Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Kolejne nowe tytuły w gminnych bibliotekach

Majowe nowości wydawnicze pojawiły się w gminnych bibliotekach. Dzięki comiesięcznym zakupom czytelnicy mogą być na bieżąco z kontynuacjami bestsellerowych serii czy głośnymi i polecanymi tytułami. Warto już teraz zarezerwować sobie interesujące pozycje, by letnie wieczory spędzić przy ulubionej lekturze.

 

Lista literatury kobiecej jest naprawdę zadowalająca. Otwierają ją najbardziej poczytne autorki, które opowiadają dalsze losy swoich bohaterów. Na „Spacer Aleją Róż” po raz ostatni zabierze nas Edyta Świętek w zamykającym, piątym tomie – „Powiew ciepłego wiatru”. Świat wspomnień powróci w „Pamiętniku ze starego domu” Ilony Gołębiewskiej, która w trzeciej części cyklu udowodni, że przeszłość zawsze wpływa na nasze życie. Ceniona w bibliotekach gminy Tarnów Beata Majewska przedstawia trzeci tom „Konkursu na żonę” – „Zdążyć z miłością”, a bohaterka Agaty Przybyłek nieraz krzyknie „Ja chyba zwariuję!” w romantycznej i pełnej zwrotów akcji opowieści o codzienności. Nowe serie rozpoczynają m.in. Richard Paul Evans „Broken Road” książką „Sprzedawca marzeń” oraz Agnieszka Lingas-Łoniewska, zwana przez czytelników „Dilerką Emocji”, która wciągnie ich w historie o młodości, zdradzie i bolesnych kolejach życia w dylogii: „Kiedy zniknę” i „Kiedy wrócę”. Klasyka romansu to oczywiście Danielle Steel i jej nowa powieść „Nie wszystko stracone”, natomiast Anna Ficner-Ogonowska wzruszy opowieścią o prawdziwej i odpowiedzialnej miłości w „Okruchu”.

Męska część czytelników zazwyczaj sięga po różnego rodzaju thrillery, kryminały oraz powieści sensacyjne, dlatego także i oni powinni w najbliższym czasie odwiedzić gminne biblioteki, gdyż nowości czekają również na nich. Na plan pierwszy wysuwają się kontynuacje mrożących krew w żyłach serii: piąty tom cyklu „Komisarz Forst” – „Zerwa” Remigiusza Mroza, długo wyczekiwany „Czerwony Pająk” Katarzyny Bondy z „Czterech żywiołów Saszy Załuskiej” oraz dziewiąta część „Lipowa” – „Nora” Katarzyny Puzyńskiej. O konsekwencjach podejmowania złych decyzji opowie Charlotte Link w powieści „Decyzja”, o rodzinnej tragedii w mrocznej wsi „Żmijowisko” zaś Wojciech Chmielarz.

To, że książka zapisuje niejedną ludzką historię jest jej szczególną wartością, dlatego literatura faktu, reportaże i biografie tak chętnie są czytane przez bywalców gminnych bibliotek. „Tatuażysta z Auschwitz” Heathera Morrisa to poruszająca, prawdziwa opowieść o sile miłości w czasach hitlerowskiego piekła. Jacek Hugo-Bader, jeden z czołowych polskich mistrzów reportażu, przedstawia zaś ludzkie życie teraz i 20 lat temu w książce „Audyt”. Barbara Stuhr, w młodości wybitna skrzypaczka, później żona i matka dwóch słynnych aktorów – Jerzego i Macieja, natomiast opowiada sama o sobie w autobiografii „Basia. Szczęśliwą się bywa”. Portret pokolenia, dla którego jazz był sposobem wolności, kreśli Magdalena Grzebałkowska w biografii Krzysztofa Komedy – „Komeda. Osobiste życie jazzu”.

Bibliotekarze nie zapomnieli również o swoich najmłodszych czytelnikach, którzy wraz z ulubionymi postaciami z bajek przeniosą się do świata przygód i baśni. Nela mała Reporterka zabierze dzieci na 3 kontynenty, odbędą wspólnie „Podróże w nieznane”. Dla nieco starszych miłośników literatury pracownicy zakupili serię „Damy, dziewuchy, dziewczyny” Anny Dziewit-Meller – „Historia w spódnicy” oaz „Podróże w spódnicy”, w interesujący sposób przedstawiającą losy kobiet, które też kiedyś były zbuntowanymi nastolatkami, a stały się bohaterkami, znanymi pisarkami, agentkami czy podróżniczkami. Cykl książeczek „Jesień”, „Zima”, „Wiosna”, „Lato”, czyli „Jestem przedszkolakiem” to niezbędna lektura wszystkich kilkuletnich czytelników.

Powyższe tytuły to tylko część nowości wydawniczych, które pojawiły się na regałach bibliotek w Tarnowcu, Woli Rzędzińskiej i Zgłobicach. Aby zasięgnąć informacji o pozostałych pozycjach, zapraszamy do śledzenia katalogu elektronicznego. Już teraz prosimy też naszych bywalców o sugestie i propozycje na kolejne – czerwcowe – zakupy książkowe.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.