Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Emocje na boisku – gminne zawody szkół podstawowych w piłkę nożną

Mnóstwo sportowych emocji towarzyszyło gminnym zawodom w piłkę nożną. Na boisku LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze 8 maja zgromadziło się 11 zespołów szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów. Młodzi piłkarze pełni zapału i pozytywnej energii stanęli do rywalizacji o tytuł najlepszych.

Rozgrywki rozpoczęły się losowaniem o przynależność do grupy. W wyniku tego utworzono dwie grupy, pierwszą składającą się z 6 drużyn, drugą z 5. Wszystkie reprezentacje walczyły o miejsce na podium metodą każdy z każdym, a dwa najlepsze zespoły z jednej i drugiej grupy zmierzyły się ze sobą w półfinałach, które ostatecznie zadecydowały o wygranej.

Do półfinałów zakwalifikowały się  Koszyce Małe, które zagrały z Koszycami Wielkimi, oraz  Wola Rzędzińska I z Tarnowcem. Emocje rozgrzewały wszystkich, temperatura rosła z minuty na minutę, czego dowodem była walka o I miejsce. Gra między Wolą Rzędzińską I a Koszycami Małymi była wyrównana, zakończyła się remisem 0:0. Dogrywka również nie rozstrzygnęła wyniku, dopiero rzuty karne zadecydowały o przyznaniu palmy pierwszeństwa Woli Rzędzińskiej, co zespołowi z Koszyc Małych dało srebrny medal. O III miejsce rywalizowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Koszycach Wielkich ze Szkołą Podstawową w Tarnowcu z wynikiem 5:0 dla Koszyc Wielkich.

Rozgrywki te udowodniły, że gminę Tarnów zamieszkuje sporo sportowych diamentów, które dzięki tej i podobnym akcjom mogą rozwijać swoje umiejętności i realizować pasje. Choć, jak mawiał trener wszech czasów Kazimierz Górski, „chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika”, najważniejsze jest jednak uczciwe współzawodnictwo, które zresztą towarzyszyło gminnym zawodom. Każda z drużyn otrzymała więc pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze –  medale, wręczane przez Zastępcę Wójta Gminy Tarnów Sławomira Wojtasika.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.