w Porębie Radlnej! Nasze projekty wygrały w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego!

Dzięki prawie 6 tysięcom oddanych przez mieszkańców głosów, dwa projekty z terenu gminy Tarnów wygrały w Budżecie Obywatelskim Małopolski i już wkrótce będą zrealizowane. Mowa o zadaniach „Gmina Tarnów w formie” oraz „Nasadzenie krzewów w pasie drogi nr 977 i urządzenie skarpy w miejscowości Poręba Radlna”.

Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego trwało od 25 września do 13 października. Z terenu całej Małopolski zgłoszono 160 projektów, z czego aż 36 z Subregionu Tarnowskiego, obejmującego miasto Tarnów oraz powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski. Jest t tym większy sukces, iż z powyższego jedynie 8 projektów zostało wybranych do realizacji.

Na projekt „Gmina Tarnów w formie” zagłosowało aż 3265, co dało mu drugie miejsce wśród  wszystkich zadań. Dzięki niemu już w przyszłym roku, na terenie całej gminy Tarnów, będą realizowane dla wszystkich chętnych bezpłatne zajęcia sportowe - m.in. aerobicu, jogi czy zumby.

Z kolei na projekt „Nasadzenie krzewów w pasie drogi nr 977 i urządzenie skarpy w miejscowości Poręba Radlna” zagłosowało 2479 mieszkańców. Dzięki wygranej, skarpa przy drodze wojewódzkiej, w pobliżu zabytkowego kościoła w Porębie Radlnej zyska nowe oblicze.

- Dziękuję wszystkim, którzy zagłosowali w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, a tym samym zdecydowali na co nasze województwo ma wydać 8 milionów swojego budżetu. Efekty ubiegłorocznego głosowania już widać, w postaci chociażby budowanego chodnika przy drodze wojewódzkiej w Tarnowcu. Również tegoroczne wygrane zadania postaramy się wdrożyć do realizacji w możliwie najszybszym czasie – mówi Anna Pieczarka, radna Województwa Małopolskiego.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.