Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Paraolimpiada Pływacka „Bez granic”

W Gminie Tarnów Dzień Dziecka trwa cały tydzień, i to nie tylko dla najmłodszych mieszkańców. „Bez granic” pod takim hasłem odbyła się 30 maja Paraolimpiada Pływacka w Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.  Jej uczestnicy to niepełnosprawne, ale uśmiechnięte i pełne energii dzieci, młodzież i dorośli. Choć głównym celem zawodów jest rywalizacja i złoty medal, tym towarzyszyła głównie radosna atmosfera oraz wzajemne kibicowanie.

Paraolimpiada podzielona została na 4 kategorie: klasy szkół podstawowych IV–VI, VII–VIII oraz gimnazja, a także dwie kategorie open – dla kobiet i mężczyzn. Każdy z biorących udział miał do wykorzystania dwie próby, czyli możliwość przepłynięcia toru dowolnym stylem dwa razy, z czego w ostatecznym porównaniu wyników liczył się ten lepszy. Zawodnicy wspólnie zagrzewali siebie do walki, dopingowali rywali oklaskami. W tej pełnej ciepła i wzajemnej akceptacji atmosferze wyłoniono zwycięzców w każdej kategorii, czyli tych, którzy w najkrótszym czasie przepłynęli tor. Miejsca na podium zajęli:

Klasy szkół podstawowych IV–VI:

I miejsce – Grzegorz Padło

II miejsce – Krzysztof Padło

Klasy szkół podstawowych VII–VIII oraz gimnazjum:

I miejsce Jakub Hołda

II miejsce Jakub Chwałek

III miejsce Jakub Biel

Open – kobiety

I miejsce – Dorota Zduńska

II miejsce – Ewelina Migoń

III miejsce – Danuta Gałuszka

Open – mężczyźni

I miejsce – Jan Kłusek

II miejsce – Dominik Sikorski

III miejsce – Damian Filipowski

Wygrani otrzymali puchary, oprócz tego każdy z pływaków dostał pamiątkowy medal, dyplom i upominek, który wręczała Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Anna Pieczarka. Uśmiech nie znikał z twarzy uczestników, zwłaszcza przy wręczaniu nagród. Następnie nadeszła pora na smaczny poczęstunek oraz wspólne zdjęcia, do których bardzo chętnie pozowali wszyscy zawodnicy.

– Organizowanie takich inicjatyw, w których biorą udział niepełnosprawni, jest bardzo ważne, zwłaszcza że to otwarte i pełne radości osoby. Podziwiam ich ducha walki oraz zaangażowanie. Warto podkreślić, że projekt ten – Paraolimipada Pływacka BEZ GRANIC został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego – mówi Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów Anna Pieczarka.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.