Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

„Uczyńmy Ziemię piękniejszą” Dzień Ziemi w Gminie Tarnów

„Uczyńmy Ziemię piękniejszą” pod takim hasłem pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek oraz Urzędu Gminy Tarnów wyruszyli do gminnych miejscowości, aby porządkować naszą małą ojczyznę z okazji Dnia Ziemi. Prace rozpoczęły się od sprzątania placów i skwerków, zwłaszcza tych znajdujących się w pobliżu Domów Ludowych w Zbylitowskiej Górze, Nowodworzu, Radlnej i Błoniu, a także Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych, Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszycach Wielkich oraz przy Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej. Porządkowano place zieleni, przycinano krzewy, poprawiano skarpy, nasadzano nowe kwiaty. Wszystkie te działania prowadzą nie tylko do upiększenia naszych gminnych miejscowości, przede wszystkim ich miejsc centralnych, lecz także mają się przyczynić do popularyzacji obchodów tego święta.

W szkołach gminy Tarnów również trwa sprzątanie świata, przykładem może być Szkoła Podstawowa w Koszycach Wielkich, gdzie na plac zabaw wybrały się dzieci, tym razem nie w celu rozrywki, ale wspólnego porządkowania ich ulubionego szkolnego terenu. Dzięki temu mali mieszkańcy są świadomi, iż szczególnie należy dbać o to, co na co dzień nam służy.

O tym, jak ważna jest ochrona środowiska, w szkołach przypominają nauczyciele, a dzieci chętnie angażują się w różne akcje i projekty poświęcone Ziemi. My zaś – osoby dorosłe – na ogół zapominamy o tym, że wszystko, co nas otacza jest wspólnym dobrem, że Ziemia, na której rośniemy i która nas żywi stanowi nasz dom – mówi Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów Anna Pieczarka.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.