Z życzeniami i kolędowaniem – Noworoczne Opłatki

Styczeń w gminie Tarnów upłynął pod znakiem noworocznych spotkań opłatkowych dla osób w jesieni życia. Odbyły się one we wszystkich sołectwach gminy Tarnów, gromadząc najstarszych mieszkańców. Była moc życzeń, życzliwości, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd.

Część spotkań rozpoczęła Msza Święta sprawowana w większości w miejscowych kościołach parafialnych. Następnie w szkołach czy domach ludowych mieszkańcy spotkali się, by wspólnie świętować. Spotkania opłatkowe w większości rozpoczynały się od jasełkowych występów dzieci z miejscowych szkół i przedszkoli. Najmłodsi w pięknych strojach i przy niezwykłych dekoracjach prezentowali zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne wersje bożonarodzeniowego spektaklu. Uczestnicy opłatków niezwykle ciepło przyjmowali  zaś występy najmłodszych.

Następnie był czas na składanie życzeń, moc uścisków, rozmowy z bliższymi i dalszymi sąsiadami przy poczęstunku przygotowanym przez społeczności szkolne i lokalne. W poszczególnych spotkaniach opłatkowych uczestniczyli przedstawiciele samorządu, radni, sołtysi, księża, dyrektorzy szkół i przedszkoli. W pomoc w przygotowanie sal oraz podawanie posiłków aktywnie włączyli się uczniowie miejscowych szkół.

- Noworoczne spotkania opłatkowe to już kilkunastoletnia tradycja w gminie Tarnów, poprzez które chcemy, jako samorząd gminy Tarnów, wyrazić naszą wdzięczność dla najstarszych mieszkańców naszej gminy. Dziękuję jednocześnie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie spotkań opłatkowych – podsumowuje wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

BIAŁA

KOSZYCE MAŁE