Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Domy Ludowe tętnią życiem

Domy Ludowe w Nowodworzu, Zbylitowskiej Górze, Błoniu oraz Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych od marca tętnią życiem i energią. Gromadzą się w nich dzieci, młodzież i seniorzy, których na co dzień być może sporo dzieli, lecz tu połączyła ich wspólna pasja.

Darmowe zajęcia, warsztaty i kursy prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów oraz nauczycieli cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie powinno to dziwić, gdyż to sami mieszkańcy zapisywali się na atrakcyjne dla nich zajęcia. Tym sposobem od poniedziałku do piątku każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ponieważ harmonogram został zaplanowany w porozumieniu z uczestnikami.

Już teraz możemy podziwiać efekty pracy zarówno prowadzących, jak i uczniów. Tancerzy biorących udział w kursie tańca towarzyskiego na pewno zobaczymy wirujących podczas   dancingów dopełniających gminne festyny i inne zabawy okolicznościowe. Uwiecznią to zaś na zdjęciach osoby uczestniczące w kursie fotografii, które w trakcie zajęć nie tylko szkolą umiejętności praktyczne, lecz także uczą się wrażliwości na otaczające piękno w czasie lekcji plenerowych. Jeśli o pięknie mowa, właśnie takie rzeczy powstają na warsztatach artystycznych, które rozwijają możliwości manualne, pobudzają wyobraźnię, a przy tym pokazują jak zrobić coś magicznie urokliwego z niczego. Dobry smak poznają też ci, którzy uczą się gotować pod okiem babci, bowiem zdradzają one małym kucharzom swoje tajemnicze, najlepsze receptury na sałatki, deserki, ciasteczka i różne potrawki. – Zajęcia te cieszą się chyba największą popularnością. Wspólne przygotowywanie rozmaitych smakołyków daje dzieciom ogromną frajdę i satysfakcję. Opowiadają one między sobą, że zamiast domowego obiadku zjedzą to, co sami ugotowali, a jak wiadomo – samodzielnie przyrządzona potrawa smakuje najlepiej. – mówi opiekun Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze Anna Gąsiorowska.

Mimo kilku kulinarnych grzeszków wysportowaną sylwetką mogą się pochwalić kobiety, które od początku marca systematycznie ćwiczą pod okiem sympatycznej, motywującej je trenerki prowadzącej zajęcia jogi i aerobiku. W dzisiejszych czasach jednak duży nacisk kładzie się nie tylko na zgrabną figurę, lecz także na znajomość języków obcych, wśród których prym wiedzie język angielski. Dlatego i on figuruje w harmonogramie, w tym przypadku podzielonym na dwie osobne grupy – dla osób starszych i dla dzieci. Zabieg ten miał na celu dostosowanie poziomu i charakteru nauczania do wieku oraz stopnia umiejętności. Wszyscy uczniowie poznają nowe słownictwo, uczą się poprawnej wymowy i pisowni.

Takie i podobne inicjatywy są bardzo potrzebne, zwłaszcza wśród tych najmłodszych oraz najstarszych. Dla dzieci jest to nie tylko ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, lecz także dobra odskocznia od nauki i najpopularniejszej rozrywki, czyli komputera. Starsi zaś mogą często samotne popołudnia i wieczory spędzić w gronie znajomych, którzy podobnie jak oni również pragną rozwijać swoje pasje.

– Bardzo się cieszę, że Domy Ludowe w gminie Tarnów tętnią życiem. Zainteresowanie ze strony mieszkańców jest ogromne, co tylko świadczy o tym, że harmonogram został dobrany zgodnie z ich potrzebami oraz zainteresowaniami. Dlatego w sezonie letnim również planujemy organizację kolejnych warsztatów i kursów,  jestem przekonana, że wtedy także każdy znajdzie coś dla siebie. – mówi Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów Anna Pieczarka.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.