Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Jest kolejny milion rządowych pieniędzy dla Gminy Tarnów na inwestycje drogowe

Pasmo sukcesów Gminy Tarnów w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych trwa. Do gminy trafi kolejny milion złotych na drogi, pozyskany z nowego rządowego programu, realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dzięki funduszom wyremontowana zostanie droga tzw. „przez wieś” w Łękawce. Promesę w dniu wczorajszym, 19 czerwca, wręczył wójtowi gminy Tarnów Grzegorzowi Koziołowi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Wniosek o dofinansowanie remontu tej drogi złożyliśmy do Urzędu Wojewódzkiego o został on pozytywnie zaopiniowany. Pozyskanie tak dużej dotacji jest to dla nas ogromny sukces. W szczególności, że zaledwie kilka dni temu cieszyliśmy się z blisko 2 milionów na drogi otrzymanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Pozyskany właśnie milion złotych z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej pozwoli na remont ponad dwukilometrowej drogi tzw. „przez wieś” w Łękawce. Droga ta biegnąc obok szkoły łączy drogę powiatową w Łękawce z drogą wojewódzką. Remont obejmie wymianę nawierzchni, regulację studzienek i kratek ściekowych, utwardzenie poboczy. Droga zostanie wyremontowana jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie, tylko na same inwestycje drogowe Gmina Tarnów pozyskała ogromne pieniądze, w kwocie blisko 5 milionów złotych.

- Jest to bardzo dobra wiadomość dla naszej gminy. Do gminnego budżetu trafiają właśnie kolejne pieniądze, dzięki czemu będziemy mogli realizować następne zadania – dodaje Skarbnik Gminy Tarnów Irena Podraza.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.