Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Gmina Tarnów wspiera najzdolniejszych – kolejne stypendia przyznane

Wójt Gminy Tarnów po raz kolejny przyznał stypendia dla najzdolniejszych z terenu naszej gminy. Wręczenie odbyło się w dniu wczorajszym, 21 grudnia w Urzędzie Gminy Tarnów. Stypendia otrzymali Natalia Gładysz oraz Maciej Gładysz - kierowcy kartingowi Gładysz Karting Team, Patryk Figiel młody naukowiec – Mistrz Świata na międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich oraz koszykarki: Oliwia Węglarz, Weronika Węglarz i Karolina Laszota.

Przypomnijmy, iż program wspierania młodych pasjonatów z terenu gminy Tarnów funkcjonuje już kilkanaście lat. W tym czasie stypendia otrzymało kilkadziesiąt utalentowanych osób, którzy osiągają w swoich dziedzinach nadzwyczajne sukcesy. W tym wyjątkowym gronie znaleźli się zdolni sportowcy, a także pasjonaci w innych dziedzinach, jak np. muzycy, pasjonaci historii czy zdolni fryzjerzy. Niektórzy ze stypendystów mają na koncie międzynarodowe sukcesy.

Natalia Gładysz oraz Maciej Gładysz – to młodzi kierowcy kartingowi Gładysz Karting Team. Natalia rywalizuje w najmłodszej kategorii wiekowej. Była jedną z najszybszych zawodniczek rund serii Micro Max. W pierwszej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski zajęła 3 miejsce. Maciej brał udział w kartingowych Mistrzostwach Polski Rotax Max Challenge Poland. Został mistrzem w kategorii Rotax Micro Max oraz Mistrzem Polski.

Patryk Figiel – to wyjątkowo uzdolniony naukowiec. Zajął I miejsce i uzyskał tytuł Mistrza Świata podczas międzynarodowych prestiżowych zawodów łazików marsjańskich University Rover Challenge 2016 rozgrywanych w Mars Desert Research stacji badawczej The Mars Society w Hanksville w USA. Zbudowany łazik marsjański LEGENDARY IV musiał spełnić główne zadanie – przetrwać warunki panujące na Marsie. Łazik zbudowany przez stypendystę okazał się najlepszy na świecie wśród 63 drużyn startujących z 12 państw.

Oliwia Węglarz, Weronika Węglarz i Karolina Laszota to koszykarki UKS Koszyce Wielkie oraz MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Wraz z zespołem osiągały liczne sukcesy zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim. Na szczególne wyróżnienie zasługuje 5 miejsce w minionym sezonie w Mistrzostwach Polski w Koszykówce „młodziczek”.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.