Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Pobiegli ku czci błogosławionego Ojca Strzałkowskiego – XV Memoriał w Zawadzie

Blisko 200 osób pobiegło w dniu wczorajszym, 3 czerwca zawadzkimi ulicami, by uczcić w Memoriale Błogosławionego Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. Wcześniej, w trakcie mszy św. dziękczynnej świadectwo wygłosiła siostra Berta Hernandez, peruwianka, która była świadkiem porwania polskich franciszkanów przez terrorystów. Na zakończenie wydarzenia odbył się festyn rodzinny.

- Świadectwo o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka przypomina nam, aby działać z prostotą, oddaniem, bez patrzenia na siebie – mówiła siostra Berta Hernandez wyrażając radość z przybycia do Zawady, rodzinnej miejscowości Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. O. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek zostali zamordowani 9 sierpnia 1991 roku w peruwiańskim Pariacoto, przez komunistycznych terrorystów ze Świetlistego Szlaku. Trzy lata temu zakonnicy zostali beatyfikowani.

Po mszy świętej dziękczynnej za beatyfikację Ojca Strzałkowskiego, która miała miejsce w miejscowym kościele parafialnym, siostra Berta, radna województwa małopolskiego Anna Pieczarka oraz przedstawiciele samorządu gminy Tarnów złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą.

Następnie spotkano się obok miejscowej szkoły podstawowej, skąd wystartowały biegi memoriałowe. Trasa biegów biegła ulicami Zawady na szczycie Góry Świętego Marcina. Bieg został podzielony na cztery kategorie wiekowe, rozgrywany był na różnych trasach, przypisanych odpowiednio do poszczególnych kategorii. Oddzielnie klasyfikowano kobiety i mężczyzn.

FOTORELACJA

W poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali:

Szkoła Podstawowa – „Skrzat” – klasy 0 – III

Dziewczęta:

Czapkowicz Sara - Radlna - SP Poręba Radlna

Ul Gabriela - Tarnów - SP 5 Tarnów

Gala Natalia - Sufczyn - SP Łopoń

Wrońska Zofia - Tarnów - SP Tarnów

Kajmowicz Julia - Świebodzin - SP Świebodzin

Łazarz Wiktoria - Łękawica - SP zawada

Chłopcy:

Janus Hubert - Stare Żukowice - SP Lisia Góra

Bryniarski Maksymilian - Tarnów - SP 23 Tarnów

Biernat Filip - Dębno - MLUKS Tarnów

Bryl Szymon - Tarnów - SP 20 Tarnów

Więckowski Mateusz - Zawada - SP Zawada

Marek Maciej - Tarnów - SP 5 Tarnów

Szkoła Podstawowa – „Młodzik” – klasy IV – VI

Dziewczęta:

Michoń Oliwia - Tarnów - SP 20 Tarnów

Niewola Aleksandra - Zgłobice - SP Zgłobice

Cierniak Anna - Łęg Tarnowski - SP Ilkowice

Ptak Nikola - Wola Rzędzińska - SP 1 Wola Rzędzińska

Barnaś Julia - Łękawica - SP Zawada

Żmuda Jolanta - Tarnowiec - SP Tarnowiec

Chłopcy:

Czapkowicz Paweł - Radlna - SP Poręba Radlna

Kaczor Daniel - Tarnów - SP 2 Tarnów

Potempa Łukasz- Zawada - SP Tarnowiec

Potempa Marcin - Zawada - SP Tarnowiec

Raputa Xawery - Zawada - SP Zawada

Karczyński Wojciech - Tarnowiec - SP Tarnowiec

Szkoła Podstawowa VII i Gimnazjum – „Kangur”

Dziewczęta:

Woźniak Ewa - Tarnowiec - GIM Tarnowiec

Dzierwa Martyna - Tarnów - SP 14 Tarnów

Sadlak Karolina - Tarnów - MLUKS Tarnów

Piotrowska Patrycja- Zawada - GIM Zawada

Cholewa Martyna - Nowodworze - SP Tarnowiec

Łazarz Julia - Łękawica - GIM Zawada

Chłopcy:

Ciochoń Artur - Wola Rzędzińska - GIM Wola Rzędzińska

Korfini Michał - Zawada - GIM Zawada

Chwistek Mateusz - Łękawica - SP Tarnów

Bryl Jakub - Tarnów- SP 20 Tarnów

Kajmowicz Dawid - Świebodzin - SP Świebodzin

Pancerz Sebastian - Zawada - GIM Zawada

Bieg główny – „Open”

Kobiety:

Skalak Izabela - Ilkowice

Kmieć Katarzyna - Perła

Wiatr Sylwia - Łęg Tarnowski

Nowak Joanna - Rudka

Słomska Beata - Jodłówka Tuchowska

Jamioł Anna - Kielce

Mężczyźni:

Kozioł Przemysław - Tarnów

Jamioł Michał - Kielce

Susułowski Jakub - Tarnów

Rudek Maciej - Tarnów

Surmacz Michał - Tarnowiec

Surmacz Albert – Tuchów

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Po sportowych zmaganiach organizatorzy zaprosili mieszkańców Zawady i regionu na festyn rodzinny.  Występy na scenie przygotowali uczniowie miejscowej szkoły podstawowej. Nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin: loterii fantowej, bufetu, bigosu od samorządu gminnego, konkursów i zabaw. Na zakończenie odbył się wieczór taneczny z zespołem FENIKS.

Organizatorami XV Memoriału Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego byli Wójt Gminy Tarnów, społeczność Szkoły Podstawowej w Zawadzie, Prowincja Św. Antoniego i Bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) z Krakowa, Proboszcz parafii pw. Św. Marcina Biskupa w Zawadzie. Patronat nad Memoriałem objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.