Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Gmina Tarnów pozyskała dodatkowe środki finansowe na zakup aktywnych tablic dla szkół.

Szkoły Podstawowe w Koszycach Wielkich, Porębie Radlnej, Tarnowcu i Woli Rzędzińskiej II otrzymały środki finansowe, które pozwolą na zakup interaktywnych monitorów dotykowych. Pieniądze zostały przyznane szkołom po złożeniu przez Gminę Tarnów wniosków o udzielenie wsparcia finansowego na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu - Aktywna tablica. Szkoły otrzymały po czternaście tysięcy złotych i za to zakupią po dwa interaktywne monitory dotykowe o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali.

Interaktywne monitory dotykowe zaliczyć należy do innowacyjnych technologii stosowanych w nauczaniu w zakresie prezentowania danych na lekcjach. Te monitory są w pełni dotykowe, posiadają bardzo duże rozdzielczości i wyświetlają doskonałej jakości obraz, na który wpływu nie ma nawet padające światło. Wykonane są z wysokiej jakości komponentów, które łatwo można zintegrować z komputerami i systemami nagłośnienia.

 

Jak podkreśla wójt Grzegorz Kozioł - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom placówek oświatowych w zakresie wyposażania w nowoczesne pomoce dydaktyczne, Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli „Aktywna tablica”. Złożone przez gminę wnioski zostały ocenione bardzo wysoko i zakwalifikowały się do dofinansowania, dzięki czemu nasi uczniowie i nauczyciele będą mogli korzystać w najbliższym czasie z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w nauczaniu.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.