Aksamitki ozdabiają gminę Tarnów

Mimo pochmurnej pogody kolejne miejscowości pokryły się kwiatami. Ponad 4000 aksamitek pracownicy Urzędu Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek 16 maja zasadzili wzdłuż drogi wojewódzkiej w Nowodworzu i Porębie Radlnej.

Te piękne, żółto-pomarańczowe barwy będą ozdabiać przyuliczne pasy zieleni aż do późnej jesieni. Cieszą one nie tylko mieszkańców, ale zachwycają się nimi także przejezdni goście, którzy w czasie podróży podziwiają uroki naszej małej Ojczyzny.

Okres ukwiecania gminy Tarnów trwa. Przed pracownikami następne nasadzenia, a co za tym idzie kolejne malowniczo zagospodarowane skarpy i pasy zieleni. Warto podkreślić, że dzięki samodzielnie wykonanemu projektowi oraz pracy urzędników, koszt stanowią jedynie sadzonki kwiatów.