Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

XL Sesja Rady Gminy Tarnów – będą nowe przedszkola, pensja wójta obniżona

 

Spotkanie radnych z wicewojewodą małopolski Józefem Gawronem, wprowadzenie do budżetu gminnego blisko 3 milionów pozyskanych funduszy zewnętrznych, utworzenie publicznych przedszkoli w Porębie Radlnej i Koszycach Wielkich oraz obniżenie pensji wójta – to najważniejsze z uchwał podjętych w trakcie ostatniej XL Sesji Rady Gminy Tarnów. Radni obradowali w sali narad w minioną środę, 27 czerwca.

 

Gościem czerwcowej sesji był wicewojewoda małopolski Józef Gawron. Powodem wizyty było pozyskanie w ostatnim czasie przez gminę Tarnów za pośrednictwem urzędu wojewódzkiego blisko trzech milionów złotych funduszy rządowych na inwestycje drogowe. Spora część tych pieniędzy została właśnie wprowadzona do gminnego budżetu. – Gratuluję samorządowi gminie Tarnów tak efektywnego pozyskiwania funduszy, dziękując równocześnie za dobrą współpracę – zwrócił się do radnych wicewojewoda.

W trakcie sesji głos zabrał również prezes Tarnowskich Wodociągów Tadeusz Rzepecki. Kolejną z przyjętych uchwał był bowiem projekt regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków w Gminie Tarnów. Następnie radni zajęli się ustaleniem miejsc sprzedaży oraz liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Tarnów.

Zgodnie z decyzją radnych, od września w Porębie Radlnej i Koszycach Wielkich przy miejscowych szkołach podstawowych powstaną publiczne przedszkola. Placówki zostaną otwarte w miejsce dotychczasowych oddziałów przedszkolnych. Przedszkole w Porębie Radlnej docelowo będzie miało dwa oddziały i będzie mogło pomieścić 50 dzieci. Również dwuoddziałowe będzie przedszkole w Koszycach Wielkich. - Rodzice, mieszkańcy zarówno Koszyc Wielkich jak i Poręby Radlnej już od dawna zgłaszali potrzebę utworzenia w ich miejscowościach przedszkoli. Wychodząc naprzeciw, postanowiliśmy o utworzeniu dwóch przedszkoli publicznych  – tłumaczy decyzję wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Jak dodaje, utworzenie przedszkoli jest jednym z elementów gminnej polityki prorodzinnej, w ramach której w gminnych przedszkolach jest już miejsce dla każdego trzylatka. Radni zdecydowali, iż szkoły podstawowe przekształcą się w Zespoły Szkolno-Przedszkolne, przyjęli również Akty Założycielskie oraz Statuty publicznych przedszkoli.

Radni w myśl rządowego rozporządzenia obniżyli w trakcie czerwcowej sesji wynagrodzenie wójta o 20 %. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, obniżające wynagrodzenie wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zacznie obowiązywać 1 lipca. Po obniżce wynagrodzenie zasadnicze włodarza naszej gminy będzie wynosiło 4800 brutto plus należne dodatki.

Inne z podjętych uchwał dotyczyły Planu Zagospodarowania Przestrzennego w Woli Rzędzińskiej czy przyjęcia sprawozdania z realizacji „Programu Współpracy Gminy Tarnów z organizacjami pozarządowymi w 2017 roku”.

XL Sesję Rady Gminy Tarnów zakończyły zapytania i wolne wnioski.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.